Efect Paravanturi Sau Deflectoare De Aer Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Paravanturile zgarie geamurile.!!!!

    Comment


    • #17
      asa si ? pt cei care nau aer , vara sunt foatre utile.

      Comment


      • #18
        asta asa e, dar imi bag unghia in gat ca mi-am facut geamu de pe stanga de la sofer varza....asta e dezavantajul...

        Comment


        • #19
          Cele mai bune sunt alea care se lipesc cu banda dublu adeziva, este un coleg pe forum care vinde, foarte bune, le lipesti direct pe tabla si nu mai zgaraie geamurile, super
          sigpic
          Maică, ce mafioți de treabă !!!

          Comment


          • #20
            Originally posted by ynp_46 View Post
            asta asa e, dar imi bag unghia in gat ca mi-am facut geamu de pe stanga de la sofer varza....asta e dezavantajul...
            Daca mai ai si folie sau ionizare iese nasol.Sunt patit...
            Last edited by D-FENS; 21 October 2009, 20:40.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #21
              si eu am puse paravanturi pe logan fata si spate si mi se par f bune mai ales pe timp de ploaie mai ales ca sunt fumator si mi se par ex de bune chiar daca au zgariat geamurile prea putin ma intereseaza la fel si geamurile se inchid putin mai greu mie un pic frica sa nu se strice motorasul dar in rest e ok aratand si masina un pic mai bine(le am cumparate de la dacia cu 180ron)cam scump dar merita.........toate bune

              Comment


              • #22
                asa este paravinturile zgiriie geamurile si eu am montate 4 astfel de paravinturi tot de la dobre,sint practice dar au si de fectele lor ca orice lucru dealtfel.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  dap. si eu am montat paravanturi originale (200ron) fumurii pe toate usile ... sunt ok pe ploaie pt. fumatori + aspect dragut ... etc, etc
                  In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                  http://searchme71.blogspot.com/

                  Comment


                  • #24
                    in concluzie deflectoarele sunt bune pt masinile care nu au aer conditionat.
                    ca zgarie geamul sau se matuieste in timp conteaza mai putin fata de beneficiile aduse.
                    oricum e preferabil sa fie luate cele originale ca orice piesa.

                    Comment


                    • #25
                      Am studiat și eu problema asta cu paravânturile, mai ales că loganul meu nu are A.C. Nu eram hotărât ce să aleg, mai ales că am citit diverse păreri (și nu doar în acest forum) cum că se mătuiesc în timp, că unele sunt prea scumpe (cele ungurești Sz***na), ș.a.m.d. Asta până lunea trecută, când m-am întâlnit cu instructorul meu de la școala de șoferi. Când am făcut școala nu m-a interesat problema paravânturilor, dar acum m-am uitat la ale lui și am văzut că sunt ungurești (marca menționată mai sus). Arătau foarte frumos pe Loganul lui și nu sunt mătuite deloc, iar când mi-a zis că le are montate de vreo 6 ani, m-a convins ce să cumpăr. Le-am comandat în aceeași zi (set complet față+spate 263 lei cu transport cu tot) și ieri dimineață le-am primit. Le-am și montat deja și urmează să văd efectele pe care le au. Deocamdată azi am lăsat mașina în parcare la serviciu până la ora 16 în soare, cu geamurile deschise 2-3 cm iar când m-am urcat în mașină ca să plec acasă am constatat cu mulțumire că pot respira în interiorul ei fără să fie nevoie să las portierele larg deschise timp de câteva minute, cum făceam până acum.
                      Îmi place și felul cum arată mașina cu aceste paravânturi.
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Cherubino View Post
                        Deocamdată azi am lăsat mașina în parcare la serviciu până la ora 16 în soare, cu geamurile deschise 2-3 cm
                        Azi a fost racoare in toata tara, deci nu prea e relevant.

                        Comment


                        • #27
                          La noi a fost soare si cald azi monsher...
                          Prowd of my new wheels!

                          Comment


                          • #28
                            @Kojak
                            După cum a precizat și colegul AlexPetro mai sus, în Petroșani a fost senin și soare. Răcoare a fost doar de dimineață. Acuma depinde și ce înțelegi tu prin „răcoare”. Observ că ești din București, deci presupun că dacă ai avea ocazia să locuiești o săptămână în Petroșani, la mijloc de iulie, ai dârdâi de frig. Noi suntem totuși la munte, orașul este plin de spații verzi pe toate străzile și aerul este întotdeauna respirabil, chiar și în miezul verii în soare strălucitor.
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google