M-am saturat de hoti prosti!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    primul lucru care l-am facut deoarece stau la bloc :o alarma desteapta si casco.
    cunosc n persoane care au cumparat logan-uri noi si vecinii au fost simpatici.zgarieturi de cheie pe usi capota,etc
    un coleg a dus masina noua acasa si cineva ia zgariato de jur imprejur incat a vopsit dupa 2 sapt inca o data toata masina complet si a costat aproape 1000e.

    Comment


    • #32
      tot am gasit topicu asta...ce e de facut cu hotii? azi noapte un vecin de`al meu a venit la ora 2 si la 6 azi dim cand am plecat masina lui avea portiera de la sofer indoita pana la jumate..m`am dus si l`am anuntat a ramas socat.. din masina i-au luat doar casetofonu fara fata...culmea masina era parcata chiar sub geamul lui..ce dracu sa mai faci? unde sa mai lasi masina daca sub geamu tau ti`o rupe`n 2? sunt eficiente alarmele?

      Comment


      • #33
        alarmele sunt eficiente dar sfatul meu e sa puneti alarme de firma mai scumpe nu tot felul de alarme din talcioc,metro,mica publicitate,etc
        la prietena mea la logan au umblat la butuc si e dizlocat+tabla stramba in jurul incuietorii.nu au reusit desi nu aveau de furat doar un casetofon stoc de logan.

        Comment


        • #34
          Toti politistii de la furturi auto din Bucuresti sunt verificati de departamentul lor de verficare interna (politia politiei) .
          P.S. Ceam mai furata marca este BMW-ul.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #35
            Stiu ei hotii ce stiu.
            numar secundele

            Comment


            • #36
              o sa ma sinucid )

              A venit zavorul din franta, in sfarsit (al doilea). De dimineata, increzator, am ajuns la service sa mi-l monteze ca stau cu usa sparta de 3 luni.

              Ghici ce? Nu s-a nimerit nici asta. Mi s-au inmuiat picioarele. Francezii is IDIOTI!

              Mi-a zis nenea de la service ca nu mai comanda, o sa-mi schimbe tot setul (stiti voi: contact, buson rezervor, usi...). Si... Mergi la Omniasig cu un nou deviz, mergi la RCI sa puna o stampila... Am crezut ca innebunesc. Jur ca am pus 2 milioane numai pe motorina la cate drumuri am facut pt zavorul asta in 3 luni intre politie, asigurari si service. Acu astept ok de la asigurari sa merg pentru inlocuire.

              Sunt offtopic, numai de bine hotilor care mi-au spart masina. Frigidere pline sa aveti.

              Comment


              • #37
                Nu mai merge si tu la AMG, vezi ca sunt la pamant cu tehnica.
                Cum mama naibii sa nu se potriveasca butucul? Ei n-au vazut ce au comandat?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #38
                  Andrei, nu stiu ce sa zic... Cu mine de fata a scris codul de chei de pe factura. Nu stiu daca si aici au gresit ceva. Poate e codul gresit pe factura. Nici nu stiu ce sa mai zic.

                  Comment


                  • #39
                    E vai de capul lor, aia din Franta n-au nici o treaba, daca astia de la noi nu se descurca.
                    E clar ca ei au gresit ceva.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #40
                      Am fost din nou la AMG, am cautat in documente de acu 2 luni decontul estimativ trimis la Omniasig si pierdut pe undeva pe acolo. L-am retrimis pe 2 faxuri si pe mail la cineva care a zis ca ma ajuta. Astept acu sa vad daca se intampla ceva ca de 4 luni stau cu masina sparta si nimic.

                      Cei de la AMG au fost foarte amabili, mai ales domnul Dragomir.

                      Daca cumva, cumva o rezolv cu butucul usii, cu grila specifica Prestije nu prea am nicio sansa. Inca n-au primit niciu raspuns de la fabrica. O sa mai scriu un mail cu dedicatie la VC.

                      Comment


                      • #41
                        Off topic: stie cineva cam cat costa sa schimbi absolut toate incuietorile de la masina+contactul+2 chei (una cu i.c.)?? De curios intreb

                        Comment


                        • #42
                          Am eu devizul estimativ aici... cu montaj si TVA - 500 lei si doar yalele 380 fara TVA.

                          Comment


                          • #43
                            Si eu am fost vizitat de hoti.mi-au stricat doar butucul nici macar nu au descuiat usa,s-o deschida nici atat.Si am si alarma.350 de lei am dat pe ea da nu prea si-a facut treaba,,,noroc ca au fost hotii prosti.)

                            Comment


                            • #44
                              Am schimbat astazi, in sfarsit, tot setul de yale si mi-a indreptat si tabla de sub butucul din stanga. Cred ca au ajuns 5 luni si 1 zi cu usa sparta.

                              Am schimbat setul la AMG, totul ok, dar parca mi-e ciuda ca, desi nu m-a intrebat nimic, baiatul care s-a ocupat de mine, a luat la sfarsit toate yalele schimbate. Nu i-am zis nimic dar acum mi-e cam ciuda ca l-am lasat sa le ia fara vreo vorba ( zic eu putin nesimtit omu iar eu prost ca i-am dat si spaga ).

                              In fine, sunt happy ca s-a rezolvat (dupa o interventie directa la Omniasig)

                              Comment


                              • #45
                                Referitor la hoti PROSTI. Eu sunt in dubii. I-au "atacat" Dacia lui taica-meu si i-au stricat butucul de la usa. Acum i-mi pare bine ca sunt prosti si nu au pus ochii pe Logan dar i-mi pare rau ca exista hoti ca i-au facut paguba lui taica-meu.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google