Feriti-va De Vopsitoria Dacoserv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    totul ok.la vopsitoria dacoserv.
    asiguratorul(uniqa rca)imi stabilise in urma accidentului (lovit in spate) inlocuire lampa spate,revopsire bara spate,revopsire aripa spate.
    am lasat actele ,in doua zile am fost sunat ca au obtinut accept de plata pt. inlocuire bara spate si restul cum se stabilise.
    la predarea auto se intocmeste un proces verbal cu nr. km. la bord,si alte acesorii prezente la momentul predarii.
    foarte multumit de reparatie(de fapt pt. un fleac au vopsit toata aripa care avea alte antecedente,indoituri, zgarieturi,urme de minge), punctuali plus masina spalata la exterior.
    recomand.

    Comment


    • #32
      dacoserv militari......nu stiu voi dar la mine au fost de nota 2. Printre altele ( bara fata, aripa, care au fost schimbate ) au trebuit sa indrepte si usa spate ( nu stiu de ce naiba n-au cerut schimb ) dupa a doua reparatie, usa era tot in valuri. Raspunsul directorului :" Ce are? dupa ce o colantezi, nu se mai vede"

      Au reusit dupa cateva telefoane la institutile statului

      Sa nu mai vorbim de geamuri/stopuri gazate, interior plin de praf de la chit...
      Reparatia pe casco

      Sunt de ocolit din punctul meu de vedere.

      Comment


      • #33
        La mine au fost de nota 10.

        Comment


        • #34
          Am fost cu un prieten la dacoserv si au lucrat super ok.Recomanda dacoserv.

          Comment


          • #35
            Huoooo Dacoserv Militari! Am fost si eu in urma cu un an sa repar pe casco Loganul in urma unui accident frontal (a necesitat indreptare capota, spoiler nou, faruri, radiatoare si aripa dreapta), iar cand am mers sa ridic masina ce credeti? Era parcata pe rampa aceea interioara, intre etajul 1 si 2 si aveam aripa stanga infundata bine...o lovisera un coleg "atent" al lor in timp ce cobora cu un Duster cu parbrizul crapat si nu a vazut. Oricum s-a rezolvat, dar per total calitatea vopsitoriei e jalnica. Vopseaua a curs, de zici ca a vopsit bunica geamurile si s-au facut turturi de vopsea, capota indreptata cred ca mai mult cu chit, de asa natura ca in partea stanga aproape ca pot sa bag degetele.

            Cand am fost sa iau masina eram in graba, iar cand am ajuns ulterior la ei pentru un schimb de placute de frana expirasera garantia lucrarii. De atunci, evit maxim reteaua lor, desi pacat, chiar am intalnit mecanici priceputi.
            Last edited by catalin08; 22 March 2015, 21:02. Reason: typo
            Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

            Comment


            • #36
              Ca tot ii laudam pe cei de la Dacoserv Militari, acum doua zile, am scos masina de la reparat. Revopsit plafonul pe casco. Am ridicat masina, ieri am observat pe plafon tot felu de puncte (impuritati) ce naiba or fi...care se simt la mana. Destule la numar, daca stai sa analizezi plafonul. Cand am ridicat-o nu am stat sa o "puric" eram grabit, aveam nevoie de masina, am luat-o si am plecat.
              Si inca o chestie, au reusit imposibilul, mi-au gazat un sfert de luneta , si putin pe aripile spate. CUM dracu nu stiu ?! Am reusit sa indepartez urmele de gazare.
              Credeti ca mai ma pot intoarce sa cer revopsire?! Garantie ceva are lucrarea chiar daca e pe casco?
              My turbo lag, give your MPI, a chance

              Comment


              • #37
                1 an are. nu mai poti insa sa soliciti pe casco revopsire pt ca te vor refuza; tot ce se intampla pe casco la reprezentanta nu mai reprezinta risc asigurat mai apoi, adica daca pe casco ti s-a vopsit prost ceva nu mai poti sa vii tu dupa aia sa le mai ceri o revopsire pe motiv ca reprezentanta a gresit

                Comment


                • #38
                  Atunci de ce ar mai oferi garantie 1 an. Pentru ce? ) . Am rezolvat cu plafonul, am fost la service si mi-au facut polish 3M ( sapte maini, adica exista 7 feluri de polish-uri, de la cel mai abraziv, pana la cel pentru luciu, nu ma pricep, asa am vazut asa va spun ). S-au indepartat toate impuritatile...slava domnului
                  My turbo lag, give your MPI, a chance

                  Comment


                  • #39
                    Stati asa ca am o lovitura usoara in portiera soferului (inca nu stiu cum a aparut), aripa stanga fata de asemenea are o mica lovitura si vreau sa incerc sa le rezolv pe Casco. Cred ca tot la ei ajung, cei de la Adras m-au programat si tot programat (e adevarat si programul meu e foarte dificil). Are cineva experiente cu Autocobalcescu pe vopsitorie?
                    Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google