Un Pic De Ajutor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by mariusbr112 View Post
    am 4000 de euro si vreau sa imi iau masina ...
    Eu in acest caz as lua un credit si as cumpara un Logan nou.

    Comment


    • #17
      Bine zice Szente Sandor. Daca tot ai 4000 euro, da banii astia ca avans scoate un credit auto in lei pe 10ani si o sa ai o masina nou nouta cu <10km si rate lunare mici. Ulterior cand ai tu mai multi bani achiti restu. Bineinteles logan!

      Comment


      • #18
        Originally posted by DaniD View Post
        Bine zice Szente Sandor ...
        Merci.

        Originally posted by DaniD View Post
        Bineinteles logan!
        Eu am facut acest pas si sunt convins ca a fost o alegere (foarte!?!) buna.

        Comment


        • #19
          DaniD un credit auto pe 10 ani nu se merita, am avut eu 4 ani rate si am zis ca nu mai fac in viata mea credit si mai ales pentru o masina (si iti dai seama ca trebuie sa-i faci casco 10 ani si deja dupa 5 ani ti-o evalueaza la maxim 4000 euro si asta varianta full). Deci gandeste-te ca in caz ca se intampla vreo dauna totala dupa 6 ani mai iei 2000 euro pe ea si inca 4 ani de rate + dobanda. Vorbesc de ce e mai rau ca eu am avut 4 incidente in 3 ani - de doua ori masina gasita lovita in parcarea platita din fata blocului, odata la semafor m-a impins unu vreo 3m si odata i-am dat-o la un break care a iesit de pe o straduta fata sa se asigure si va spun reparatiile la service-urile romanesti e de mare mantuiala, la multe dintre ele. mariusbr112 daca nu ai gasit masina inca ai putea la banii asta sa-ti iei un ph2 din 2009 - 2010 cu mai putin de 30.000km cu aer, abs etc, benzinar, dar sa mai strangi 1000 euro.

          Comment


          • #20
            Si eu zic ca nu merita sa faci credit, nu merita deloc. Sunt destui bani 4000 euro sa iei un logan second hand ok si esti mult mai castigat decat sa faci credit si sa platesti mult mai mult in timp. Un logan pe benzina.
            Imi place afirmatia cu "ulterior cand ai tu mai multi bani", ce optimisti sunt unii . In 10 ani se schimba multe, poate unii vor sa faca copii in timp ce tot mai platesti la credit pt o masina care poate ai si vandut-o ).
            Sa faci credit mi se pare o prostie, iti furi caciula singur. Asta pt nevoi personale zic.
            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

            Comment


            • #21
              Originally posted by ionescu liviu View Post
              Si eu zic ca nu merita sa faci credit ... Sa faci credit mi se pare o prostie ...
              Pentru unii totusi este o solutie (sau chiar o necesitate).

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google