Logan 1.6 Vs Audi A4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @eugen: cu stabilitul in Campulung, nu prea am avut de ales: cand am terminat facultatea, am avut ocazia sa plecam in state(eu si cu 3 colegi), insa parintii mei sunt batrani si bolnavi(tata atunci a trecut printr-o operatie foarte grea), iar eu sunt singur la parinti. In fine nu vreau sa fac aici telenovela, vreau doar sa subliniez ca uneori nu ai de ales, trebui sa lasi drumul pe care vrei sa apuci si mergi acolo unde esti nevoit....Vreau sa spun ca rar trece cate o zi fara sa regret acea sansa pe care am ratat-o, dar efectiv nu am avut ce face.
    In rest, fac si eu ca si Octavian, in Bucuresti n-as sta nici mort
    De fiecare data cand am treaba pe acolo, parca ma sufoc , abia astept sa ajung inapoi acasa la muntii mei .
    Asa m-am nascut si asa am crescut, asa sunt toti bucovinenii.
    @octavian: pai pe primul patron l-am f....t deja, asta era cel de-al doilea . Primul nici nu m-a crezut ca plec. In prima zi dupa preaviz, cand incepusem lucrul in partea cealalta, m-a sunat si m-a intrebat de ce nu am ajuns la treaba. Cand a constientizat in sfarsit, si-a facut o cana mare de cafea(el nu bea cafea, e bolnav de inima), m-a sunat si mi-a zis ca daca moare, sa stiu ca din cauza mea. Iti dai seama ca m-am simtit la apogeul carierei
    Problema este ca aici la mine in oras nu am alta varianta de job deocamdata, cea mai apropiata e la Suceava, iar diferenta de salariu abia daca ar acoperi naveta.
    Oricum, nu ma pot plange: in cativa ani am realizat destule(nu singur, impreuna cu sotia si ne-au ajutat si parintii). Avem un apartament, o masina si nu avem datorii. Dar asta e meritul nostru, ca ne dramuim banii mai ceva ca o banca, nu ca am avea salarii bune.
    Intr-adevar, pentru zona mea castig foarte bine. Nemultumirea mea consta in faptul ca e totusi mai mic decat in alte zone ale tarii.


    Dar destul off-topic, am luat-o rau pe aratura....

    Va rog, haideti sa ne intoarcem la Haudi vs Golan ca ne trezim cu sandramaua inchisa
    Last edited by mariusnicolae; 15 June 2012, 21:42.

    Comment


    • eu zic ca un loganel sh de 2-3 ani cu putini km la un batranel gasesti si dupa parerea mea ar fi foarte ok pt taxi,dar neaparat cu gpl ca la ce pret are benzina nu cred ca renteaza.eu am mers si 470 km cu un plin de gpl si m-a costat pana in 110 ron.eu zic ca e rentabil la un motor de 1.4 cu gpl.e foarte ieftin la intretinere,mai ales daca te uiti pe preturile baietilor de pe forum (evali_daniel si florin_dnf).revizia la un logan 1.4 mpi + gpl te costa la un service de cartier pana in 250 ron,iar distributia o data la 60000km in jur de 5-600 ron.piesele pe audi sunt mult mai scumpe,iar drumurile noastre sunt execrabile,asa ca eu as alege tot un logan cu gpl pt taxi.
      Last edited by leopardu; 15 June 2012, 22:15.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google