Cumpar Pompa Servodirectie Electrica Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar Pompa Servodirectie Electrica Logan

    Caut o pompa servodirectie electrica pentru Logan dci Euro 3, noua sau sh, dar cu un pret rezonabil si garantie macar la montare. A mea s-a dus si de ceva vreme fac muschi invartind volanul. Preferabil in zona Cluj. Eventual caut pe cineva care s-ar pricepe sa o repare pe cea veche.

  • #2
    din cate stiu eu nu se pot repara
    sigpic

    Broker de asigurari DESTINE

    Comment


    • #3
      Nu se poate repara decat sa zicem daca se defecteaza mufe sau conectica. Daca vrei una noua da-mi te rog o serie de caroserie pe PM ca sa iti fac o oferta buna.
      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

      Comment


      • #4
        12 mil absolut noua

        Comment


        • #5
          Se repara mai oameni buni ,mai ,daca nu stiti nu mai induceti oamenii in eroare , de fapt eu nu cunosc ceva ce nu se poate repara , bn inteles daca ai cu ce ,dar se repara ! Ma doare capul de fiecare data cand intru pe forumuri , numai pareri si pareri , de agricultori sau de frizeri nicidecum de mecanici ! Nu stii , taci si asculta dar nu spune porcarii !

          Comment


          • #6
            Dovediti-ne dvs. cum reparati concret ca sa vedem si noi "agricultorii".
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • #7
              se repara cu alta noua.
              sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

              Comment


              • #8
                Pompa este cuprinsa din 3 parti : in partea de sus este ansamblul hidraulic , la mijloc este calculatorul si in partea de jos este motorul , ele 3 parti sunt ansamblate cu suruburi si etansate cu silicon . In cele mai multe cazuri pompa se defecteaza in urma unui accident care fisureaza sau sparge cuplele de aimentare si comanda. Principalul motiv al defectarii este apa intrata in interiorul pompei pe le acele mufe (foarte importante sunt acele garnituri (oringuri) ale mufelor de pe instalatia electrica.
                In general din cauza apei se gripeaza motorasul sau tot din cauza apei oxideaza circuitele calculatorului , cu toate ca apa sta in motoras gradul de umezeala face ca sa oxideze circuitele calculatorului (ma refer la calculatorul pompei).
                In pompa nu prea ai ce repara decat combina din 2 pompe una functionala (subansamble nu se comercializeaza).
                Pompa noua trebuie activata cu Clipul.
                Last edited by ciprianeduard; 30 November 2011, 00:26.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  700 am eu. livrare din bucuresti
                  Dezmembrari Dacia Logan ! Orice motorizare ! Orice model ! Piese Originale si Verificate !! Livrare oriunde in tara in 24 ore! Telefon : 0727.194.736

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google