Asigurari Auto Si Nu Numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu numai ca se ocupa...dar si recomand....
    sigpic

    Comment


    • #32
      stie cineva un casco bun si ieftin pt logan?

      Comment


      • #33
        Bun da: Groupama, Allianz si Generalli.
        Astia au decontare directa cu reprezentantele.
        Ieftin, wake up, nu exista. Cauta ceva fara fransiza, ca multe daune sunt in jurul a 600-700 de lei, de exemplu revopsitul unei aripi/portiere zgariate, si e pacat sa dai din buzunar 100 de euro.

        Comment


        • #34
          este la tiriac 870 pe an cu fransiza. am intelers ca fransiza nu se plateste daca nu e vina ta sau pagibe peste 5000 lei. la groupama era cca 1280 lei fara fransiza. la un eveniment pe an ar fi tot aia. mie mecanicul de la dacoserv mi-a zis sa fac numai la tiriac sau generalli ca in rest o sa astept dupa masina sa vireze aia banii. acum ma gandesc daca merita de fapt casco...

          Comment


          • #35
            Eu am la Groupama. Acceptul il da pe mail reprezentantei, eu merg si-mi ridic masina. Nu ma doare capul cand deconteaza. Oricum, mergi unde iesi mai ieftin.

            Comment


            • #36
              si cat dai la ei? am inteles ca la allianz iti iei masina si peloc daca reparatia o permite. oricum ei zic (mecanicii) ca o ridici imediat ce reparatia e gata in timp ce altii mai lasa masina in service pana ce sunt virati banii catre ei.
              a meritat pana acum sa ai casco? daca nu ai evenimente... si multe sunt acoperite de rca. unde cred ca merita e furtul, vandalismul si cataclisme, cum zic ei (caderi de copaci ..etc)
              Last edited by B997NDL; 16 January 2012, 14:15.

              Comment


              • #37
                Pentru masinile autohtone recomand Groupama. Seriozitate. Fara bete in roate. Am avut si eu 2 ani de casco la ei. A fost de folos.
                Loganist far'de Logan

                Comment


                • #38
                  Subscriu.

                  meritat pana acum sa ai casco? daca nu ai evenimente... si multe sunt acoperite de rca. unde cred ca merita e furtul, vandalismul si cataclisme, cum zic ei (caderi de copaci ..etc)
                  Pai la cateva zile dupa ce scosesem masina din service (o aripa atinsa de unul neatent), la o furtuna a zburat de pe un bloc o coala de azbest fix pe capota mea fata, alta capota. 2 dosare au ajuns 2200 de lei, sa zicem ca pe banii mei rezolvam cu 1500 de lei. CASCO e 700 de lei, in momentul asta. Eu spun ca merita.
                  La groupama platesti la ce nivel de acoperire a politei doresti.

                  Comment


                  • #39
                    mda.. dar vad ca sunt mai scumpi ca allianz. ce-i drept, ultimii au fransiza dar la daune maricele cred ca merita. nu stiu ce sa fac.. eram impotriva asigurarii casca dar acum nu mai sunt asa sigur. si nu stiu daca groupama lucreaza cu dacoserv sau alte service-uri dacia.
                    @mr.K: unde e casco de 700 lei?! poate nu acopera furt, accidente ca cele de care ai zis sau vandalism. la genereralli pt toate cuprinse, pretul e de 500 euro. mi se pare cam mult. si asta fara asistenta tehnica(tractare...). banuiesc ca fiecare dosar insemna marirea pretului casco. nu?!
                    Last edited by B997NDL; 16 January 2012, 17:04.

                    Comment


                    • #40
                      Groupama, client vechi. Asigura tot, inclusiv vandalism.

                      Comment


                      • #41
                        da, am calculat acum la ei pe site. prima varianta care asigura si vandalism e "total" si costa 1355.03 lei... cam mult suma asigurata mi-au calculat-o ei in functie de masina si an la 30000 lei
                        Alege Asigurarea RCA obligatorie de la Groupama si esti asigurat in 46 de tari! ✓ Plati online ✓ Operatiuni de la distanta ✓ Oferte avantajoase
                        Last edited by B997NDL; 16 January 2012, 17:21.

                        Comment


                        • #42
                          Elena cat ma ajunge RCA-ul pe jumatate de an sau un an la tine?
                          Detalii masina: Dacia Golan
                          an 2007
                          1598 cmc
                          euro 4
                          in martie imi expira si trebuie sa caut de pe acum sa vad ce oferte gasesc.Sa imi zici daca iti mai trebuie ceva detalii sa imi zici preturile.Numai bine
                          https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                          Comment


                          • #43
                            Buna seara!

                            O recomandare pe care am sa o fac ptr toti, vizavi de plata daunelor si de timpul imobilizarii masinii in service v-as recomada sa solicitati ca o componenta a contractului de asigurare "masina la schimb pe perioada reparatiilor". Componenta genereaza o crestere cu 15....20% a valorii de prima, dar daca masina ta produce .....bania acestia se amortizeaza intr-o zi si cat de repede ar dura reparatia tot va fi un castig.
                            E o parere

                            Comment


                            • #44
                              too late ...

                              @AlinVRS

                              Imi cer scuze ca nu am fost pe faza pentru a raspunde intrebarii tale despre RCA.
                              Loganist far'de Logan

                              Comment


                              • #45
                                Nu e nimic Elena, am rezolvat problema...am facut pana la urma la Carpatica si ma ajuns 410ron 1 an.
                                https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google