Accesorii si piese auto cumparate In Grup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accesorii si piese auto cumparate In Grup

    Acest topic este destinat galatenilor si brailenilor(sau si loganistilor din alte localitati dar conditia e sa vina personal sa ia produsul)...dupa cum spune si titlul...vreau sa cumpar spuma activa.
    Am gasit spuma de la Mafra la bidon de 5 l ceea ce e mult pentru mine si de aceea mai caut 4 doritori.Transportul vad ca e gratuit...deci cine se mai baga?
    1.ValeriuCiprian
    Attached Files
    sigpic

  • #2
    ma bag la un litru. deocamdata suntem doi, mai trebuie inca trei doritori
    Last edited by bogdan_1984; 25 April 2009, 08:32.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Deci pana acum suntem 2 dupa cum spunea si Bogdan...
      1.ValeriuCiprian
      2.bogdan_1984

      Mai am o mentiune de facut...ca sa nu iasa discutii bidonul il voi pastra sigilat pana ne intalnim sa il impartim
      sigpic

      Comment


      • #4
        Valeriu, se dilueaza sau se aplica asa cum este? As vrea eu...
        Last edited by valeriuciprian; 25 April 2009, 09:15.
        Zambeste, maine poate fi mai rau!

        Comment


        • #5
          Valeriu ma bag si eu. 1 litru. Din punctul meu de vedere poti sa-l desfaci oricum cand il iau vin cu o sticla gradata .
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #6
            Originally posted by cory View Post
            Valeriu, se dilueaza sau se aplica asa cum este? As vrea eu, dar nu stiu cum sa fac cu transportul, daca vin dupa el ma costa cat tot bidonul
            Se dilueaza...nu stiu deocamdata concentratia dar vom gasi instructiunile de folosire pe bidon...
            Cristi_LCD...nu e vorba de cantitate...e vorba de calitate

            1.ValeriuCiprian
            2.bogdan_1984
            3.cory
            4.Cristi_LCD

            Produsul il gasiti aici...din pacate deabea acum am putut sa intru pe site-ul lor si vad ca (,) comanda minima e de 75 lei...Ce credeti ca se mai merita cumparat de la ei?Poate facem juma juma la alte produse.
            Last edited by valeriuciprian; 25 April 2009, 11:12. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • #7
              Cu ce veti aplica voi aceasta spuma? Trebuie scule ... ca doar nu dai la burete din galeata? Si mai ales unde spalati masina cu spuma? In fata blocului???
              Valeriu, daca ai scule (si pot sa le folosesc si eu) si loc unde se poate spala masina fara riscuri (soare puternic, amenzi, etc.) ma bag si eu. Adica ce? Berea mea nu merge?

              Comment


              • #8
                gl_mmm...spuma o aplic cu pompita aceea mica(clasica pompita a LCG ) iar de clatit o clatesc cu pompa mare de 5 litrii...aceasta operatiune o voi face la tara...sau intr-un loc, descris de tine mai sus, pe care nu l-am gasit inca in Galati...ideal e o curteIn fata blocului sub nici o forma
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Da, banuiam eu! In cazul asta ma rezum a-mi spala masina tot la tara (a mea), la furtun, cu sampon ieftin (un bidon de 400ml pt 10 spalari), cu galeata. In curand o sa incep sa dau si eu cu ceara. Inca cercetez acest subiect.
                  Multumesc oricum pentru buna intentie!

                  Apropo, la urmatoarea spalare a masinii la tara, spalare care va fi cu siguranta saptamana viitoare, voi da rotile jos si am sa spal la jet toata zona pasajelor de roata cu tot ce e pe acolo. Si bineinteles si rotile pe interior.
                  Ce nu face omul cand e in concediu fortat.
                  Last edited by gl_mmm; 25 April 2009, 12:12. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    Am inteles...vezi ca ceara misto este li la Mafra adica aceasta...daca te hotarasti anunta-ma si comanzi impreuna cu mine.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      OK.
                      Vreau sa incerc si eu ceara asta. Daca faci comanda pentru tine, comanda-mi si mie un bidon de ceara d-asta. Multumesc mult.

                      Comment


                      • #12
                        Ok am inteles...deci pana cum stam cam asa...

                        Spuma activa JEDY SELF 54,15 lei
                        1.ValeriuCiprian
                        2.bogdan_1984
                        3.cory
                        4.Cristi_LCD
                        5....


                        gl_mmm un bidon CARLUX 14,54 lei

                        Ne mai trebuie un doritor la spuma ...
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          ceara deia imi iau si eu. chiar daca nu e nevoie de luciu la vopsea noua, dar macar sa o mai protejeze cat de cat de gainat si alte substante

                          Spuma activa JEDY SELF 54,15 lei
                          1.ValeriuCiprian
                          2.bogdan_1984
                          3.cory
                          4.Cristi_LCD
                          5....


                          gl_mmm un bidon CARLUX 14,54 lei
                          bogdan_1984 un bidon CARLUX 14,54 lei
                          Last edited by bogdan_1984; 25 April 2009, 12:28. Reason: completari
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            unde scrie acolo cae spuma activa? TOt un detergent universal,mi-am luat si io la masina mea,si la 2 zile am gasit spuma activa, mai ieftina. Scria pe cutie ca e spuma activa.
                            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                            Comment


                            • #15
                              "Dizolva fara efort murdaria cea mai tenace fara sa dauneze partile tratate"
                              Asa scrie pe site-ul lor...tu ai folosit tot Mafra?
                              Acum ce spuma ai gasit?
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google