Service Bun Si Ieftin Sau Tinichigiu Ieftin Si Bun In Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    1200. Pe langa ce se vede in poze a fost si un retus la usa stanga fata (cca 10-15% din usa) care a iesit impecabil.
    Adica 4,20 elemente

    Comment


    • #17
      Asta e retusul. Nu e chiar 10% din aripa dar a fost vopsita cam 10% aripa.
      Attached Files

      Comment


      • #18
        Service Titan ! Lucreaza foarte bine ...dar scump. 500 Piesa doar de revopsit.

        Comment


        • #19
          4 elemente 1200 Ron inseamna 300 /element vosit + indreptat aripa si usa.

          Comment


          • #20
            M-am grabit sa-i laud pe cei de la Autoporand. Lucreaza bine, sunt baieti de treaba dar am constatat niste probleme serioase la partea de mecanica.
            1. In urma unui accident a trebuit schimbat suportul cutiei (pe lonjeron in stanga). Normal si logic trebuia inlocuit cu unul nou. Ei l-au inlocuit cu unul sh la care a trebuit sa-i schimb tamponul (tamponul-banii mei, manopera inclusa in garantie). Nu stiau de unde este problema de trepida masina desi motorul mergea rotund si corespunzator. Prima grija a fost sa-i schimbe bujiile
            2. Cautand sursa problemei cu trepidatia am constatat ca tamponul antibalans (sau bieleta antirasturnare, am inteles ca i se zice si asa) nu mai era cea pusa de mine acum aproape un an, era alta care arata mai rau decat cea pe care am schimbat-o dupa 98kkm.
            La sesizarea mea raspunsul a fost: "Nu putem sa stim noi ca nu a fost asa de la inceput." Le-am aratat poze cu bieleta sau tamponul respectiv si a ramas ca cerceteaza cazul.
            Concluzie: dezamagire maxima. Gardul vopsit (pe dinafara)... Leopardul hamesit (pe dinauntru).

            Last edited by Fanez; 21 October 2015, 10:02. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #21
              Originally posted by Fanez View Post
              Revin cu detalii despre ce am rezolvat dupa ce am fost si am discutat cu cei de la autoporand:
              Mi-au inlocuit tamponul antibalans cu unul nou, gratuit, explicandu-mi ca s-a produs o incurcatura ca si cu cricul (nu l-am recuperat pe al meu, s-au oferit sa-mi dea altul dar am refuzat). In compensare mi-au facut si alte lucrari in valoare de 310 lei ramanand sa-i platesc saptamana viitoare (adica m-au creditat sa-mi arate bunavointa si increderea lor si prezentandu-si scuzele).
              In consecinta toata treaba a fost o intamplare nefericita (ghinion).
              Raman la parerea ca sunt baieti de treaba.

              Comment


              • #22
                Originally posted by Andyno View Post
                Service Titan ! Lucreaza foarte bine ...dar scump. 500 Piesa doar de revopsit.
                Eu gasisem asa ceva:



                Originally posted by Fanez View Post
                Asta e retusul. Nu e chiar 10% din aripa dar a fost vopsita cam 10% aripa.
                Era vorba de usa, nu de aripa. Acum am remarcat
                Last edited by Fanez; 27 October 2015, 16:55. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Fanez View Post
                  Raman la parerea ca sunt baieti de treaba.
                  Nu sunt. Raman la parerea ca merita evitati.

                  Comment


                  • #24
                    Imi poate careva recomanda un service/tinichigiu bun si ieftin in Bucuresti? Sunt de reparat si revopsit capota (lac exfoliat), portierele de pe dreapta (usor infundate si zgariate, dar fara rugina) si pragul dreapta (usor infundat in fata si in spate).
                    Va iesi la culoare fara sa se vada diferenta?

                    Cat costa o revopsire totala pentru un Logan? (eventual fara plafon).
                    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                    Comment


                    • #25
                      Pentru meseriașul care lucrează în domeniu (sau meseriașii) ..... Dar să cereți 2500 ron pe 2-3 zile de muncă e bine așa nu? Voi unde vă credeți ? Știți unde trăiți și cât e salariul în România? Și eu am ceva experiență în domeniu,vedeți topicul meu, munca trebuie plătită ,dar la prețul corect nu furt pe față.
                      @Marivs Indiferent unde faci mașina ,ia-ți o săptămână concediu și să stai pe capul lor,vizitează-i zilnic, stai cu ei acolo efectiv . Sunt sigur că 95% nu o să fie de acord, ăștia sunt cei care fac lucrul de mântuială ,cei care acceptă sunt ok.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by MARIVS View Post
                        Imi poate careva recomanda un service/tinichigiu bun si ieftin in Bucuresti? ...
                        Am auzit despre un service foarte ok si am vazut lucrarea facuta bine. Daca n-ai rezolvat, PM.

                        Comment


                        • #27
                          Am o problema cu rugina in zona alimentare si care s-a "scurs" pe aripa. Din ce am vorbit cu 2 service-uri mi-au spus ca e nevoie de inlocuire aripa dreapta spate si ceva lucru la contraaripa. pentru asta mi s-au cerut 2600 lei la un service multimarca . stiu ca nu exista ieftin si bun, ma multumesc cu ieftin si atat, avand in vedere ca masina are 10 ani. daca puteti sa-mi recomandati in service cu care sa rezolv pana in 2000 de lei as fi multumit. bucuresti, sector 1 sau 6.
                          Attached Files
                          Last edited by mcornel; 12 April 2018, 08:41.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google