547,8 km/h - record de viteza TGV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 547,8 km/h - record de viteza TGV

    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

  • #2
    impresionant sa poti face tm -buc in vreo 70 minute
    http://www.danasoft.com/sig/ovidiucionca.jpg

    Comment


    • #3
      As da orice sa ajung sa ma plimb si eu cu o racheta dintr-asta
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • #4
        A fost stabilit recordul de viteza pe Autostrada Soarelui.
        Un şofer a fost prins de poliţia rutieră  în timp ce circula cu 246 de kilometri pe oră pe autostrada Bucureşti-Constanţa. Tânărul, în vârstă de 24 de ani, a rămas fără permis pentru trei luni, potrivit România TV.

        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #5
          Usor usor ne apropiem de TGV........dar cu masinile.
          Macar de am avea autostrazi capabile...:-q
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • #6
            Nici nu-i mult 246km/h ptr. un "bolid de lux", cum zic stiristii.

            Parca-l mai depistasera pe unu' acu' cativa ani cu un audi ceva, cu 260+ pe un DN cu cate o banda pe sens, in localitate (la limita). Aici mi se pare inconstienta, da' la asta de pe autobanda, nu.

            Comment


            • #7
              ala nu era cumva rosianu de la timisoara ???? si mai avea si copiii in masina la viteza aia.....l-au prins intr-o panta si ziceau ca unui avion sa decoleze ii trebuie 250
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • #8
                Personal nu m-ar privi in mod direct vitezomanii, daca acestia n-ar circula pe acelasi drum cu mine; sunt destule situatii in care esti bagat in "corzi", adica la marginea drumului, pentru a nu fi victima acestor specii. Am spus-o si repet de fiecare data cand am ocazia; cand esti pe sosea trebuie sa stii ca nu depinde numai de tine sa nu ai neplaceri, tocmai pentru ca, circuland alaturi de acesti oameni, esti la "la mana lor", adica mai direct, viata ta depinde uneori de ei.
                La marginea soselelor sunt destule "monumente", ale victimelor vitezomanilor; din pacate acestia nu-si au locul meritat intotdeauna, alaturi de cei ucisi.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #9
                  Mi se pare mult mai periculos sa mergi cu 100 prin localitati, in loc de 50, decat cu 260 pe autostrada, mai ales ca sunt portiuni si momente cand nu e nimeni. La extrema cealalta, mi se pare riscant sa mergi cu mai mult de 140-160, pe autostrazile mioritice, cand riscul de a te trezi in fata cu un cal/vaca/oaie/caine/carutza, este aproape iminent.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #10
                    Tocmai am vazut ce s-a intamplat pe o autostrada, in cazul unori masini oprite; un carambol in care au fost implicate zeci si zeci de vehicule; la 260km/ora, noaptea, nu mai ai timp pentru a evita o masina stationata, sau care a franat brusc, in fata ta; dealtfel cazurile reliefate de media sunt edificatorii.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google