Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Normal ca S5 mini are procesor mai slab decat S5 full. Dar mai bun decat J5.
    Pretul e bun, oricum.
    Last edited by mr.K; 23 November 2016, 11:48.

    Comment


    • Pai ce vrei sa faci cu telefonul? In functie de asta te profilez.
      Dar un lucru nu uita...telefonul este un material perisabil...si paorpae indiferent ce cumperi...dupa un an devine invechit...iar dupa 3 ani...sansele sa-l spargi/crapi/moara sunt suficient de mari.
      Eu am un batran S3...am pus cyanogenmod pe el...si pe langa functia de baza il folosesc pentru ceva forumuri (tapatalk) /whatsapp si camera foto...prin urmare...din punctul meu de vedere...ce-ti place cum arata Care-i colorat mai frumos si sa-ti intre in buzunar.
      Last edited by 77sky; 24 November 2016, 00:53.

      Comment


      • Specificatii J5
        4G ( FDD, 2100 Mhz, banda 1)
        3G
        Sim: Dual SIM
        Sistem operare: Android 6, Marshmallow
        Ecran: 5.2” HD AMOLED
        Rezolutie ecran: 1280 x 720 px
        Procesor: Quad Core 1.2 GHz
        Memorie RAM: 2 GB
        Memorie internă: 16 GB
        Cameră: 13MP f/1.9, Autofocus, Led Flash, Camera Frontala 5MP cu Flash
        Altele: Bluetooth 4.0, GPS, Wi-Fi
        Baterie: 3100 mAh
        Timp in convorbire: pana la 21 ore
        SAR: 1.170 W/kg Pret 1000 lei.
        Specificatii Allview
        4G (TDD, 2600 MHz, banda 38 + FDD, 2100 Mhz, banda 1)
        3G
        Sim: Dual SIM
        Sistem operare: Android 6, Marshmallow
        Ecran: 5.5” IPS FullHD LTPS
        Rezolutie ecran: 1920 x 1080 px
        Procesor: Octa Core 1.3 GHz
        Memorie RAM: 3 GB
        Memorie internă: 32 GB
        Cameră: 16MP cu Autofocus, 3 led-uri flash, Filmare FullHD Camera frontala 5MP
        Altele: Design Compact, Senzor Infrarosu- Telecomanda, FastPass, Android Curat, Necustomizat,
        Baterie: 3000 mAh
        Timp in convorbire: pana la 14 ore
        Timp in stand-by: pana la 210 ore
        SAR: 0.82 W/kg Pret 850 lei

        Comment


        • J5...macar pentru presupusa calitate...si faptul ca are AMOLED (display cu afisaj led...nu iluminare LED). In schimb imi place cum arata allview...si bananteanul din mine vede si 150 lei diferenta...

          Comment


          • eu am de un an juma'te un samsung galaxy core si pana acum nu a facut fite prea mari de vreo 3 ori s-a balbait dar dupa restart a mers luni de zile fara probleme. ca sa dau telefoane, sa citesc mailul, sa mai caut ceva pe net, merge bine. nevasta-mea are un s3 mini si-n afara de faptul ca dupa 3 ani s-a dus bateria si s-a rezolvat cu 30 de lei o baterie noua, telefonul ala numai submarin n-a fost...pe post de excavator l-a folosit fiica-mea, asa ca a bifat ceva si din gama de utilaje grele. de allview nu pot sa-ti spun nimic, insa lg si lenovo sucks, cel putin astea la un pret decent. pt mine un telefon n-are nici un motiv sa coste mai mult de 650-700 de lei, daca vorbim de tel de 2000-4000 de lei, alea-s fite si cine are tel de 3000 de lei dar salariul lui e sub valoarea telefonului, e un mare prost.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Seba sunt persoane care isi fac credit pe 2-3 ani pt un telefon.
              Sotia mea are un Samsung Fame...saracul...de multe ori imi este mila de el...rau de tot. Inclusiv uitat in afara la - 27 grade o zi intrega...dar cum il foloseste doar pt telefon/sms...
              Eu n-am dat in viata mea mai mult de 450 lei pe un telefon...si cand am dat 450 lei...am stat si m-am gandit o saptaman daca dau banii aia (deh...zama de banantean)....si la ce folosesc eu...probabil si vechiul S Advance face fata...doar ca nu se mai aude
              Fanez...deci...ce o sa faci cu telefonul?

              Comment


              • Normal ca S5 mini are procesor mai slab decat S5 full.
                Eu nu gasesc decat s5 mini. Altfel de s5 nu gasesc (zise gugăl).
                Fanez...deci...ce o sa faci cu telefonul?
                destul de multe, cum ar fi vizionare filme, jocuri, filmari, poze etc. Internetul la 4G imi e foarte util.
                Last edited by Fanez; 23 November 2016, 12:48.

                Comment


                • Pai nu mai sunt pe stoc, bre. Si nici nu se mai fabrica
                  Acu' sunt S6, S7...

                  Comment


                  • Originally posted by bolovan View Post
                    Fanez...deci...ce o sa faci cu telefonul?
                    Ce face toata lumea. Ce ai putea sa faci cu un telefon? Suport IT si programare?

                    Eu m-am "procopsit" cu un LG G3 32GB de la munca si vad ca timp de un an a rezistat eroic la socuri (n-are niciun colt care sa nu fie busit). Are si display-ul crapat, dar asta nu-i afecteaza functionalitatea. Se misca bine, nu face figuri, deci, nu prea am ce sa-i reprosez. Daca m-ati intreba pe mine, n-as fi dat 1700 lei, cat a fost la vremea respectiva...
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • La LG ma gandisem ca o varianta la cele doua dar am auzit numai "bleah", "câh", "nu merita", "ala nu e telefon" etc.

                      Comment


                      • Asa auzisem si eu pana sa-l am pe asta; stiam ca pe piata exista doar Samsung. Acum nu mi-as mai lua altceva.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Blackberyy classic sau Passport este mai exclusivist. Personal folosesc BB Classic si sunt multumit de el. Nu as lua Gionee, nici gratis.

                          Comment


                          • eu am avut un lg p9 acum 4 ani, era decent. dar samsungul desi nu exceelaza cand bate soarele in ecran, batea lg-ul ala de-i mergeau fulgii. in plus, din 25 de p9 din firma, doar al meu n-a fost in service. restul de 24 toate au avut probleme ba cu bluetooth, ba cu wifi, ba cu displayul, ba nu avea semnal. pretul la abonament pe firma a fost 180 de euro/bucata, deci n-au fost chiar ieftine. de atunci, pt mine lg nu mai exista. bine, nici samsung, eu reget inca vechile motorola, alea facute calumea, nu petardela de azi cu sigla de motorola (nici nu stiu daca se mai fac, daca nu cumva huawei face si motorolele)
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Mentionand ca prefer Android, astept si alte pareri. Fiind o suma destul de mare, nu ma arunc orbeste, ca sunt bani munciti, nu castigati la bingo.
                              din 25 de p9 din firma, doar al meu n-a fost in service. restul de 24 toate au avut probleme
                              Deci LG e descris corect in postul #7486.
                              Last edited by Fanez; 23 November 2016, 13:03.

                              Comment


                              • Blackberry e fain, dar aplicatii pentru Android gasesti mult mai multe si diverse.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google