Logan vs Logan 1/4 mile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • As fi curios la reprize, spre exemplu: 50-80; sau 80-130 care ar fi mai bun, un dci 65(70) cp sau un 1.4...? Fiecare sa mearga in ce treapta doreste.

    Iancucezar: Mobil1 5W30
    Last edited by Octavian; 4 June 2008, 11:36.

    Comment


    • In 2 din 3 situatii inclin sa-i dau castig de cauza dci-ului. Dar cum noi ar trebui sa vorbim aici de "liniuta", nu de repriza....
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Mai al naiba ce tare e dci-u' asta.... )))
        Eu nu mai fac nici o liniuta...Gata, numai virtual ))

        Comment


        • La reprize, da, e destul de tare...Din pacate pt noi, benzinarii. Noroc insa ca se "gata" repede repriza, cand urca in ture si pierde din cuplu.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Deci eu treaba asta (pt ca tot timpul am condus-o in reprize, niciodata sa zic una sapt...) am patit cu Peug 407 de la firma. Are cuplu de ~280 Nm parca, fara sa exagerez de la ~2000 rot/min calcata la podea te catapulteaza (imi imaginez doar de poate un dizelar de ~400Nm spre ex...) dar treaba se termina pur si simplu dupa ~3300-3500 rot/min.
            Am patit-o de cateva ori in depasiri sa ma trezesc ca moare la mijlocul depasirii...Si-mi era frica sa schim treapta, asta desigur si din cauza ca nu am stiut sa gestionez cum trebuie cuplul si puterea.

            Ok, sorry din nou de offtopic.

            PS: dar tare mi-e ca la un 80-~120-130 1.4 sta binisor pe langa un dci 65(70)cp..

            Comment


            • Originally posted by Octavian___28 View Post
              Deci eu treaba asta (pt ca tot timpul am condus-o in reprize, niciodata sa zic una sapt...) am patit cu Peug 407 de la firma. Are cuplu de ~280 Nm parca, fara sa exagerez de la ~2000 rot/min calcata la podea te catapulteaza (imi imaginez doar de poate un dizelar de ~400Nm spre ex...) dar treaba se termina pur si simplu dupa ~3300-3500 rot/min.
              Am patit-o de cateva ori in depasiri sa ma trezesc ca moare la mijlocul depasirii...Si-mi era frica sa schim treapta, asta desigur si din cauza ca nu am stiut sa gestionez cum trebuie cuplul si puterea.

              Ok, sorry din nou de offtopic.

              PS: dar tare mi-e ca la un 80-~120-130 1.4 sta binisor pe langa un dci 65(70)cp..
              sustin dar sa fie linie dreapta nu la deal .. Ca atunci nu mai merge cred )
              Its just a car ...

              Comment


              • Stati ca trebuie sa apara un dieselar sa zica ca nu e asa ... ) ...

                Comment


                • Cred ca te-ai referit numai la ''PS''
                  Am spus ca merge binisor, in ''sentiment'' nu prea cred ca ar fi in fata (nici macar cu 1 metru) 1.4...Dar parca as incerca sa vad

                  Comment


                  • Am facut si io un filmulet 0-100 .... Cate secunde ziceti voi ca e? Eu zic ca 12.
                    1.4 mpi motor STOCK !!!

                    Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.


                    Ps.La plecare nu i-am dat klumea:P ,ca nu era asa bun drumu si nu am vrut sa stric cauciucurile
                    Last edited by Seba; 10 June 2008, 16:41.
                    sigpic

                    Comment


                    • Iti spun si aici , ai reusit 13 sec



                      ~12,5 sec sunt aici la mine (inainte de remap).
                      Last edited by Octavian; 13 June 2008, 23:35.

                      Comment


                      • Eu cred ca vreo 3,9 secunde au trecut
                        toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                        Comment


                        • Adica ?....
                          sigpic

                          Comment


                          • Adica unii dintre noi scot timp mai bun decat pilotii renault... ia sa incarcati masina cu 2 persoane, faceti plinul si vedeti cat de buni piloti sunteti cand scoateti pe ceas la 110km/h timpul declarat de renault! Restul e can-can...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Nu eram singur in masina,si nici nu era usor pasageru, ca si mine vreo 85 kg. Si nici nu am plecat turat sa scartai ,ca era si cam rau drumu. Eu zic ca am scos bine. 12 sec ,sau noa fie 13 cum zice octavian,dar eu inclin spre 12.5 sa zicem.
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu spun sa ne calmam!Nu cred ca or sa existe diferente mai mari de 10-15Cp pe un anumit tip de motorizare pana cand nu or sa se faca investitii serioase.Nu stiu sa fi reusit nimeni sa fure mai mult de MAX 1 SEC pe 1.4 sau 1.6 prin modificarile de pana acum.Trebuie sa ne punem serios pe treaba daca chiar vrem sa vedem diferente si sa renuntam la astfel de discutii
                                EX : + =

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google