M-am saturat de hoti prosti!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ca sa nu mai deschid un alt thread, stie cineva cat costa capacul de protectie al prezoanelor la gentile de aluminiu?Ca mi l-au furat azi-noapte cu tot cu surubul lui de prindere
    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

    Comment


    • #47
      Salut,

      Ce alarma recomandati pentru Logan?

      Am o prietena cu Logan cu alarma din fabrica si ii sparg masina o data la 4-5 luni .... Alarma nu face nimik Din iulie anul trecut de cand are masina, i-a fost spart butucul de 2-3 ori cu alarma cu tot...

      Mie imi tot sparg butucul din stanga desi nu am nimik in masina, cred ca o sa fac o hartie cu anunt - Noaptea nu pastrez nimik in masina

      Vezi ca exista topicuri separate cu alarme... Nu incepeti aici discutii despre alarme ca va ard ptr off topic...
      Last edited by SoNyKeL; 4 May 2008, 11:50.

      Comment


      • #48
        Originally posted by alexgame View Post
        Si eu am fost vizitat de hoti.mi-au stricat doar butucul nici macar nu au descuiat usa,s-o deschida nici atat.Si am si alarma.350 de lei am dat pe ea da nu prea si-a facut treaba,,,noroc ca au fost hotii prosti.)
        Alarma dupa montaj este reglata (senzorul de soc) pe minim(asa prevad normele europene,max 30 sec si fara activare la socuri mici(aici este problema:incercarea de deschidere a unei usi cu surubelnita este detectata de alarma ca soc mic si nu se activeaza) deci il treci pe max si atunci o mica atingere il declanseaza(depinde de pozitia si locul de montare al senzorului) dar.....vei avea probleme cu vecinii.
        omul destept invata din greselile altora,omul mediocru invata din greselile lui iar omul prost nu invata niciodata!

        Comment


        • #49
          Nu prea comenteaza vecinii dar il streseaza pe tata cand incepe sa tiuie noapte de la vreun camion(si o am pe sensibilitate medie).Oricum de vreo luna ii dezactivez senzorul de soc de fiecare data din telecomanda dupa ce inchid masina.

          Comment


          • #50
            Cu alarma? Fara alarma?

            Originally posted by BOGDAN1709 View Post
            Off topic: stie cineva cam cat costa sa schimbi absolut toate incuietorile de la masina+contactul+2 chei (una cu i.c.)?? De curios intreb
            Am avut eu parte de o surpriza anul trecut cu banditii; yalele portiere fortate; tabla in jurul butucului dreapta_fata,,,indoita; total reparatie 650 lei; schimbati butucii + cheile de rigoare, noi(nu au ciordit nimic, nu aveau ce )
            Umblatura; probleme decont_firma asigurare (maaaare balamuc)
            Si acum sa revenim pe campii.
            Alarma?
            E ceva...acolo. Sa nu fii sigur ca alarma de ti-au pus...e masina ca in cusca cu gratii de otel. Acea alarma e doar pentru unii hoti care nu ii cunosc functionalitatea, se sperie si o iau la sanatoasa.
            Intrebati un politist, mai multi politisti de la furturi auto, ce inseamna alarma auto. (musai sa va ganditi ca ei au tot interesul de a nu fi cu cazuri pe rol)
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • #51
              Originally posted by andrushk_mib View Post
              Ca sa nu mai deschid un alt thread, stie cineva cat costa capacul de protectie al prezoanelor la gentile de aluminiu?Ca mi l-au furat azi-noapte cu tot cu surubul lui de prindere
              sunt curios mai ales daca il pot gasi separat de janta,sa nu am vreo surpriza la dealer sa-mi spuna ca trebuie sa iau si janta
              If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

              Comment


              • #52
                La 2 zile de la aducerea in fata blocului au furat capacele , roata de rezerva o luasem preventiv in casa , masina fara alarma ,cu numere rosii , dupa 2 saptamani , in inconstienta mea am lasat rezerva in portbagaj , a disparut si aia , s-a fortat butucul de la portiera stanga fata , dar , fratilor , (recunosc nu ma pricep la masini ,si am un mod usor naiv de abordare a lumii interlope si inconjuratoare ) cum o fi deschis portbagajul ?(uneori imi doresc o arma cu luneta , firar ei de panarame ! ) incuietoare usii stangi inca functioneaza (chiar daca e dezlipita de usa ) si la inchiderea cu cheia , nu numai din centralizata . Acum trebuie schimbate toate incuietorile ?
                Am cumparat o alarma WINTEC LEA 826 , am auzit numai vorbe urate despre cei de la service LOGAN ,basca preturile umflate , chiar perd garantia daca o montez la alt service ?

                Comment


                • #53
                  Eu am ramas fara 3 casetofoane din cauza hotilor dar nu la logan ci la un papuc care se deschidea cu orice cheie.Asta este trebuie sa traiasca si hotii.La Logan mi-am pus alarma in prima saptamana si nu las nimic la vedere.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by bluecondor View Post
                    s-a fortat butucul de la portiera stanga fata , dar , fratilor , (recunosc nu ma pricep la masini ,si am un mod usor naiv de abordare a lumii interlope si inconjuratoare ) cum o fi deschis portbagajul ?
                    Simplu...a intrat in masina si a apasat pe butonul de deschidere a portierelor si portbagajului din interior.
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Salut !
                      In tara asta sunt numai hotii...cum naiba sa lasi masina intr`o parkre la un ditamai magazinu "dedeman" (cei din constanta stiu magazinu)...nici camere de luat vederi nu aveau...si cik nu`si asuma responsabilitatea dak se intampla ceva in parcare...culmea e k masina era chiar in fata la 2 m de usa principala...mi`au fortat incuietoarea stanga si au luat geanta mamei...nu avea dekt un telefon prapadit si buletinu...asa ceva n`am mai pomenit...ditamai magazinu ... doamne fereste...cred k au fortat cu o surugelnita dreapta incuietoarea k partea de jos e stramba...am incercat eu sa o lipesc cu picatura dar nu merge...trebuie sa merg la un service sa`mi indrepte acolo si sa cumpar alta incuietoare...
                      km kt mar costa incuietoarea?si unde trebuie sa merg sa o iau la fel cum e p contact?

                      Nu mai skrie ca pe mess.
                      Last edited by valeriuciprian; 25 November 2009, 14:33.

                      Comment


                      • #56
                        Pt cei cu butucele fortate, insa incuietoarea nealterata ( in sensul ca intra cheia, si butucul functioneaza), nu aveti de facut decat sa prindeti butucul in "clema" lui speciala. Cu o surubelnita, fata de usa data jos, in 5 min ati rezolvat problema.
                        Eu sunt patit de 2 ori.

                        Comment


                        • #57
                          Pai da...dar incuietoarea se deschide si cu surubelnita...deci trebuie inlocuita...altceva nu am de facut...degeaba ma chinui eu sa dau fata de usa jos dak ea se tot deschide...o sa merg la reprezentanta sa vad ce`mi zic si ei...cred k am sa le schimb p toate si gata...n`am ce sa fac...km kt mar costa toata smecheria asta?

                          Post moderat...Nu mai skrie ca pe mess.
                          Last edited by valeriuciprian; 25 November 2009, 14:33.

                          Comment


                          • #58
                            Multumesc Valeriu , nu ma asteptam la un raspuns asa rapid ! Masina a fost in service , cei de acolo au spus ca trebuie indreptata tabla ,vopsita toata (!!! ) usa , fixat butucul , si ca masina va sta o saptamana acolo . Apropo , butucul functioneaza , dar ma gandesc ca daca a fost fortat de ce nu-l scimba si pe el ? (Mai exista oameni cinstiti in Romania ? Toti sunt spagari ? ) De afara nu se vede nimic la tabla , ma gandesc chiar trebuie revopsita toata usa , sau astia de la service vor sa-i incarce pe aia de la casco ? O sa incerc sa te contactez pe mess , vad ca esti "tatic" p'aici !

                            Comment


                            • #59
                              Salut, stiu ca este foarte vechi thread ul dar caut un tip care vindea capace de inox ptr cei care isi demonteaza yalele de la usi. Am cumparat un set acum vreo 5 ani de la el, statea prin Rahova. Mai stie cineva cum se numea thread ul sau o informatie de contact? Multumesc.

                              Comment


                              • #60
                                Ghiaurul parca era id.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google