Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dictonul celor de la Academia Infractorilor pezedisti : "Meseria se fura .... nu se invata !"

    Comment


    • Mai vine cineva sâmbătă la nunta Zamfirei sau mă duc singur?
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • Suna soneria. Sotia disperata se roaga:
        - Doamne fa sa dispara amantul, iar sotul sa nu stie nimic. La care un glas din inalturile cerului spune:
        - Bine, fie...te scap... dar cand o sa mori o sa ti se traga de la apa.
        Sotia a fost bucuroasa ca a scapat de amant, gandindu-se ca in ceea ce priveste apa...va avea grija si se va feri. Peste un timp apare o oferta de nerefuzat pentru o croaziera pe mare, impreuna cu toate prietenele ei. Se duce femeia in excursie, cand deodata incepe o furtuna. Femeia iar se roaga:
        - Doamne, stiu ca mi-ai spus ca o sa mor din cauza apei...dar acum, gandeste-te... sunt atatia oameni nevinovati...pentru mine o sa omori toti oamenii de pe acest vas? La care glasul raspunde:
        - De-ai sti de cati ani ma chinui sa va adun pe toate.

        Comment


        • ...
          Realizezi ca nu am stat sa citesc toate paginile, da?
          Era vreo doua-trei bancuri mai sus.
          Reporter: - De ce ati venit la Casa de Pensii?
          Pensionar: - Cand am vazut ca nu vine pensia la mine acasa, am zis sa vin eu la ea acasa.

          Comment


          • Bine că mi-ai spus...
            Acum voi citi două-trei pagini în urmă înainte să postez ori să râd...

            Prin urmare...

            Originally posted by mr.K View Post
            Pe usa unui spital scria cu litere mari:
            Pupati moaște! Nu avem medici!
            Bravo, Mr. K! Mi-a plăcut bancul!
            Eu îl știam altfel, dar bine că l-am citit și nu l-am postat!

            *pamflet

            Fanez, e ok! Zâmbeam și eu!
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • Doi nemti in reprezentanta dacia. Se uita amandoi fascinati la un duster. Unul din ei spune: domne ce roti mari , ce garda la sol are, 4x4. La care celalalt raspunde: ai dracu romani, ce sunt in stare sa faca numai sa nu isi repare drumurile.

              Comment


              • O blonda in bar:
                -Marman, o vodca repede ca ma arde in piept!
                Barmanul o serveste. Dupa vreo 10 minute, iar:
                - Marman, o vodca repede ca ma arde in piept!
                Barmanul o serveste si ii zice:
                - Cucoana, eu sun Barman, nu Marman si scoate-ti tita din scrumiera!

                Comment


                • Merg Dragnea si Tariceanu la o ghicitoare pentru a afla cat mai ramane la Putere alianta pe care cei doi o conduc.
                  - Veti cadea intr-o zi de sarbatoare!, le spune ghicitoarea.
                  - Si care va fi ziua aceea?, intreaba agitat Dragnea.
                  - Nu conteaza, oricand va veni ziua, va fi sarbatoare in tara!

                  Comment


                  • Sotia: - Du si tu gunoiul ala!
                    El: - Imediat!
                    Pleaca cu gunoiul si se intoarce dupa 6 ore. Sotia disperata:
                    - Unde ai fost ma atat timp?
                    El: - Am dus gunoiul. Unde se duce gunoiul? La Glina. Stii ce aglomerat era pe centura?


                    Doctorul: - Aveti probleme cu alcoolul?
                    Pacientul: - Ba din contra, suntem cei mai buni prieteni.


                    Dr. : - Beti mult?
                    P: - Beau doar cat imi dati.

                    Comment


                    • - Care este diferența între o femeie albă dezbrăcată și una neagră dezbrăcată?

                      - Cea albă apare pe coperta Playboy, cea neagră apare pe coperta National Geographic.

                      Comment


                      • Intr-o secţie de poliţie intra o franțuzoaica ravasita:
                        - Domnule comisar, in parc am fost violata de 15 persoane !
                        - Calmează-te, doamnă. Descrieţi-mi atacatorii şi eu vă asigur că ii vom găsi pe toti.
                        Franţuzoaica, răsuflând usurata:
                        - Toti nu-mi trebuie! Va rog sa-i găsiţi pe cel de- al cincilea, al optulea şi al treisprezecelea...
                        sigpic

                        Comment


                        • Sedință de excludere a lui Bula din PCR.

                          Ia cuvantul secretarul BOB al PCR, care declară:
                          – Bulă trebuie exclus din partid, pentru ca este un lenes, nu munceste, este recalcitrant, se cearta cu toti colegii, isi terorizeaza familia, isi terorizeaza vecinii, bea, fura, isi inseala nevasta. In concluzie, propun excluderea lui Bula din PCR. Bulă, daca ai ceva de spus, spune!
                          Se ridica Bula si spune:
                          – Tovarase secretar, va rog sa va uitati in dosarul meu de membru PCR si sa cititi, va rog, caracterizarea pe care mi-ati facut-o la primirea in partid.
                          La care secretarul ii indeplineste dorinta:
                          - Bulă merita sa fie membru de partid pemntru ca este un bun meserias, foarte harnic, un foarte bun coleg de munca, un exemplu de comportament in familie, in comunitate, cinstit, corect, te poti bizui pe el.
                          Dupa ce secretarul termina de citit caracterizarea, intervine Bulă:
                          – Ei, vedeti tovarasi ce a facut partidul din mine?

                          Comment


                          • Mi-e mila de cersetoarea din statia de autobuz. De doi ani tot sta sa nasca.

                            Comment


                            • Ion si Vasile, ardeleni:
                              - Ioane, cand il ingroapa pe Gheorghe ? Maine ?
                              - Nu maine, poimaine.
                              - Dar de ce ? Se simte mai bine ?


                              Originally posted by catalonia View Post
                              - Care este diferența între o femeie albă dezbrăcată și una neagră dezbrăcată?

                              - Cea albă apare pe coperta Playboy, cea neagră apare pe coperta National Geographic.
                              asta e rasism grosolan. nu cred ca Halle Berry dezbracata apare in National Geographic.
                              Last edited by B997NDL; 11 September 2018, 09:15. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Un tip doreste sa se angajeze in administratia de stat. Se duce la interviu unde i se explica programul de lucru.
                                - Programul este intre 8 si 16, dar la nevoie trebuie sa fii disponibil sa ramai si peste program.
                                - Nici o problema, sunt invatat de mic cu munca.
                                - Ce pregatire aveti?
                                - Nu am nici o pregatire, dar eu sunt revolutionar.
                                - Bine. Probleme de sanatate?
                                - Stiti, la revolutie am fost ranit intre picioare si nu mai am ce-mi trebuie, de aceea nu sunt casatorit si pot ramane peste program.
                                - Ei, atunci se schimba treaba. Dumneata vei veni la munca de la ora 10.
                                - De ce? nu vreau sa fiu favorizat.
                                - Nu este asta, dar pana la 10 noi o frecam ...

                                -----------------

                                Doi batranei la azil:
                                - Cand eram tanar o aveam atat de tare incat nu puteam sa o indoi nici cu ambele maini!
                                - Si acum?
                                - Acum mi-a venit puterea !
                                Last edited by mr.K; 18 September 2018, 15:08. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google