Logan vs Logan 1/4 mile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    octavian ce conteaza daca e stock sau remapat...conteaza doar chestia aia dintre scaun si volan

    Comment


    • #17
      Hai sa fim seriosi ) Normal , conteaza si asta, dar la o liniuta cativa cai in plus spun multe.
      La un traseu cativa cai in minus pot fi ''completati'' de sofer.

      Comment


      • #18
        pai si cu ce te-ar deranja daca cristi are stock sau nu motorul ca oricum nu face 0-100km/h mai rapid ca tine...in cel mai rau caz sunteti la egalitate

        Comment


        • #19
          Pe naiba, daca nu e stock si are vreo 80 cp e clar o problema...
          Plus ca am vazut la el la semnatura ca are motoru' cipuit si ia 100 in vreo 11 sec...Da' nu mi-e frica...poate o sa rateze o treapta... )

          Comment


          • #20
            fear me octavian! e chipuit! si ce daca ratez viteza? rezultatul corect e 2 din 3 :d
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #21
              Nu nu...oricum nu prea are rost. In mod normal iei si un 1.6 .
              Dar o sa vedem noi...

              Comment


              • #22
                Originally posted by Octavian___28
                Pe naiba, daca nu e stock si are vreo 80 cp e clar o problema...
                Plus ca am vazut la el la semnatura ca are motoru' cipuit si ia 100 in vreo 11 sec...Da' nu mi-e frica...poate o sa rateze o treapta... )
                daca masina lui cristi ea 0-100km/h in 11 sec ai o lada de bere de la mine

                Comment


                • #23
                  Mai verifica si vezi ce are la el in semnatura. E un clip acolo unde baga suta cronometrat.
                  Imi place berea )

                  Comment


                  • #24
                    stiu ca iti place berea dar uitete si tu pe site-ul dacia la date tehnice sa vezi si tu in cate secunde ajunge o berlina cu noul motor de 85CP la demaraj 0-100km/h si apoi mai vorbim.
                    Deci cristi in afara de remapare nu a facut altceva...nu a schimbat turbina,injectoare nimic mecanic...doar din soft a scos 85CP.
                    Abia cand se va schimba turbina si injectoarele si se va face remaparea cu astea se va scoate 100CP dintr-un dci de 65/70CP atunci poti sa zici ca scoate un 11 secunde 0-100km/h.

                    Comment


                    • #25
                      Hai sa nu uitam un amanunt foarte important: transmisia. La asta nou de 85 cp are alte rapoarte, mai lungi. Deci...nu e chiar imposibil. Puterea nu e totul.

                      Comment


                      • #26
                        oricum ar fi masina lui cristi nu scoate mai putin de 12.5 secunde la demaraj 0-100km/h asta e clar.
                        Timpi care ii da el nus reali,viteza reala e pe gps cu ala se testeaza chestiile astea nu cu ce arata pe bord.

                        Comment


                        • #27
                          ca sa va calmez pe amindoi. am scos 11 secunde pina la viteza de 100km/h afisata pe bord.
                          sint convins ca am o eroare de cel putin 9km/h.
                          in acel film am vrut sa evidentiez diferenta dintre un calculator stock si chipuit.
                          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                          Comment


                          • #28
                            ) ok. Me happy now. Tre sa vad si eu in cate sec se duce pana la 100 (pe bord)...Cum naiba sa fixez camera foto pe volan...cu banda o fi bine...

                            Comment


                            • #29
                              o tii in mana si lasi volanu liber)

                              Comment


                              • #30
                                tii camera in mina stinga si conduci cu podul palmei. simbata iti fac un demo
                                sa nu prinzi fizic de volan aparatul de filmat, vibratiile sint foarte mari, pe linga totala neclaritate, o poti si strica
                                Last edited by crististreulea; 1 November 2007, 11:12.
                                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google