Logan 1.4 Vs Opel Astra 1.7cdti

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cel de logan costa 435 de lei la Meridian.

    Mr, alea sunt consumabile! Si eu am platit pentru ulei 5 l, filtru ulei, filtu aer si filtru motorina 375 de lei. Toate de origine ford pentru un amic cu un TDCI. Chiar ieri le-am cumparat.

    Comment


    • @Mr. K

      Vinzi juma de far de FORD si gata!

      -------------------------------------------------------------------------

      Farul de la Meridian are DRACI PA EL si NESTE MIERE DE ALBINE SECI!
      Intreaba la Meridian daca aduc FAR DE FORD SI LA CAT?
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by eugenmanea View Post
        @Cezar eu zic sa cobori si tu din copacul Mercedes ca nu mai are loc nimeni sa spuna ceva ca sari tu repede 'vai ce jaf de masina ai comparativ cu Mercedes u meu'.
        O intrebare pentru tine: stai cumva la bloc? Ca daca ai Mercedes si stai in bloc comunist cred ca fac pe mine de ras...
        Na Cezare,,,vezi,,ai Mercedes si stai la bloc COMUNIST..Eugen are Kia si sta la VILA SMECHERA in cartier de "LUXI"
        Ati plantat o groaza de COPACI pe aici,,,deja ati pus-o de o livada in toata regula!

        Originally posted by PCH View Post
        E foarte ieftin Loganul la piese si revizii...e super. 2000 de lei o distributie la meridian vest...25% din valoarea masinii.
        PCH,,mai taie din ele..de-le naibii de distributii,,,astia de la Adras imi trimit mesaje intruna ca o distributie la ei ma costa maxim 550 de lei cu tot cu manopera si tva inclus. Daca aia de la Meridian au 2000 de lei,,inseamna ca sunt cretini.

        Comment


        • A facut-o un vecin anul trecut. Distributie cu tot ce inseamna, inclusiv pompa de apa. Are un 1.4 ambiance din 2005 si a dat 2000 de lei pe chestia asta, e nevoie sa ma duc sa-i fac poza la factura? O fac si pe asta!

          Comment


          • A facut-o si mamaie la bicicleta, 2300 de lei! Tot la Meridian!
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Probabil ca e bicicleta renault....la astia bicicletele, precum masinile, se schimba cu totul la revizie.

              Comment


              • Ai luat-o pe aratura grav! Au dreptate Sammy si Cezar.

                De cand te-ai urcat in Ford zici ca esti mafalda! Ti s-a mai spus si pe alte threaduri, nu ti-ai luat decat un low cost mediu, atat. Stai cu picioarele pe pamant ca nu conduci vreo limuzina.
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • Mai zi odata ce a schimbat ala pt 2000 de lei la logan 1.4,,toate piesele posibile,,si iti pun si eu apoi un CALCULATOR DE REVIZII de pe site-ul ADRAS si o sa vezi ca aia pt 3500 de lei iti schimba:

                  Operatiuni disponibile LA CERERE pt revizia de 60.000 de km pt logan 1.6 16v:

                  - inlocuire placute frana
                  - inlocuire brat suspensie
                  - geometrie roti
                  - inlocuire bieleta directie (pipa + col. rotula axiala)
                  - inlocuire bieleta antiruliu
                  - inlocuire kit distributie
                  - inlocuire discuri frana
                  - inlocuire lichid frana
                  - inlocuire lichid racire
                  - inlocuire filtru carburant
                  - incarcare instalatie aer conditionat (500g agent R134a)
                  - curatare sistem aer conditionat
                  - inlocuire 4 anvelope

                  Comment


                  • Si tu vezi de teaba ta cu astfel de afirmatii. Daca nu vezi/vedeti padurea din fata din cauza copacilor nu e problema mea. Tu ai voie sa vi cu rahaturi eu nu pot sa iti dau raspuns ca se sa spun m-am #@$#@$ cu fordul.

                    Comment


                    • Daca ard acum 5-6 bucati, va coafeaza? Ati facut thread-ul asta, VARZA!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Originally posted by eugenmanea View Post
                        @Cezar eu zic sa cobori si tu din copacul Mercedes ca nu mai are loc nimeni sa spuna ceva ca sari tu repede 'vai ce jaf de masina ai comparativ cu Mercedes u meu'.
                        O intrebare pentru tine: stai cumva la bloc? Ca daca ai Mercedes si stai in bloc comunist cred ca fac pe mine de ras...


                        Piesele e normal sa fie apropiate la pret ca doar nu face TRW ul de ex linie speciala de placute pentru Logan doar ca e mai ieftin de nou.
                        Pretul e influentat de alti factori cum ar fi cat de vechi e modelul pe piata(si implicit amortizarea investitiei in linia de productie, concurenta etc.
                        Calitatea e cam aceeasi.
                        Nu fi needucat. Vad ca te roade tare unde stau. Stau la garsoniera in Ferentari, iar banii de benzina ii iau din cersit. Tu erai cel care se umfla in pene ca ai afaceri si ca stii cum merge treaba, nu?

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google