computer de bord?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai si cu nr. de km din bordul vechi ce fac cu ei?
    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

    Comment


    • Rescrii cu km nou.
      I HAVE A !sigpic
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • Am si eu o intrebare. Stie cineva de ce din 2006 s-a renuntat la functia de afisare consum instant?

        Comment


        • Salut.
          Caut, in Bucuresti, pe cineva sa imi puna CB si sa imi schimbe ledurile din bord si consola. Stiti pe cineva ?

          Multumesc.

          Comment


          • Originally posted by Valy40 View Post
            Am si eu o intrebare. Stie cineva de ce din 2006 s-a renuntat la functia de afisare consum instant?
            din cate am inteles tot din cauza "noastra" (a romanilor), deoarece multi se speriau de consumul instant la plecarile de pe loc mai in forta!
            cel putin asa nu mai vede consumul, decat pe cel mediu
            sigpic

            Comment


            • sal mai monteaza cineva cb pe logan de preferat in bucuresti .. astept un raspuns pe pm...

              Comment


              • Salut , stie cineva ce serie are cip-ul care vine instalat pe placa ? Raman dator !
                sigpic
                Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

                Comment


                • E un eeprom 93c56.
                  ECUFix
                  Please don't visit my homepage!

                  Comment


                  • Eeprom 93c56 e pe placa.
                    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                    Comment


                    • Mi-am montat CB si martor portiere deschise la Ciprisor, in Iasi. Il recomand ca un profesionist.
                      sigpic
                      Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                      Comment


                      • Salutare! Deci daca cumpar un chip cu codul acela (Eeprom 93c56) de la magazinele de piese electronice, va fi de ajuns pentru computerul de bord? Ma rog, impreuna cu restul firelor pentru carburant...etc, cum sunt descrise in manualul de instalare al computerului de bord diy... Multumesc de raspunsuri!

                        Comment


                        • Nu e de ajuns sa il cumperi pentru ca e gol, adica nu e scris nimic in el, poti sa cauti pe cineva care sa il reprogrameze pe al tau, sau sa cumperi unul gata programat cu versiunea de soft si numarul de kilometri care iti trebuie.
                          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                          Comment


                          • Daca e dci de 65 cp instalatia este gata facuta. Pui doar maneta si modifici softul in bord.
                            Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                            Comment


                            • E dci de 90 CP, sandero de fapt. Mai exact cum sa procedez?

                              Comment


                              • Vezi ce versiune de soft ai si cumperi de la cineva care se ocupa cu activare CB un kit de instalare.
                                Sau si mai bine il lasi sa monteze el memoria si sa lege firele. Nu e mare lucru, dar daca nu ai putina indemanare in ale electronicii si sculele necesare risti sa strici placa.
                                ECUFix
                                Please don't visit my homepage!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google