Leduri Arse Sau Probleme La Instalatia Electrica?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Leduri Arse Sau Probleme La Instalatia Electrica?

    Salutare.Pentru inceput ma refer la ledurile de la butoanele deschidere geamuri .blocare usi si dezaburire care s-au ars ( cred ) in decurs de 2 saptamani.Initial am observat ca nu merge cel de la geamul soferului,apoi pe rand au murit toate.Apoi am observat ca nu mai functioneaza nici ledurile de la grila cu aeroterma ( aer cald/rece . directionare flux aer ). Singurul care mai functiona era de la butonul de dezaburire luneta.Am desfacut grila cu gandul ca s-au ars,am luat ledul care inca functiona si l-am montat la alt buton pentru verificare,doar ca nu a mers,iar cand l-am montat in locul de unde l-am luat , nu a mai mers.Ma gandesc ca e foarte putin probabil sa se arda toate,doar ca am verificat cablurile si nu pare nimic in neregula...vre-o sugestie ? cineva care a intalnit situatia?

  • #2
    Simplu, s-au ars becurile. NU sunt leduri. Orice bec se poate arde mai devreme sau mai tarziu. Este problema discutata si arhicunoscuta.
    Cred ca se poate inchide, nu e nevoie de inca un topic despre lumina in consola.
    GL-22-TOF

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google