Dacia Logan Vs Fiat Grande Punto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • problema e ca o sa-ti cam consume. din ce stiu un 1,6 16v consuma mai mult ca 1,6 8v. iar gazul cred ca o sp te mai coste un 600-700 euro. de care bagai motorina.
    "proprietarii" sunt 90 % samsari care vand masini cu probleme.
    eu zic ca n-ai facut o alegere rea. ai ceva garantie ? daca da, hinghereste-o o vreme (nu cand e rece) ca sa vezi daca pica ceva.
    Last edited by B997NDL; 17 November 2013, 21:04.

    Comment


    • Sunt constient ca o sa consume, dar asta e, ne-am asumat riscul asta. Intial plecasem dupa un Logan dci, dar, la sfatul finului nostru( care lucreaza la service Dacia-Renault) am ales Meganu`.
      Edit: Garantie 1 an de zile...
      Last edited by huiduu; 17 November 2013, 21:12.
      http://www.videonoi.ro

      Comment


      • am amici pe la dacoserv militari (3) ca lucrez preponderent la ei,
        si toti au logan dci. inclusiv seful de service ing. Manzatu Cornel.
        si toti mi-au zis sa nu mai ascult legende.
        la cele din 2005-2008 au fost ceva probleme, da. dar nu la ph2 incepand cu 2009.

        Comment


        • In familie e un Logan dci, din 2007 si nu au fost probleme. In fine, asta a decis omul cu banii, asta am luat, eu sunt multumit. Cand o sa lucrez si o sa imi permit, o sa-mi iau ce vreau eu.
          http://www.videonoi.ro

          Comment


          • Originally posted by huiduu View Post
            Am platit toti banii, dar am fost comozi si am platit pentru asta. Tata, pentru ca el a fost cu banii, n-a avut timp sa mearga sa cautam prin targuri sau la propietari, asa ca azi am fost la Tiriac si am ales de acolo. Probabil ca la banii astia luam ceva mai bun de la o persoana privata, dar asta este.
            Maine o sa merg sa ridic masina si sa incep procedurile de inmatriculare, pe numele tatalui, pentru ca pe mine asigurarea m-ar costa foarte mult.
            Edit: Maine pun o poza, doua, sa se lamureasca si mr.K )
            Eu m-am lamurit, ai tacut si facut, ceea ce e foarte bine comparativ cu modul in care incepusei achizitia.
            Ce ai ales, sper sa te multumeasca.
            Drumuri bune!

            Comment


            • Originally posted by huiduu View Post
              Cand o sa lucrez si o sa imi permit, o sa-mi iau ce vreau eu.
              tu vrei sa-ti iei masina pe munca ?! cand o scoate Tohaniul masini cu pedale.
              in Romania nu-ti iei NIMIC pe munca.

              Comment


              • Originally posted by huiduu View Post
                Multumesc.
                Inclusiv la consum. )
                Aceeasi Marie insa cu o palarie mai "aspectoasa", depinde de gusturi, mie nu imi place designul asta.
                Consum mai mic? Cred ca glumesti. Masinile cantaresc la fel de mult poate un pic mai mult Meganul, cu cca 100kg. Consum clar mai mare ca la un Logan.

                Originally posted by mr.K View Post
                Eu m-am lamurit, ai tacut si facut, ceea ce e foarte bine comparativ cu modul in care incepusei achizitia.
                Ce ai ales, sper sa te multumeasca.
                Drumuri bune!
                Nu el a inceput achizitia. Taicasu. De asta a si trecut asa mult pana "si-a luat". El e doar spectator.
                Last edited by Archangel80; 17 November 2013, 22:25.

                Comment


                • Daca este hatchback este cu atat mai bine, astea nu au fost asamblate la turci ci in Franta. Mai are si garantie 1 an, e binisor. Eu am vandut 1.5 105 cp, 6 trepte, berlina, in mai, culmea tot la 111.000 km cu ~5000 euros.
                  Atentie, legat de consum, 1.6 16V vs 1.6 8V, din specificatiile Dacia/Renault, am impresia ca sta mai bine 16V cu 0, ceva (foarte putin). Asta daca imi amintesc bine.
                  Felicitari noului posesor si multi km fara probleme.
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • Asa este, 16v este mai bun si la consum decat 1.6 8v. Nu cumva au fost făcute si prin Spania, hatch-urile astea?

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                    Comment


                    • Nu el a inceput achizitia. Taicasu. De asta a si trecut asa mult pana "si-a luat". El e doar spectator.
                      Ok.
                      Reformulez: bine ca l-a batut la cap pe tatane-su' sa-i ia masina.

                      @huiduu, acum bani de benzina sa-ti mai dea batranu', ca eu m-am lamurit cum s-a ales masina, nu stiu ce ne-ai mai intrebat pe noi daca tata hotara ce masina o sa-ti cumpere.

                      Grija mare sa nu conduci pe contrasens precum tizul tau mult mai celebru. Megane-ul nu e M Klasse.

                      Comment


                      • Gata, in final masina a ajuns acasa. O sa trebuiasca saptamana asta sa cumpar cauciucuri de iarna si sa-i schimb distributia.
                        Asadar, o sa mai intre ceva banuti in ea, dar asta este, vreau sa fie in regula.
                        http://www.videonoi.ro

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google