Intrebare Logan Disel Cum Se Numeste Aceasta Piesa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Problema asta o am si eu la masina si am obs ca am un furtunas care e putin topit ,,am cautat pe la dezmembrari dar nu am gasit

    Comment


    • #17
      Ca sa nu mai deschid alt topic intreb si eu aici ce rol are pompa de vacum?eu am o scurgere de ulei pe la furtunul ce iese din pompa si care se duce nustiu unde....banuiesc ca normal nu ar trb sa fie ulei acolo pt ca pe acolo trece aer.daca stie cineva poate sa ma lamureasca si pe mine.este vorba de un megane 2 .1.5 dci

      Comment


      • #18
        Are rol de a crea vacuum pentru tulumba de servofrana.

        Comment


        • #19
          pai si trebuie sa fie ulei pe unde iese furtunul ala din pompa?

          Comment


          • #20
            Are o garniturica mica acolo unde iese acel furtun si probabil ca iti umezeste un pic ca nu mai etanseaza bine. Lasa-l in pace daca nu curge rau. Nu cred ca se gaseste o-ringul ala de cumparat.

            Comment


            • #21
              exact,are un oring de cauciuc dar e normal sa ajunga uleiul acolo unde se formeaza vacumul sau scapa pompa pe undeva prin interior si uleiul sa se duca in camera aia de vacum si de acolo sa iasa pe langa furtun sau sa-l traga pe furtun spre tulumba de frana?intreb pt ca nu am vazut una desfacuta si nici cei de la reno nu au vazut si au preferat sa.mi schimbe oringul cu unul diferit si au dat cu niste rasina pt etansare ,dar se pare ca tot e da putin...

              Comment


              • #22
                La mine e umezit de ulei acolo de cand o am. Dar nu curge...doar e umeda asa flansa aia micuta a furtunului.

                Comment


                • #23
                  Ok,ms pt raspunsuri.
                  Eu totusi as incerca sa o fac sa nu mai dea deloc ulei pe acolo.o sa caut un alt oring si sa i dau cu silicon

                  Comment


                  • #24
                    Am gasit piesa respectiva pe scutul motor. Cum se numeste si unde este plasat? Mentionez ca am dci 70cp. Multumesc

                    20140802.jpg20140802_1.jpg
                    I HAVE A !sigpic
                    fara linkuri externe in semnatura

                    Comment


                    • #25
                      hmm daca nu gresesc ala seamana cu un tampon de la vreun radiator pare a fi rupt din plasticul radiatorului ..

                      Comment


                      • #26
                        Am observat ca la mine lipseste capacelul incercuit cu rosu, ar putea cauza ceva probleme?
                        Attached Files

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google