Concurs >>> Viata La Tara <<< - castigator MUMUS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Multumesc pt note
    Poza am facut-o in timpul mersului,cu o mana pe volan si cu cealalta faceam poza respectiva.Numai la geam nu ma mai gandeam eu atunci.Mi-era sa nu se strice formatia...
    Last edited by D-FENS; 20 October 2009, 18:39.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #47
      felicitari MUMUS
      CT-97-VIPsigpic

      Comment


      • #48
        intr-adevar, felicitari colegului mumus, foarte tare poza lui si a meritat sa castige
        felicitari!

        Comment


        • #49
          @ROAD EMPIRE:
          Partea cu ideea sau sentimentul transmis sau cum vrei sa-i spui, e subiectiva. Cum am spus si eu cand am notat poza lui mumus, mie imi aminteste de bunicii mei [bunica mea a murit acum 2 luni si 8 zile], de la "blidar" pana la painea batuta si de la capacele agatate pe perete pana la zambetele lor. In schimb, cei 2 copii din poza lui romulandu creaza o discrepanta in tabloul care-l vad eu cand ma gandesc la viata la tara - in concluzie, l-am preferat pe mumus.

          Partea cu prelucrarea e categoric discutabila avand in vedere cate pot fi facute si ce senzatii diferite iti pot da 2 prelucrari diferite. Si pana la urma in asta consta diferenta - ce senzatie iti ofera fiecare fotografie in parte, ce iti transmite, cum ai spus tu. O fotografie neprelucrata poate parea foarte seaca, dar dandu-i un contrast puternic si o culoare vesela, creezi o atmosfera mult mai vesela, chiar daca prezinti un lucru banal. Iar aici ar fi dezavantajati cei care nu au idee ce inseamna prelucrarea.

          O sa sune aiurea asta, dar si tu prelucrezi pozele si iti plac mai mult cum arata prelucrate. Le infrumusetezi intr-un mod subiectiv. Nu crezi ca ar fi dezavantajati cei care nu se pricep?

          PS. Spun astea ca fapt divers, si probabil ca sunt off-topic. Scuzele mele
          Last edited by ReBe; 20 October 2009, 20:34.
          Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

          Comment


          • #50
            Parerea mea e ca prin prelucrare poti transforma o poza intr-o fotografie.
            Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

            Comment


            • #51
              E singura metoda!
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google