Pierdere antigel la nivelul colierelor.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pierdere antigel la nivelul colierelor.

    Am vazut ca parca mizguieste si am fost la service si au zis ca schimba colierul,dar pot sa mai puna colier capsat?
    Rog un moderator sa mute acest subiect la motorizare mpi ms!
    Attached Files

  • #2
    Coane, esti pe acest forum de cand lumea....Nici pana acum nu ai invatat ca topicurile trebuie sa aiba un nume lizibil?

    PS: mai exact din februarie 2008. Rusinica.

    Comment


    • #3
      Am inteles sefu ,dar nu m-ai lamurit care este ptoblema?

      Comment


      • #4
        In primul rand nu cred ca pierde ulei ,poate lichid de racire (antigel) (asa reiese din foto) si in orice caz vinovat e colierul. Sfatul meu e sa-l schimbi si sa curati bine locasul pe care intra acea conducta flexibila inainte de a pune colierul cel nou,eventual pui un colier reglabil si in felul asta il strangi dupa necesitate.
        Multa bafta!!

        Comment


        • #5
          Este adevarat ca nu este vorba de ulei ca acela este furtunu de la racire si de la bolul cu antigel moderatoru a gresit titlu si il rog sa il corecteze,revin cu intrebarea cei din service pot sa mai puna colier capsat ?

          Comment


          • #6
            Daca tii neaparat in service poate pune dar sigur trebuie schimbat si furtunul penru o maxima siguranta (deoarece acel furtun e deja amprentat de vechiul colier si un colier nou e posibil sa nu faca fata ) iar daca vrei sa-l faci singur atunci cauta sa pui un colier reglabil si va da rezultatul scontat.
            Multa bafta!!!!

            Comment


            • #7
              Masina este inca in garantie deci nu platesc pentru ce se face eu asa sper!

              Am uitat sa mentionez ca am numai 14300 km!
              Last edited by radu2008; 19 July 2009, 19:37. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                Daca e in garantie atunci cere sa-ti schimbe si furtunul si colierul,daca nu se poate din diverse alte motive pe care le stim cu toti dar nu prea facem mare lucru,incearca asa cum ti-am zis.
                Astept rezolvarea.....
                Multa bafta!

                Comment


                • #9
                  Le zic sa scoata furtun si sa il curete in acea zona sau sa puna altul si alt colier cred ca si ei fac poza si trimit la pitesti si daca primesc acceptul fac operatia respectiva si daca trebe completat cu antigel se plateste ca eu am si il duc ,dc sa il cumpar de la ei?
                  Last edited by radu2008; 20 July 2009, 00:08.

                  Comment


                  • #10
                    Am fost la service si in 10 minute am rezolvat problema au schimbat colierul capsat cu unul reglabil ,l-am cunoscut pe mecanic si zicea ca astea din fabtica sunt coliere de ras si pe celalatl l-a mai strans si a zis ca daca mi curge sa ma duc sa il schimbe si pe ala a si completat cu apa distilata ca a curs putin antigel cand a tras de furtun si a pus colierul!
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      S-a rezolvat cum ti-am zis eu, asa se intampla de obicei cu colierele astea fixe.
                      Multa bafta!

                      Comment


                      • #12
                        chiar ai avut o mare defectiune......loool

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google