Cum Activez O Alarma?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Activez O Alarma?

    Buna seara, dispun de un sistem de alarma 2WAY AUTO PLUS montat pe masina cu alarma si pager. Tin sa mentionez si ca masina a fost a bunicului meu, care nu se folosea de chestia asta asa ca a oprit-o intr-un fel. Aveti cumva vreo idee despre cum as putea sa o activez dinnou, adica este posibil sa-i fi taiat cumva alimentarea sau sa-i fi scos vreo siguranta?

  • #2
    salut, schimba bateriile, la amandoua, prima cea cu pager 2 way signal si apoi la cea secundara. Apoi urmeaza procedura de sincronizare, pui cheia in contact si rotesti pana la penultima pozitie de 8 ori in mai putin de 10 secunde. Dupa ce rotesti de 8 ori cheia in contact (nu uita totul rapid max 10 secunde) o sa iti bipuiasca sirena de la alarma de 2 ori, cand auzi sunetul de la sirena lasi cheia in contact. Alarma este in modul de invatare frecvente chei,moment in care apesi un buton de pe pager si o sa inchida/deschida usile si apoi telecomanda secundara la fel o sa iti bipuie ca a memorat.
    Un videoclip in care o sa vezi ce am spus eu, dar tipul din video face de 5 ori, depinde de alarma.

    Comment


    • #3
      Originally posted by sndclaudiu View Post
      salut, schimba bateriile, la amandoua, prima cea cu pager 2 way signal si apoi la cea secundara. Apoi urmeaza procedura de sincronizare, pui cheia in contact si rotesti pana la penultima pozitie de 8 ori in mai putin de 10 secunde. Dupa ce rotesti de 8 ori cheia in contact (nu uita totul rapid max 10 secunde) o sa iti bipuiasca sirena de la alarma de 2 ori, cand auzi sunetul de la sirena lasi cheia in contact. Alarma este in modul de invatare frecvente chei,moment in care apesi un buton de pe pager si o sa inchida/deschida usile si apoi telecomanda secundara la fel o sa iti bipuie ca a memorat.
      Un videoclip in care o sa vezi ce am spus eu, dar tipul din video face de 5 ori, depinde de alarma.
      Multumesc frumos ptr raspunsul rapid!! Voi incerca maine si o sa spun aici cum a mers. O seara frumoasa!

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google