Recomandare Service Dacia Bucuresti - Omniasig

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recomandare Service Dacia Bucuresti - Omniasig

    Am avut un eveniment cu masina in urma caruia trebuie sa caut un service auto capabil de o reparatie serioasa.
    Trebuie schimbat pragul din dreapta, usa, aripa..etc.

    Am fost la Union Motors, mi-a deschis dosarul si mi-a zis ca in cel mai rau caz intr-o luna voi putea lua masina, reparata. A trecut aproape o luna si nici macar nu m-au chemat cu masina in service.
    La Meridian-ul de pe Iuliu Maniu prin 2008 la o reparatie pe casco am retrimis-o de vreo 3-4 ori pentru ca nu au facut-o cum trebuie. Pana la urma am acceptat-o pentru ca ma plictisisem eu. Imi luasera pana si manerul de la geamurile din spate, becurile de la plafoniera, din torpedou, din portbagaj..
    Tipul care imi reparase masina a fost concediat imediat dupa masina mea. Acum cum mai este acolo? Sa o duc la Meridian sau imi puteti recomanda alt service?

    La Union Motors m-am dus pentru ca mi-ar fi dat masina de schimb. Deci daca mi-ati putea recomanda service-uri care ar putea sa-mi dea o masina de schimb ar fi perfect. Insa totusi prefer sa stau fara masina si sa dureze mai mult decat sa imi faca o treaba de mantuiala..


    Multumesc
    fara linkuri externe in semnatura

  • #2
    Incearca si la Auto Cobalcescu din splai... Parca au si decontare directa cu Omniasig.
    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

    Comment


    • #3
      Prima oara incearca sa intrebi la cei de la Union Motors care este problema de nu te-au chemat inca in service. Cei de la Omniasig au o procedura un pic mai ciudata.Cand la service vine un client cu asigurare pe Omniasig trebuie introdusa nota de constatare si copia talonului in platforma Omniasig si trebuie sa astepti sa ti se dea accept de intrare in reparatie. Daca masina se repara pe RCA si inca nu a venit acceptul poate este o problema la asigurarea vinovatului, sau trebuia sa mearga sa ii faca si lui poze la masina si dupa aceea sa dea acceptul...
      Dar daca vrei un service bun care lucreaza cu Omniasig si cu restul asigurarilor iti recomand Automecanica SCM U.1 in Colentina. 0746178707

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google