Configurator Si Preturi Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by lungubogdan View Post
    eu nu inteleg ceva: cat de greu le este celor de la dacia sa omologheze si sa vanda modele cu cutie automata atata vreme cat produc asa ceva? ar iesi la pret undeva sub chevrolet aveo sau 301/c-elysee. mai mult ca sigur ca nici chevrolet nu vinde mai mult de 10% cu cutie automata (ma refer la aveo) dar au in oferta asa ceva. daca dacia ar vinde noul logan cu automata nu as mai avea nici un motiv sa nu-l cumpar.
    Nu este rentabil. La noi cutia automata nu atrage clienti, probabil daca ai face un poll, sub 10% si-ar lua automata. Cost productie mai mare, service mai dificil, vanzari mici.
    Parerea mea. Dacia vinde ce se cere, nu fac produse de nisa.

    Comment


    • #62
      Am o intrebare pentru cei care ati cumparat un Logan2, sau ati fost la dealer si ati discutat despre preturi, cam ce discounturi ati obtinut ?
      (in cazul in care se acorda asa ceva)

      Comment


      • #63
        Eu, cu comanda in noiembrie, am obtinut 1 an garantie extinsa gratuit si montaj alarma.

        Comment


        • #64
          Originally posted by budaipmihai View Post
          Eu, cu comanda in noiembrie, am obtinut 1 an garantie extinsa gratuit si montaj alarma.
          Cumva in lunile decembrie sau ianuarie s-au oferit discounturi de 500 de euro?
          nu mai stiu unde am citit asta, am cautat acum prin forum dar nu am mai gasit

          Comment


          • #65
            Originally posted by vivaldi View Post
            Cumva in lunile decembrie sau ianuarie s-au oferit discounturi de 500 de euro?
            nu mai stiu unde am citit asta, am cautat acum prin forum dar nu am mai gasit
            la modelul vechi si la celelalte modele. in dec era 1000 iar in ian-feb 500.

            iar un an extensie la garantie era in oferta de lansare.
            http://datingsidorsingel.com/

            Comment


            • #66
              Pretul pentru accesorii mi se pare exagerat si in final urca mult pretul final al masinii fata de valoarea ei reala. As zice un 7-8000 ar fi un pret corect. Dar cum sa faca dl. Stroe profit, daca in 2012 a vandut doar 60.000 de masini?

              In general iti cumper logan cand nu ai bani de altceva (ma includ si pe mine aici). Dar sa dai 300 de euro pe vopsea metalizata, 700 pe clima, 300 pe navigatie, 100 pe proiectoare etc, si in final sa ajungi la 10-11000, mi se par bani aruncati. In final e tot o dacie, care nu impresioneaza pe nimeni in europa, sarcina ei e sa fie ieftina si robusta.Ieftina la 11000, nu mi se pare.

              Comment


              • #67
                Originally posted by vivaldi View Post
                Am o intrebare pentru cei care ati cumparat un Logan2, sau ati fost la dealer si ati discutat despre preturi, cam ce discounturi ati obtinut ?
                (in cazul in care se acorda asa ceva)
                Pentru comenzile plasata in perioada "porti deschise"care s-a desfasurat undeva pe la jumatatea lunii noimebrie s-a oferit un an extragarantie gratuit ... cam atat la capitolul discount.
                Si eu am primit doar extragarantie un an in plus fata de pretul masinii.
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • #68
                  Azi am alergat-o un pic pe A2.
                  140 km/h pe Cruse Conntrol, 2400 rpm, 6,2 l/100 km. Am reusit sa fac si o poza....
                  Masina merge ceas, directia e ferma, precisa, nu ca la fostul MCV (2008).
                  Evident nu m-am putut abtine sa nu dau un pic in ea. A urcat imediat in 150, si destul de repede in 160. Mai mult, sincer nu am avut curaj. Poate la vara, cu cauciucurile de vara.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #69
                    si-a luat cineva varianta de baza? am vazut ca a disparut creditul bancar de la configurare sa fie o greseala de sistem sau nu mai vand masini decat prin leasing

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google