Excursii Organizate De (si Intre) Membrii LC Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci ? cine merge la brasov ?

    Urmatoarele puncte de discutii sunt:
    - Felix-ul pentru intalnirea regionala din Mai. Cazarea "comuna" se face la Cartierul Verdi si ii rog pe doritori sa se mobilizeze si sper ca macar o vila sa o ocupam noi.
    - excursie in Padis (pe la sfarsitul lui iunie zic eu ca vremea sa fie buna si Doru sa se puna pe picioare)
    - o propunere de a mea: sa ne strangem cativa si sa inchiriem pensiunea asta: http://www.pensiunea-marin.ro/Default.aspx (cost estimativ 900RON/zi) sau http://www.cazarepaltinis.net (cost estimativ 700RON/zi). Durata de inchiriere ar fi de vineri pana duminica sau chiar si luni (deci 2 sau 3 nopti) si va propun sa o facem undeva pe la sfarsitul lui August (poate ne suprapunem si cu nationala de la Agnita).
    - Fagaras spre toamna in conditiile in care Doru se pune bine pe picioare ca acolo e de tras nu gluma.

    Si bineinteles intre "excursii" pot merge si evenimente minore gen "o iesire la Bodrog", "o plimbare cu bicicleta pe undeva" sau o vizita la mine la tara (daca reusesc sa rezolv anumite probleme) pentru o degustare de tuica de pruna sau aer curat . Cam asta ar fi calendarul "competitional" propus pentru anul in curs. Astept confirmari, alte propuneri, critici (de preferat NU, sa nu ma supar), etc.
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • Deocamdata eu pot sa confirm doar Felix. S-ar putea si pe la sfarsitul lui AUgust sa se poata ceva dar nu stiu sigur (depinde de situatia de la lucru).
      fara linkuri externe

      Comment


      • Pentru cei interesati de Felix III exista threadul http://www.loganclub.ro/forum/intaln...ai-t19016.html

        E mai scump decat alte cazari, dar sunt si avantaje: poti face baie cand vrei si de cate ori vrei fara sa platesti bilet de intrare, poti merge in camera sa faci nani, sa mananci etc si apoi sa te intorci la baie, exista bucatarie la fiecare vila, gratar la fiecare vila astfel incat cei care vor sa incerce ceva pe cont propriu o pot face, exista spatiu verde unde putem face o miuta ... eu zic ca se merita "surplusul" financiar. Si de asemenea conditiile in camere sunt bune. O sa va rog sa precizati si daca doriti cazarea la Verdi sau mergeti in alta parte asta ca sa vedem daca ne strangem pentru o vila sau chiar doua in care sa stam numai noi.
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • Eu vreau sa vin la Felix de vineri inca, fac tot posibilul sa nu intervina nimic in acea perioada. Cat despre celelalte iesiri, de acord, dar nu voi putea confirma participarea decat cu vreo 2 saptamani inainte de fiecare excursie.
          sigpic

          Comment


          • Confirm si eu participarea cu sotia.
            sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

            Comment


            • am vazut ca pentru felix s-a deschis lista de cazare. O sa va rog pe toti cei din Arad care vreti sa mergem si sa ne cazam la Felix impreuna la Verdi sa va treceti pe lista aceea ca sa putem sa "retinem" cel putin o vila doar pentru noi. Daca o sa ne strangem cat pentru doua vile si mai bine ... oricum gratarul de sambata seara o sa il facem la comun toti Aradenii ... bogdan sa nu uiti wasabi-ul acasa
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • Shaloo sa aduca vaccinul ..... , ....... eu aduc juniorul .... (dar nu la vaccin).
                Last edited by lau; 4 February 2010, 19:35.

                Comment


                • @Rouge de Feu: Cum a ramas cu Brasovul pana la urma? Nu de alta, dar s-a schimbat schimbarea si vreau sa vin si eu. Mai este un loc si pentru mine in masina? Cu cazarea cum a ramas? Trebuie dat ceva avans sau cum procedam?
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by MAVERICK_SS View Post
                    @Rouge de Feu: Cum a ramas cu Brasovul pana la urma? Nu de alta, dar s-a schimbat schimbarea si vreau sa vin si eu. Mai este un loc si pentru mine in masina? Cu cazarea cum a ramas? Trebuie dat ceva avans sau cum procedam?
                    Salut. Ar fi fain sa vi si tu.
                    Brasovul a ramas in picioare. Eu cu Teo, vrem sa mergem de vineri dimineata - sa mai vajaim vineri prin Brasov.
                    A ramas ca @ALY_N sa ne dea un raspuns, daca poate si el sa vina de vineri, sau nu. Cu ocazia asta - @ALY_N, spune care-i pulsul, ai aflat de cand poti veni?
                    Dupa ce avem raspunsul lui, trebuie sa dau un telefon si un mesaj de rezervare la cazare si cam atat, nu cred ca trebuie nici un avans. Pretul este de 60 lei/zi/camera dubla si 50 lei/zi/camera single. Bine ar fi daca ai putea sa mai aduci pe cineva cu tine - ar fi mai rentabila cazarea. Pensiunile gasite de mine la pretul asta, sunt in Rasnov, la 4-5 km de locatia unde se tine intalnirea, dar eu zic ca nu e o problema, deoarece chiar daca vrei sa bei ceva, nici o problema, ca eu pot si fara, asa ca o sa pot conduce eu de la si pana la cazare. In rest, eu zic ca sa avem ceva mancare rece cu noi, pentru mic dejun si cina si in rest putem participa cu loganistii la program si ce consumam acolo, platim.

                    Originally posted by bubu_vasile View Post
                    O sa va rog pe toti cei din Arad care vreti sa mergem si sa ne cazam la Felix impreuna la Verdi sa va treceti pe lista aceea ca sa putem sa "retinem" cel putin o vila doar pentru noi.
                    Arthur, tu de cand vrei sa vii? De fapt cei care veniti la Felix, de cand vreti sa veniti? Si vreti ca toata perioada petrecuta acolo, sa stati doar la "Verdi", nu vreti sa mergeti si la strand la "Apolo"?
                    Last edited by Rouge de Feu; 8 February 2010, 23:22. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • Pentru @MAVERICK_SS si @ALY_N, Am facut ieri rezervarea pentru Brasov. Doua camere pentru vineri pana duminica (2 nopti) - eu cu Dani sigur - si o camera de sambata spre duminica, pentru Alin. Nu este nici o problema Alin, daca o sa puteti veni de vineri, nu cred ca va fi ocupata, deasemenea daca nu o sa poti veni, le dam un telefon si se contramandeaza. Dar ar fi fain sa poti venii, sa jucam si un ping-pong. Cazarea este in Rasnov, la Pensiunea Adela http://www.turistinfo.ro/rasnov/caza...la-c50627.html , cu 60lei/camera dubla/noapte. Sunt toate dotarile - frigider, masa de ping-pong, TV, parcare, gradina/curte, acces la bucatarie, gratar/barbeque etc.
                      M-a sunat astazi @sebi8ta, organizatorul de la Brasov si mi-a spus ca pana pe 14, sa anuntam exact cati venim, ca sa poata sa faca el aranjamentele - chiar si daca nu ne cazam cu ei.
                      Originally posted by bubu_vasile View Post
                      am vazut ca pentru felix s-a deschis lista de cazare. O sa va rog pe toti cei din Arad care vreti sa mergem si sa ne cazam la Felix impreuna la Verdi sa va treceti pe lista aceea ca sa putem sa "retinem" cel putin o vila doar pentru noi...oricum gratarul de sambata seara o sa il facem la comun toti Aradenii
                      Si acum in legatura cu Felixul. Uite cum sta treaba - din punctul meu de vedere. Mie imi place sa merg in cat mai multe locuri si pe cat mai multe zile. Merg la Brasov, la Felix si la Agnita. In Martie o sa trebuiasca sa merg la Tg.Mures cu nepotul meu la un concurs de GO, tot asa pe 3 zile. Asa ca o sa vin si eu la Felix de vineri, dar din pacate, pentru a minimaliza cat mai mult costurile, nu o sa pot sa ma cazez la "Verdi". Pentru faza cu folositul piscinei de la "Verdi", eu oricum ziceam pas, deoarece prea mult imi place balaceala la strand la "Apolo", unde au valuri artificiale, hidromasaj si bazine mari. Daca tot mergem la Felix, atunci sa beneficiem de atractia principala a statiunii. Bine inteles, ca la actiunile comune, gratar, poze etc, voi participa si eu. Sper sa fie o distractie pe cinste.
                      Last edited by Rouge de Feu; 11 February 2010, 22:30.
                      sigpic

                      Comment


                      • Doru, daca te intelege cineva eu sunt acela. Si eu anul trecut am procedat la fel, dar tot nu am reusit sa ies mai ieftin si am avut si anumite inconveniente. Si eu as vrea sa merg si sa fac economii, dar sunt cateva lucruri pe care eu personal trebuie sa le iau in calcul. Spre exemplu faptul ca la Verdi au piscina pentru copii si au spatiu verde de joaca suficient si nici nu mie frica sa nu iasa in strada sau alte minuni. Alte doua lucruri care anul trecut m-au enervat au fost:
                        - a trebuit sa plec de la strand pe la 3-4 ca sa culc copiii (nu am alta varianta) si bineinteles ca nu am mai revenit la strand ca nu mai vroiam sa stric inca 60 RON pe intrare desi as mai fi facut baie
                        - duminica nu am mai mers iarasi la baie pentru ca nu aveam chef ca pentru 2 ore sa platesc din nou inca 60 RON.
                        Ori avand piscina la Verdi fac baie cand vreau, ca e ziua, ca e noapte, ca dorm copiii sau ca vreau sa ma duc sa mananc o pizza si cand vin inapoi mai bag o baie, indiferent ca mai sunt 2 ore pana plec nu ma costa nimic sa bag inca o piscina. La Apollo platesti de fiecare data. Acum da, nu are duzele alea de hidromasaj, dar ... e vorba de 120 RON la care pot face economie. Acum sper ca intradevar conditiile sa fie cele spuse de toata lumea (piscina mare si mica, spatiu verde, etc).
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • Da Bubule, ai mare dreptate. Si eu depind de programul juniorului. Acum el e pe primul plan.

                          Comment


                          • @ALY_N, cum merge treaba? Ce vesti ne dai? Uite pun aici postul lui @sebi8ta, de pe thread-ul cu intalnirea de la Brasov, cu rugamintea lui la cei care vor sa vina, indeferent ca se cazeaza cu ei sau nu. Eu cu @Maverick, ne-am trecut pe lista. De tine i-am spus ca astepti "unda verde". Ceau.
                            Originally posted by sebi8ta View Post
                            O MARE RUGAMINTE..cei care participa si nu sunt pe lista de participare sa se treaca pana cel tarziu in data de 18.02.2010,dupa aceasta data nematinand cont de completarea listei cu participanti...credeti-ma ca, conteaza sa fiti trecuti pe lista daca participati la intalnire asa ca va rog sa va treceti pe lista cei care nu sunteti trecuti.
                            sigpic

                            Comment


                            • Salut din pacate trebuie sa zic pass la aceasta intalnire . Nu pot sa ajung deloc.
                              sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                              Comment


                              • Pacat. Deoarece cred ca va fi distractie. Lasa ca nu au intrat zilele in sac.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google