Detalii Tehnice Confectionare Carlig Remorcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Detalii Tehnice Confectionare Carlig Remorcare

    Am o rugaminte la voi daca ma puteti ajuta cu niste detalii tehnice pentru a confectiona un carlig remorcare pentru logan berlina de ce o sa zice-ti ,pentru ca as vrea sa-l fac mai mare sa fie "util" pentru dobitocii din spate care nu pastreaza distanta regulmentara
    DEtalii tehnice lungime latime cum se monteaza etc

  • #2
    Eu zic sa ai de grija cu carligul pt ca trebuie sa fie si omologat, ca daca nu poate te loveste un "dobitoc" din ala in spate si cand vine politia ii spune sa se uite un pic la carligul tau sa vada daca e ok, si s-ar putea sa ai mai multe probleme decat ti-ai putea imagina....

    Comment


    • #3
      Salut.Poti face altceva,da jos bara spate si vezi ce intaritura poti pune sub bara sa nu se vada.
      Aveam asa ceva la vechea dacie 1310.Sub bara am atasat o intaritura dintr-un cornier foarte gros.Nu mai retin exact,a fost facut la un service particular.
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #4
        Originally posted by kta_222282 View Post
        Eu zic sa ai de grija cu carligul pt ca trebuie sa fie si omologat, ca daca nu poate te loveste un "dobitoc" din ala in spate si cand vine politia ii spune sa se uite un pic la carligul tau sa vada daca e ok, si s-ar putea sa ai mai multe probleme decat ti-ai putea imagina....
        aveam la dacie un carlig de remorcare asa de bun incat odata cand a dat unu cu o skoda octavia a trebuit ca ala sa traga frana de mana ca sa le separam dacia nu avea absolut nimic nici macar o zgarietura si a lu ala era varza
        asa vreau sa fac si la logan

        Comment


        • #5
          mai bine iei un carlig nou si omologat...

          Comment


          • #6
            Daca nu e omologat nu faci nimic, m-am interesat la RAR.

            Comment


            • #7
              am o alta intrebare pt voi,sper sa ma puteti ajuta,am o mica indoitura la aripa spate dreapta din cauza unui mic incident cu o alta masina si inca o indoitura pe capota din cauza unui dobitoc gras care s-a urcat cu fundul pe capota mea.cam cat m-art costa o indreptare a aripii spate si a unor puncte pe capota???
              Muzica este acel lucru care defineste personalitatea fiecarei persoane in parte.Music is one of the most important things we live for!!!

              Comment


              • #8
                In mare totul depinde de cat de mare e fiecare indoitura si daca trebuie sau nu chituit si vopsit fiecare reper de caroserie. Daca trebuie tot tacamul, nu cred ca scapi, la negru, mai ieftin de 300-400 lei fiecare. Poate e mai bine s-o faci pe CASCO (daca ai).
                The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                Comment


                • #9
                  Sall,
                  Totusi nu a masurat nimeni un carlig?
                  Era interesant de stiut ceva dimensiuni. Poate se incumeta cineva.
                  Attached Files

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google