Montaj Boxe Spate Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Si eu am Blaupunkt original dar fara MP3 si are reglaj balans fata-spate.
    Attached Files
    "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

    Comment


    • #47
      gata! Le.am montat corect si eu acum. Am luat de 20w pe spate, momentan. Am gasit si reglajul, balansul-> fader. Multumesc !

      Comment


      • #48
        A montat cineva pe masina difuzoare IRIDIUM GZIF 5203X de 13 cm, producator GROUND ZERO.
        Ceva pareri despre aceste difuzoare.
        Merita 140 RON?
        Attached Files
        "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

        Comment


        • #49
          Sunt gama entry level de la GZ, adica facute in ideea de a fi ieftine. Suna ceva mai bine ca Sony xplode insa.
          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

          Comment


          • #50
            Salut. M-ar interesa și pe mine sa știu dacă se pot monta difuzoare ovale pe poliță din spate la logan fără sa mai tai din tabla?.adică cu inele mdf.dacă da ce grosime trebuie sa aibă inelul ?
            Mulțumesc!

            Comment


            • #51
              da, se pot monta. grosimea adaptorului din mdf depinde de unghiul conului carcasei difuzorului. in mod normal pe cutia difuzoarelor trebuie sa ai niste cote de gabarit. calculezi cu regula de 3 simpla cat trebuie sa fie mdf-ul dupa inaltimea difuzorului si diferenta de diametru con-magnet. nu stiu acum din cap dimensiunile, si sper sa nu gresesc, undeva la 18mm (stiu ca am facut o data pentru dacia veche din PAL de 16 cu grnitura de cauciuc de 2mm).
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #52
                Da, se pot monta, calculeaza cum zice corect Seba, dar calculeaza de 3 ori inainte sa faci orice.
                Scriu articole uitile pe StatiiITP.ro Chiar asa tu unde iti faci ITP ul?

                Comment


                • #53
                  Eu acolo le am pe pliță din fabrică ... și mă strădui să acopăr gaura și să le montez în ușile spate : mă încurcă la pusul bagajelor în portbagaj ... mai gândește-te !

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google