Lansare Noul Renault Clio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lansare Noul Renault Clio

    Prin bunavointa concesionarului Dacia & Renault, Verbita Arad, am fost invitati la lansarea Noului Renault Clio. Atmosfera a fost una prietenoasa, consilierii auto fiind prezenti la tot pasul, dornici sa iti prezinte si sa iti explice toate secretele si noutatile Noului Clio. Nu o sa insist prea mult, voi lasa imaginile si filmuletele sa vorbeasca.

    Ce va pot spune este ca Noul Clio arata foarte bine (pacat ca nu au adus un model de culoare galbena ) iar gama de motorizari este cuprinzatoare avand de ales intre 2 propulsoare pe benzina (1.2 16v 75 CP & 0.9 TCe turbo 90 CP) respectiv 2 propulsoare diesel (1.5 dCi 75 CP & 1.5 dCi Energy 90 CP).

    Test-drive-ul l-am efectuat cu un model propulsat de motorul 0.9 TCe 90 CP.

    Mai jos veti gasi cateva filmulete si poze de la eveniment.







    Pozele aici:

    sigpic

  • #2
    wow ce bine arata .. : X : X si ce finisaje are la interior : X : X
    http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

    Comment


    • #3
      Mie imi place mult exteriorul, bordul insa nu prea ma incanta.
      Chiar azi aveam revizia la masina si am facut si eu un test drive cu 1.5 Dci energy.E chiar misto cu Start/Stop la semafor
      Motorul se misca foarte bine. Varianta care am testat-o costa aprox 14000 euro.
      sigpic
      !

      Comment


      • #4
        Ieri a avut loc o sesiune de test-drive organizata pentru acei membri Logan Club Arad care nu au reusit sa ajunga la lansarea de joi. Nu a fost multa lume la dealer asa ca am avut tot timpul din lume sa exploram Noul Clio: finisaje, sistem audio, pozitionarea motorului, accesibilitatea diverselor componente, trenul de rulare etc.

        Totodata am facut o vizita si am explorat noul Dokker si Dokker Van de la Dacia.

        Atasez cateva poze sugestive de ieri, restul le gasiti aici:

        Attached Files
        sigpic

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google