laureate plus sau kiss fm

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • laureate plus sau kiss fm

    cine poate sa-mi spuna daca am gresit sau nu cind am ales laureate plus si nu kiss fm
    am ales laureate plus pt ca are aproape de toate ,in special abs dar e motorul
    de 1,4 si multi zic ca ar fi prea mic
    inainte am avut o supernova clima cu acelasi motor dar era mai mica si aproape fara portbagaj
    sigpic Alexandria

  • #2
    hmmm....daca luai kiss`u aveai volan imbracat in piele , shimbatoru, di ceasuri de prestige . e bine ca te-ai gandit la siguranta si ti-ai luat ABS . stai linistit merge si 1.4 . o sa te inveti cu el nu e asa lenes cum zic unii
    sigpic

    Comment


    • #3
      am avut o supernova inainte si stiu cum e motorul
      dar loganul e mai mare
      sigpic Alexandria

      Comment


      • #4
        0-100 12 sec , viteza max : 185 pe ceas
        sigpic

        Comment


        • #5
          Eu zic ca ai facut o alegere buna cu LaureatPlus. Daca nu ai avut pretentii la motorizare, e ok. La Kiss aveai ceva optionale in plus, dar practic... nu e mare diferenta intre ele.

          Comment


          • #6
            Am luat laureate plus pt ca, kiss fm nu aveau la dealer si eu vroiam una din stoc, adica, sa o vad si daca imi place o iau, adevarul e ca m-am grabit dar... nu imi pare rau.
            E o masina noua, voi ce credeti?

            Nu mai folosi limbaj MIRC!!!...
            Last edited by Sp!ke; 17 February 2008, 20:16.
            sigpic Alexandria

            Comment


            • #7
              Sa o stapanesti sanatos, si cat mai multi km fara incidente.

              Comment


              • #8
                La Kiss FM erau doar cateva dotari in plus fata de Laureate Plus, dotari nu prea importante. Oricum, bine ca ai ABS, deci ai facut o alegere buna.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  si kissfm-ul are ABS
                  Logan KissFm 1,6

                  Comment


                  • #10
                    E bun asa...oricum dupa, poti sa-ti mai pui tu acareturi pe ea....insa ABS era mult mai greu!S-o stapanesti sanatos!
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      @Floricel: Da, stiam. Si ce daca?
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        pai din primele posturi se intelegea ca a facut super afacere ca kiss-ul nu ar fi avut ABS)
                        laureat plus are in PLUS fata de kiss geamuri spate daca nu ma insel, iar kiss are mp3 instead of cd, volan/schimbator piele, aeratoare argintii, stripper, ceas prestige.
                        dotari practic insignifiante, dar daca ne uitam la pret laureat plus e cu aproape 200E mai scump, asa ca...de ce sa dau 200E ca sa am geamuri electrice spate cand eu merg singur sau cu o persoana in masina si niic macar geamurile fata nu le folosesc

                        Comment


                        • #13
                          In primul rand sa o stapanesti sanatos si fara incidente, parerea mea este ca merita mai mult Kiss Fm ,nu pentru ca am eu neaparat dar dpdv al micilor detalii care sunt in plus fata de Laureat , detalii care le gasesti doar la Prestige. Eu am avut de ales intre Abs+ (cu vopsea metalizata ) si Kiss Fm nemetalizat diferenta de 255 E in favoarea la kiss , si am luat Kiss pt. dotarile in plus si pt. ca se afla pe stoc . Nu am regretat alegerea facuta , geamuri electrice nu-i trebuie in spate pt. ca merg maxim cu 2 persoane , am ABS, AC, servo, mp3 + dotarile in plus de la prestige care iti garantez ca fura privirea si dau un aer mai elegant masinii.

                          PS: Vad ca se fac confuzii KISS FM are ABS deoarece este versiunea Laureat cu elemente de Prestige.
                          Last edited by Bad_Wolf; 18 February 2008, 15:26. Reason: PS
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            e misto interiorul de la kiss+ dar si laureat plus are atuurile lui. Oricum sa il stapanesti sanatos si fara probleme.
                            Ambition

                            http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                            Comment


                            • #15
                              @cristy_plus. Te asteptam cu poze la My Ride.
                              Acum ca te-ai lamurit cum sta treaba cu LaureatPlus si Kiss, topicul se inchide. Alte comentarii le asteptam la My Ride.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google