Permis de conducere la...16 ani?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Din punctul meu de vede ar trebuii sa ramana la 18 ani la varsta asta toti asteptam majoratul si scoala de soferi daca au permis la 16 ani ce farmec mai are la 18?
    Daca s-ar respecta regulile de cm2 ai motorului ar fi cum ar fi dar in romania nu prea se respecta.
    http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

    Comment


    • #17
      Aici e una dintre bube.

      Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

      Nerespectarea regulilor.
      Last edited by Fanez; 14 March 2016, 11:45. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #18
        Si eu cand aveam 16 ani eram putin revoltat ca nu pot da de permis precum americanii, dar m-am potolit si am realizat ca e mai bine sa mai astept inca 2 ani.
        Ideea legii asteia a aparut de mai bine de un an, si bine ca nu a fost aprobata si sper ca nici acum. Cei ce au venit cu ideea nu cred ca s-au gandit la diferentele de mentalitate, comportament intre un pusti de 16 ani si un major, plus ca avem un nivel al educatiei scazut la noi in tara, rezultand ca pe unii chiar nu ii va duce capul prea mult daca au permis de la varsta de 16 ani.

        Comment


        • #19
          Originally posted by dsign View Post
          Ia mai analizeaza ce ai zis : copiii din ziua de azi, cei la 16 ani, n-au frica de nimic, nu asculta de nimeni. Nu ma aprobi? Stai juma de ora in fata unui liceu ! Oricare !
          Exact asta vroiam sa spun si eu. Poate sunt si copii crescuti cum trebuie, dar majoritatea sunt teribilisti ca sa nu zic altcumva.
          sigpic
          !

          Comment


          • #20
            Nu sunt de acord cu aceasta lege pt ca vor creste numarul accidentelor rutiere mai ales in zona liceelor unde vor veni copii de 16 ani cu masinile la parinti ca sa faca spectacol ( evident fara un adult cu permis de cel putin 5 ani care sa stea in dreapta ) ca sa arate ei ca sunt smecheri cand vin si pleaca de la liceu si colegii lor care merg pe jos si se uita la ei sunt '' fraieri '' . Asa era cand eram eu in liceu, veneau unii cu permis luat de curand si altii pe la 17 ani fara permis care furau masina parintilor si faceau show in fata liceului, cand plecam de la liceu ii vedeam cum se luau la intrecere pe strada care nu prea era circulata, faceau burnout ca ii durea in ... de masina parintilor. Aveam un coleg fara permis care freca loganu la parinti cu frana de mana in fata liceului ca era spatiu destul pt cerculetze.

            Comment


            • #21
              Daca o sa fie legal sa ai permis la 16 ani n-o sa mai fie mare smekerie sa furi masina parintilor. N-o sa mai fi asa "cool".

              Trimis via Tapatalk

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google