astazi am vazut...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am gasit varza româneasca.


    Sa nu traversam prin locuri nepermise.
    Last edited by Fanez; 8 July 2017, 22:35. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Joi am vazut asta si m-am crucit.Probabil unii abia au coborat de la caruta la masina si au ramas cu sechele.O amarata de panta,de statea masina doar in viteza.Era o munca pe ei de credeai ca vor sa construiasca ceva.TOATE 4 rotile blocate cu pietre,masini bagate in viteza+frana de mana trasa,safety nu gluma.Zona,Ghetarul de la Scarisoara.Din toata parcarea,singurele masini super asigurate.
      Attached Files
      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

      Comment


      • N-ai inteles. Era sistem antifurt. [emoji1]

        Comment


        • Posibil,la asta nu m-am gandit.Mai degraba era din ciclul "n-am uitat de unde am plecat".Obiceiurile nu se pierd.
          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

          Comment


          • Asta ce obicei mai este?
            Attached Files
            Tractorul merge cu motorina,masina merge cu benzina!

            Comment


            • In prima imagine pare ca panta este spre inapoi nu in fata unde este pus pietroiul ala iar in ultima imagine panta este spre inainte nu inapoi unde a pus el/ea piatra

              Comment


              • Fosti carutasi,actuali conducatori auto,nu soferi.Vad ca le si place grupul de litere din nr inmatriculare,KWR.O fi preferential,asta au in loc de cap.
                Last edited by burtosu; 22 July 2017, 20:47.
                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                Comment


                • In prima imagine, acolo a nimerit sa parcheze. Politia foloseste piatra din dotare. In imaginea 3, piatra a fost punct de reper pentru parcare.

                  Comment


                  • Poate vad astia din guvern si ne obliga prin lege sa avem cate doua cale blocare roti,din acelea cum au camioanele,asa cum au facut si cu stingatoarele,cu cauciucurile de iarna.Pleci la munte,calele la purtator,nu le ai, amenda.
                    Attached Files
                    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                    Comment


                    • Nu le da idei, mai ales gratise .
                      E o lege in legatura cu cainii de companie. Trebuie sa ai la tine matura si faras chiar daca nu-ti trebuie decat un servetel sa aduni in urma cainelui. Pai ala care a facut legea o fi tampit dar aia care au si votat-o cum or fi fost? Beti?
                      Last edited by Fanez; 22 July 2017, 21:52.

                      Comment


                      • Originally posted by burtosu View Post
                        Joi am vazut asta si m-am crucit.Probabil unii abia au coborat de la caruta la masina si au ramas cu sechele.O amarata de panta,de statea masina doar in viteza.Era o munca pe ei de credeai ca vor sa construiasca ceva.TOATE 4 rotile blocate cu pietre,masini bagate in viteza+frana de mana trasa,safety nu gluma.Zona,Ghetarul de la Scarisoara.Din toata parcarea,singurele masini super asigurate.
                        Și ce dacă. N-ai putut sa dormi de grija șoferilor??? Nu înțeleg comentariul acid, puteai sa pui doar poza. Atât timp cât nu te-a incomodat cu ceva, nu vad problema în a eticheta acei șoferi.

                        Comment


                        • În alte tări, dacă strada e în pantă/rampă (whatever) și parchezi fără a braca roțile spre bordură iei amendă, într-un timp învațai chestia asta și la noi în timpul școlii de șoferi*

                          În cazul de față, pietrele erau bordura

                          *
                          CAPITOLUL 5
                          Reguli de circulatie

                          SECTIUNEA 3
                          Reguli pentru circulatia vehiculelor

                          SUBSECTIUNEA 8
                          Oprirea, stationarea si parcarea

                          ART. 141
                          1. Conducatorii autovehiculelor imobilizate pe drumurile publice, care se indeparteaza de acestea, sunt obligati sa actioneze frana de ajutor, sa opreasca functionarea motorului si sa cupleze intr-o treapta de viteza inferioara sau in cea de parcare daca autovehiculul are transmisie automata.
                          2. In cazul imobilizarii involuntare a autovehiculului in panta sau in rampa, pe langa obligatiile prevazute la alin. (1) conducatorul trebuie sa bracheze rotile directoare.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            Și ce dacă. N-ai putut sa dormi de grija șoferilor??? Nu înțeleg comentariul acid, puteai sa pui doar poza. Atât timp cât nu te-a incomodat cu ceva, nu vad problema în a eticheta acei șoferi.
                            Si daca am comentat ce, faci parte din categoria celor ale caror imagini le-am postat si te simti cu musca pe caciula? Sunt sigur ca asta-i explicatia.
                            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                            Comment


                            • Astazi am vazut o printesa... Si avea si bull-bar
                              Attached Files
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google