Probleme Mai Multe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Mai Multe

    Salut! Am mai cateva probleme cu masina,un logan 1.4 mpi. In gol cand o turez nu face niciun sunet,dar cand este in sarcina,cand trec de aproape 50 km/h face un sunet gros iar cand reduc nu se mai aude. Esapamentul nu cred sa fie de aceea am turat in gol ca cica sa se vede daca este spart esapamentul. Mi se mai intampla dar nu mereu sa-mi ramana pedala de acceleratie blocata,si in gol si in sarcina..am verificat sufa si nu are nimic. Si inca o problema..martorul de bord este mereu aprins..si tin sa mentionez ca am fost la service,au bagat tester-ul si au zis ca nu are nicio problema. Multumesc!

  • #2
    mrtorul de bord, adica "check engine"? cand ramane pedala ablocata nu exista "nu are nimic". are. poate nu se vede, dar ceva agata acolo. check engne aprins, fara erori, mai greu...poate galeria sa fie fisurata si nu se vede sa scuipe flacari (in mod normal nu se intampla asta si oricum nu poti vedea decat de sub masina). sau un cablu de la o sonda lambda sa fie rupt, sau vibreaza filtrul de aer si poate din lipsa unei etanseizari a circuitului de admisie ai eroare in bord. cauze pot fi mai multe, dar check engine aprins fara eroare memorata "nu prea se pupa", ca sa zic asa...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google