ASW Sau PDW?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ASW Sau PDW?

    Cand o veni vremea sa imi pun iar gumele de vara, vreau neaparat sa incalt Golanu` cu un set de jante...
    Ideea e ca nu ma prea pricep la acest capitol si as avea nevoie de ajutor...
    Nu vreau sa schimb dimensiunea, deci voi ramane tot la R15...
    Nu stiu ce diferenta e intre firmele ASW, PDW, HRS, League, etc... (astea mai ieftine, ca nu ma arunc la 100 de euro pe janta (o fi el Golan, dar la 85 de cai nu rupe circuitul ) )
    Daca ar fi sa ma iau dupa pret, PDW RacingLine ar fi cele... Dar dupa cum spuneam, nu stiu diferenta dintre ele... (mi se pare ca sunt fabricate in aceeiasi uzina indiana...)
    Cateva modele care m-au atras... (personal ma atrag mai mult modelele 2 si 4... (mentionez ca am Golanu` negru...)
    Attached Files
    Last edited by phanes; 3 November 2012, 01:10.
    sigpic
    Show your car off in public, ride her hard in private...
    http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

  • #2
    Aveti jante ale acestor firme? Pareri, recomandari?
    sigpic
    Show your car off in public, ride her hard in private...
    http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

    Comment


    • #3
      Cele ASW care ai pus poza le-am vazut si eu la o firma, pina in 300 lei /buc, erau in cutia originala, scria toate carcteristicile si pe ultimul rind : MADE IN CHINA
      Asa ca m-am linistit, mai bine dau 100 - 150 euro pe o janta mai buna ca nu ma simt bine cu roti chinezesti la 160km /ora.
      Altfel sint frumoase si cu cercul ala rosu pe exterior, arata super...

      Comment


      • #4
        alfabit, 70-80% din toate produsele sunt produse in china, inclusiv iPhone-ul, inclusiv multe componente auto, inclusiv pentru grupul VAG, asa ca nu vad care e faza.

        Comment


        • #5
          Da, la electronice e bun chinezesc, n-am nimic impotriva, dar la roti totusi, chinezesti...ma rog, fiecare merge pe riscul lui.
          Macar unele originale echipare de uzina nu cred sa fie china, am sa intreb la reprezentanta de unele originale de Logan2 dupa ce o lanseaza saptaminila viitoare.

          Comment


          • #6
            Sincer... Mai bine suna "Made in China" decat "Made in Romania"... lasand gluma la o parte, jantele tot la freza si la strung sunt facute... Doar nu sta unu` cu dalta si sculpteaza... Depinde aliajul (durabilitate, elasticitate...)

            Pe youtube, aceste firme scrie ca sunt indiene, ca is in top la drumurile lor (care, sa fim sinceri, sunt ca ale noastre, daca nu si mai proaste...)

            @ alfabit: ai incercat ASW`urile? ma intereseaza rezistenta olr, ca nu merg eu mai tare de 140... M-am lasat de viteza... Am trecut de acea perioada... Iti trece repede nevoia de viteza cand ai pe mana o masina cu adevarat sport... (cum ar fi un Z4... aia masina de viteza, nu Loganul...)

            Marca Automotive Sport Wheels
            Fondata in 1982, compania Zhejiang Yueling din orasul Wenling , provincia Zhejiang, este cel mare producator de jante din aliaj din China.
            Compania se bucura de inalta reputatie pe piata internationala si are o capacitate de productie de 2.3 milioane de jante anual ce sunt vandute in intreaga lume.

            Ce am gasit despre ASW...
            Last edited by phanes; 13 November 2012, 19:40. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic
            Show your car off in public, ride her hard in private...
            http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

            Comment


            • #7
              Salut, sunt posesorul unil Logam 2, 2013 si vreau si eu sa achizitionez niste Jante de aliaj in vara. Ce ai luat pana la urma? Imi poate recomanda si mie cineva ceva bun la un pret mai mic?

              Comment


              • #8
                Ce inseamna pret mai mic la tine?

                Comment


                • #9
                  am niste pdw`uri pe 15" aproape noi de vanzare daca te intereseaza

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google