Cum se schimba pivotul ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tot TRW sunt si alea de origine, dar probabil ca o idee mai bune. cam orice piesa de producator e mai buna decat aceeasi piesa facuta de acelasi furnizor, dar pt piata aftermarket. schimba tot ce e bucsaraie (inclusiv bieletele antiruliu - alea undeva la 20-30lei le gasesti), daca tot te apuci si daca tot dai o caruta de bani
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Am schimbat brat bascula fata stanga dreapta, bieletele antiruliu, una a pocnit cand a scos-o, placute de frana ATE, lichid de frana. Total piese in jur de 450 lei. Manopera + geometrie inca 450 lei.
      Ma asteapta o cheltuiala mare prin iunie. Distributia..... Iau tot kitul de la firma de distributie dar nu stiu la ce service sa ma duc.

      Comment


      • Ai procedat corect, vezi ca mai sunt ofertele cu schimbul de distributie la reprezentanta, au preturi foarte bune si poate nimeresti perioada respectiva.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • @archangel
          De ce nu la acelasi service unde ai schimbat bratele? Apropo, cati km are masina de a necesitat aceasta interventie?
          Si, daca e cazul, pot recomanda un service pe care eu il consider serios in Braila (am schimbat eu distributia acolo prin toamna).

          Comment


          • Mi se pare manopera mare la serviceul asta. Masina are 80k km. Aproape. Dadeam vina pe caseta de directie la anumite zgomote metalice pe denivelari. Acum au disparut acele zgomete. Au fost proaste din fabrica. Dupa cca 1-2 ani de la achizitie aveam acele zgomote dand vina pe caseta. Chiar mi-au schimbat caseta pe garantie. Zgomotele au ramas. Asta a fost. Problemele erau de la brate/bucsi/pivoti. Acum e alta viata in masina. Nepriceputeanu.
            Distributia cred ca o voi schimba in Cta. Impusc doi iepuri facand si o baie in mare. Am un amic cu un service mare acolo. Ma duc cu piesele mele si ii platesc doar manopera.
            Last edited by Archangel80; 10 March 2017, 12:22.

            Comment


            • am mai spus-o si cu alte ocazii, la reprezentanta am platit cu 50 de lei in plus fata de "oferta" de service "de cartier" cand am inlocuit distributia. au acceptat piesele mele, 330lei cu antigel de la dacia cu tot, vs 280 de lei la coltu' blocului, dar fara antigel. deci?
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google