Ambition 1,5 Dci 85 Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ambition 1,5 Dci 85 Cp

    Stie Cineva Cand Incep Sa Se Faca Livrari Pentru Primii Inscrisi La Acest Model? Am Programare Pentru 2.11.2007 Si Nimeni Nu Stie Nimic!! Nici La Meridian Sud,nici La Pitesti>>>>

  • #2
    Ce intelegi tu prin programare? Atunci ai dat comanda sau atunci trebuia sa vina?
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Livrari 1.5 dci 85 hp E4

      Depinde de culoarea comandata. Eu l-am comandat pe 29 octombrie si era in stock in Buc si l-am ridicat vineri pe 2.
      Daca vroiam rosu - se fabrica dupa 24.11.2007 si se livra dupa 28.11.2007
      Gris comete - cu 2 zile mai inainte.
      Celelalte culori nu stiu cand se livreaza.
      sigpic
      Ambition 1.5 dc

      Comment


      • #4
        @dani030669 ce culoare ai luat?

        Comment


        • #5
          = albastru mineral, ca era si disponibila si e mai usor de intretinut, nu stai toata ziua la spalatorie.
          I-am facut proba - pe la 2500 rpm in treapta a Va s-a dus aproape de 130km/h, ca era soseaua libera si ma stresa un 1.6 16v....
          Inca o menajez pana pe la 5000 de km si dupa .... mai vedem daca o las stock sau ii fac remapare

          Albastru mineral - ca tine si la tavaleala
          Last edited by andrei; 6 November 2007, 22:53.
          sigpic
          Ambition 1.5 dc

          Comment


          • #6
            Proaspat posesor de Ambition dCi 85CP din 22 Octombrie. Pana acum, nimic de reprosat acestei masinutze.
            Referitor la remapare, am discutat la dealer cu un prieten care mi-a spus ca aceasta motorizare se preteaza la remapare (cutia de viteze pe cablu este mult mai robusta, rezistand la solicitari mai mari), dar riscul este sa pierzi garantzia. Eu am optat pentru 3 ani garantie (extinsa) si n-as vrea sa o pierd, dar ma atrag si cei 20CP + 50Nm in plus.
            Stiti in ce conditii cei de la service se uita la CB sa vada daca-i remapat? Thanks!

            Comment


            • #7
              Numai cei de la Pitesti pot vedea daca ai facut o remapare, cu DDT-ul. Si asta o vad daca se intampla ceva grav la sistemul de injectie sau motor si este trimisao echipa din Pitesti.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Multumesc Andrei pentru raspuns.
                Mai poate cineva sa-mi confirme/infirme informatia referitoare la cutia de viteze "ca se preteaza la remapare mai bine decat celelalte versiuni"? Mai sunt si alte aspecte de luat in seama cand te hotarasti pentru remapare?
                Daca sunt off-topic, va rog sa-mi corectati tirul

                Comment


                • #9
                  Cutia se preteazala remapare mai bine decat celelalte cutii de pe diesel-urile de 65 CP si 70 CP, pentru ca e construita sa suporte un cuplu mai mare si are si ambreiaj hidraulic.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Acelasi prieten m-a sfatuit insa sa nu fac inca remapare, ci sa las motorul sa se mai "aseze" - cica undeva dupa 10.000 km

                    Comment


                    • #11
                      Asa a spus si DOC din cate i-mi aduc aminte.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #12
                        Exista un post despre remapare? Eu m-am invartit prin topic-uri, dar nu l-am gasit...

                        Prin perseverenta urci muntele... asa si eu am gasit topic-ul cu pricina...
                        Last edited by andrei; 16 November 2007, 15:40.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google