Cum Se Conduce Corect Un Benzinar Turbo ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu este vorba de aspirate. Eu la 2500rpm am cai/cuplu cati ai tu la 4000
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #17
      Si asta e adevarat, dar distractia este intre 4000 - 6000 !

      Comment


      • #18
        Threadul este ptr a afla cum se conduce corect, cum putem pastra turbina si alte componente ale motorului in stare cat mai buna, cat mai mult timp.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #19
          Vrei sa tii masina asta toata viata ? N-o sa te plictisesti de ea niciodata ?
          Eu deja am Loganu asta de 2 ani jumate si deja a inceput sa ma plictiseasca.
          Sper ca la anul pe vremea asta sa am o jucarie noua

          Comment


          • #20
            Daca schimbi masina o data la 3 ani, intr-adevar conteaza mai putin aceste aspecte.

            Nu cred ca poti cataloga ceea ce am enuntat eu mai sus ca fiind un "mers de dizelar". E dificil de exprimat in cuvinte ceea ce faci in trafic datorita diverselor conditii intalnite, dar eu ceea ce am zis mai sus le privesc doar ca pe un ghid. Cred ca este clar pentru toata lumea ca pedala la podea si schimbatul vitezelor aproape de turatia maxima face masina mai sprintena

            @mumus: Faptul ca motorul tau merge "rotund" de la 1500RPM este o caracteristica a lui. Fiecare tip de motor are un alt raspuns si trebuie exploatat ca atare.
            Mazda 2 SkyActiv-G 90
            ex: Skoda Octavia 2 FL 1.8 TSI

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google