Buget 16,000 EUR- Caut Masina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Banuiesc ca este Turbo.Te impaci cu impozitul?Daca astia de la Cobalcescu au mai avut de lucru cu Saab mergi la ei.Te-as sfatui sa iei tu piesele.Ca si marca de filtre....Mahle Knecht..Ia de la autokarma nu emag..Distributia este schimbata?Esti un curajos ca ai facut comodat si ca ai ales motorizare peste 2.0..Bafta cu ea!!
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • pt specificatii la lichide iti recomand sa arunci un ochi peste cartea de intretinere/recomandarea constructorului, daca o mai are proprietarul

      cat despre motor... nu vreau sa zic o prostie dar opel insignia opc nu are motor de vreo 2.3 turbo? parca stiam ca pe parte de motoare exista o alianta intre saab si gm

      nici eu nu ma asteptam la saab, sa fie intr-un ceas bun!

      Comment


      • Opc e de 2.8T. E gurmand si 2.3
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Asta da rasturnare de situatie. Sa ai buget de 17000 E si sa iei o masina de 6000E... chiar nu ma asteptam...
          Daaaaar! Ai ales o masina pentru sufletul tau si pentru asta nu pot decat sa te felicit! S-o stapanesti sanatos!

          Ca sfat: o revizie completa (schimbat ce ai scris tu ca vrei sa schimbi, neaparat un service unde te lasa sa stai langa masina; clar iesi mai ieftin daca vii tu cu consumabilele tale) si pedala!

          Partea proasta este ca o sa te cam chinui la revanzare, atunci cand o sa te saturi de ea.
          Last edited by vitriol; 12 December 2015, 16:39.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Sa stiti ca am stat mult pe ganduri. Principala problema a fost ca in 16,000 nici nu am gasit o masina sa spun "asta e"
            Cobalcescu e dealer autorizat Saab.
            800 lei e impozitul

            Distributia e pe lant.

            In ceea ce privestre revanzarea...cam 4 ani intentionez sa o tin si voi pierde cam 4,000 EUR estimez. Ei cam atat as pierde si la una de 17,000 EUR- deci tot cam asa.
            Marele avantaj este ca vom rambursa anticipat imprumutul luat pentru masina si in 4 ani sper sa strangem bani pentru ceva fain (imi place mult noul X1).
            Deocamdata acest Saab ofera tot cam ce avem nevoie ba inca si in plus ca are motor super puternic plus piele (nu musama ) plus scaune ventilate pe fata.
            Last edited by eugenmanea; 12 December 2015, 18:13. Reason: Automerged Doublepost
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • Bravo dom'le

              Comment


              • Daca masina nu-ti face figuri in cei 4 ani care vin (si nu vad de ce sa faca, la cati km are), o sa-ti vina greu sa o dai pe una cu CP mai putini si cu distributia in pioneze, ca X1.
                BMW, ca si Mercedes, au intrat in masa mare a producatorilor care fac doar bunuri pentru vanzare. Ca-s un pic mai bune ca la concurenta, asa e. Dar si a naibii de scumpe.

                Comment


                • Felicitări şi din partea mea pentru alegerea făcută.
                  Să te bucuri de maşină şi să nu te facă niciodată să regreţi decizia luată.
                  Baftă!

                  Comment


                  • Multumesc tuturor pentru urari!
                    Am adus 'taurul suedez'' acasa. Multumesc prietenului meu Alex (Marx) pentru ajutor- si lui i-a placut f mult masina.
                    Ca prime impresii: daca te dai la ea e o bestie care te cam infricoseaza- pur si simplu pleaca de sub tine si ...vorba lui Alex- trebuie sa ai f mare grija ca ramai fara carnet instant!
                    Pe afara masina e banala (mai frumoasa deja fosta mea Kia- sic! ), nu atrage chiar cu nimic atentia, in schimb interiorul frumos facut cu piele crem, scaune super confortabile si cu 1,000 de reglaje electrice, chiar imi place.
                    Directia desi e destul de ferma si nu ai impresia de artificial, la viteza e mai moale decat la Kia, asta e mai putin placut.
                    Ca si motor... ce sa zic ne-a lasat si pe mine si pe Alex masca- un motor foarte simplu, aerisit, fara briz briz uri...in schimb v-am zis o bestie pe roti. Ziceam ca masina asta e buna pentru frustratii care iti dau flash uri ca disperatii: te dai pe prima banda si cand ajung in dreptul lor- talpa! Ai vrut zeama poftim zeama! (bine...Alex are o problema cu cei cu masini WAG si zicea ca masina asta e perfecta pentru ei ).

                    In oras masina se conduce mai greoi pentru ca e foarte mare, dar e si chestie de obisnuinta. Daca nu calci pedala e domoala chiar un pic mai greoaie decat Kia. Daca bagi un pic piciorul s-a terminat cu smecheria .
                    Foarte confortabila, portbagaj imens..sper sa fie fiabila si ...in ianuarie GPL.
                    Ca si consum Moreni- Bucuresti pe DN1 cu cateva reprize de 100- 180 a luat 8 - eu zic ca e OK la puterea ei.
                    Am sunat la Cobalcescu- cica sunt in mutari acum si sa revin miercuri- trebuie sa ii fac o revizie serioasa cu toate lichidele si poate si placute. Discurile arata bine dar erau destul de ruginite.
                    Masina are cam tot ce vroiam eu: scaune incalzite fata spate cu o senzatie f placuta (nu ca husele mele de la kia care te ardeau la fund ),scaune ventilate pe fata, o piele care chiar e super si nu e musama (apropo trebuie sa ma interesez cum se intretine), xenon, pilot, si un sistem audio care chiar se aude demential.
                    Cam atat deocamdata- poze cred ca in weekend pentru ca ajung pe intuneric de la serviciu.
                    AM comandat anvelope de iarna Hankook 215/55 R 16 (cele de pe ea desi arata f f bine fiind tinute in garaj sunt din 2006 si am zis ca nu prea mai merg) si o tavita portbagaj de cauciuc - ca urmeaza schiuri clapari alea alea.
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • Daca sunt fonduri sa-i faci o curatare a interiorului scaune,bancheta,bord.
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • Consider subiectul epuizat.
                        ...
                        Daca dl. Eugen doreste sa-si prezinte noua achizitie, ii propun un topic la sectiunea dedicata.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Nu am ce curatare sa ii fac la interior- masina e tipla la interior zici ca e acum scoasa din fabrica.

                          Deschid un jurnal de bord la sectia dedicata.

                          Multumesc, se poate inchide, il mai redeschidem peste 4 ani, sa ne gasim sanatosi
                          Saab 9-5 Aero

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google