Cum Se Citesc KM Reali La Un Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    de eprom am auzit, ba chiar si de eeprom. si stim si diferentele intre ele. de flansa de bord, insa, n-am auzit, decat de plansa de bord. chiar le testam, pt niste amarate de jaguar...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #62
      la diesel cei reali ii gasesti cu clipul in calc de injectie . ,la colegul de mai sus a fost facuta doar memoria eprom din bord..

      Comment


      • #63
        Originally posted by giani03 View Post
        Se pot citi km si din UCH foarte simplu, si tot cu DDT. Merge si la benzinar si la diesel chiar si la alea fara ABS
        zi-mi si mie te rog unde vezi km reali cu DDT2000, sunt foarte curios, unde anume in DDT, pe ce buton tre sa apas. multumesc.

        Comment


        • #64
          asa i. bine zis

          la benzina .sint doar stocati, doar in 93c56
          Last edited by barna marius; 9 March 2012, 02:03. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #65
            aici nu se mai intelege nimic,fiecare are o alta varianta.....
            la mine a fost pusa pe tester acum 2 luni(nu mai stiu ce soft ...),oricum pe calculator arata 277.000 km aproximativ si la bord aveam pe atunci 290.000km
            masina e condusa de mine de noua

            Comment


            • #66
              o fi citit din ecu abs. are abs masina ta?
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #67
                E normal sa fie o diferenta intre km din ecu si bord.
                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                Comment


                • #68
                  da are abs

                  Comment


                  • #69
                    Intrebare de incepator, se poate sa modifice cipu de la computerul de bord fara sa dea cipul jos? Ca altfel s-ar verifica la ochi lipiturile.
                    Ma banuie si pe mine o curiozitate la masina mea, se prezinta bine si la interior si exterior, o scurta observatie tehnica in service, (fara tester, verificata daca bate, troncane, nivelurile de ulei/ lichid frana/ servo/antigel etc).
                    Dar mi se pare cam tocit volanul fata de alte masini apropriate de acesti km 64k.

                    Comment


                    • #70
                      Da se poate.
                      Last edited by balauru30; 20 May 2012, 00:45.
                      Instalare computer bord, Xenoane, LED-uri bord, activari diverse functii UCH, montaj alarme, reparatii pompe directie asistata...BUZAU

                      Comment


                      • #71
                        Salut si scuze de offtopic, insa am si eu o intrebare: cine ma poate ajuta cu rescrierea km din bord la un dci din 2007. Am inlocuit ceasurile de bord iar cele noi au cu aprox 12.000 km mai mult decat cele originale...

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google