Sondaj Motorizari Benzina - ce se merita cel mai bine -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am votat 1.6 8v ca d-asta am si eu...dar as prefera un 16v,cat despre 1.2 cred ca o sa consume mult mai ales in regimul de Bucuresti.
    1 point 6 litre 8 vsigpic

    Comment


    • #17
      Cu surprindere am observat ca clasamentu e foarte echilibrat...

      Poate imi scapa mie ceva...oricum ca nu prea vad rostu clasamentului.
      1.6 16V e cel mai bun, are cel mai bun raport consum/performante la benzinare.

      Comment


      • #18
        Corect...dar daca luam in considerare raportul consum/performante/pret de achizitie? In cazul asta 16V cred ca pierde teren in fata motorizarilor mai mici si mai ieftine.
        Parerea mea daca ma insel, va rog sa ma corectati!!

        sigpic

        Comment


        • #19
          O intrebare. 1.2 va fi cu 16v(4 cilindri) sau 12v(3 cilindri)?
          fara linkuri externe

          Comment


          • #20
            4 cilindri.

            Gionik: asa e, dar daca ai bani sa iei 1.6 16V mai stai pe ganduri?
            Consumul nu e mai mare (hai sa spunem sensibil mai mare) ca un 1.4 mpi, performantele incomparabile.
            Last edited by Octavian; 24 March 2009, 19:15.

            Comment


            • #21
              Pai eu am consumul in oras cam 9,4 - 9,6 (mers cu a 2-a in oras la 3500 - 4000 RPM) si pe afara cam 6 - 6,5 mers cam tot asa (3500 - 4000 RPM)
              Cateodata mai sare consumul pe la 10,2 - 10,3 in oras dar in conditii foarte grele de trafic. Nici nu ma mir ca mananca atata la cum arata acum orasul(tot e spart si stai cateodata si 15 - 20 minute sa treci de o intersectie)
              Last edited by Shaloo; 24 March 2009, 19:23.
              fara linkuri externe

              Comment


              • #22
                @Octavian___30 Daca vrei Logan, si ai 10.000 E, da...nu mai stai pe ganduri, si iti iei 16V.

                L.E. Nu vreau sa fiu inteles gresit....eu am avut Logan, Ambiance 1.4 si am fost ffffffffff multumit de el, chiar asa lenes cum era. Deci, sa nu se inteleaga ca as avea ceva cu Loganul, dar la ora actuala sunt anumiti producatori care au niste oferte interesante, tot la 10 mii de euro.

                Last edited by gionik; 24 March 2009, 20:30.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Sa nu deviem, lasa ofertele .
                  Cred ca nu toti care au votat au si argumentat votul.

                  CUM poti sa spui ca preferi sau e mai bun un 1.4 decat un 1.6 16V...?
                  Majoritatea au ales motorizarea in fc de buget, asta e 99% sigur.

                  Comment


                  • #24
                    Corect....nu deviem...lasam alte oferte.
                    Nu am spus ca prefer 1.4 in loc de 1.6 16V....eu am avut 1.4, dar nu am avut de ales.In legatura cu votul.....da eu am votat 1.6 16V asta as prefera sa am, dintre toate motorizarile pe benzina de la Logan.
                    Si eu sunt convins ca majoritatea au ales motorizarea datorita bugetului mai redus.

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      1.6 16v,asta prefer,asta am...Ma intereseaza mai mult performantele,confort,consum.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #26
                        1.6 16v am si tot asa am votat si inainte de asta am avut preferance 1.4 ca atat erau bani atunci

                        Comment


                        • #27
                          e destul de buna motorizarea asta de 1.6 16 v binenteles cu ea am si votat , logan am mai condus eu dar de 1.5 dci asa ca e posibil sa fiu subiectiv....dar cred ca am dreptate
                          http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                          жалюзи плиссе

                          Comment


                          • #28
                            Am ales 1.6 16V deoarece mi se pare cel mai bun motor de la Dacia, din toate punctele de vedere. Doar diesel-ul il intrece la consum, in rest la nimic. Lucrez la uzina si le-am incercat pe toate, inclusiv 1.2 16V.

                            Comment


                            • #29
                              Am 1.4 si normal(ca toata lumea) la preferinte ar fi 1.6 16v...insa cum s-a mai spus predomina printre loganisti 1.4...lumea se mai gandeste si la consum

                              Comment


                              • #30
                                interesant e ca majoritatea vor 1,6 16 v.la 10mii euro nu stiu daca sunt multe oferte de masini care sa aiba motor de 100 cp.lumea cumpara masina pe are si-o permite chiar daca viseaza la una mai misto.asta este.
                                Last edited by margelatu; 27 March 2009, 10:03.
                                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google