Magazine Cu Piese Tunning In Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Magazine Cu Piese Tunning In Galati

    Vreau si eu pentru inceput sa imi cumpar niste jenti de alij misto. Poate cineva sa imi recomande niste magazine in galati unde pot gasi asa ceva?

  • #2
    In zona, mai slaba miscarea cu asa ceva. Internetul, forumul, astea au mai mare succes.
    In Galati, este un magazin, pe str. Domneasca, in spatele spalatoriei Apollo, daca stii, in curte in spate.
    In Braila, undeva pe str. Ioan Cuza si pe Dorobanti.
    Last edited by lupulucian; 14 May 2009, 14:30.

    Comment


    • #3
      Unde e Apollo? As comanda si de pe net dar mie ca nu se potrivesc chiar daca comand dimensiunile exacte( sa nu atinga de etrier, sa nu se potriveasca la pozitia prezoanelor, etc). De asta as vrea sa le iau de la un magazin ca acolo le probez inante si daca nu vin calumea nu le mai iau.
      Last edited by valeriuciprian; 14 May 2009, 20:37.

      Comment


      • #4
        Strada Doamneasca o stii? Statuia lui Cuza, caminele studentesti, Rompetrolul de pe domneasca ? Vis a Vis de Rompetrolul acela este fosta fabrica Apollo. Spre parcul CFR, dupa intersectia cu Radu Negru, pe stanga este acea spalatorie. Sper sa fi inteles.

        Comment


        • #5
          Jante mai gasesti si la Popescu...in spatele magazinului Nalba sunt vreo 2 magazine cu piese de tuning...au si catalog de jante si pot aduce la comanda.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Va multumesc mult o sa ma duc sa vad ce gasesc. Apropo eu am acum jante stok de aliaj sinaia, paote sa imi spuna cineva ce ET sau OFFSET au aceste jante ca as vrea sa cumpar alte jante dar cu exact aceleasi dimensiuni ca sa nu am surprize ca nu se potrivesc?

            Comment


            • #7
              valeriu am fost eu la magazinele alea inainte sa-mi cumpar jantele. is vai de capu lor
              ONLY GOD CAN JUDGE ME
              http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

              Comment


              • #8
                Din cate imi aduc aminte, ET-ul la noi este de 45 mm.
                Si inca ceva. Atentie...trebuie sa aiba inele adaptoare , adica acele inele se se monteaza intre diametrul interior al jantei si diametrul exterior al butucului roata.

                Comment


                • #9
                  cam asa luci, eu stiam ceva de 50mm la alea de tabla
                  @flipper eu mi-am cumparat wolfrace katana 2 6,5jx15, 4x100, ET 37 si se potrivesc perfect, rotile au iesit putin mai in afara insa nu lovesc nicaieri
                  ONLY GOD CAN JUDGE ME
                  http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

                  Comment


                  • #10
                    Tie ti-au dat si prezoane si inele de centrare sau cu mse numesc alea care se pun la butucul din centrul jentii? Oare acea caura din centrul jentii nu e standard? Ca la jentile stok nu au nici un inel de centrare... De unde ai cumparat jantele, eventual pune si o paza cu ele?

                    Nu mai cita postul anterior...se intelege ca lui ii raspunzi.Foloseste pentru raspuns butonul Post Replay

                    Originally posted by lupulucian View Post
                    Din cate imi aduc aminte, ET-ul la noi este de 45 mm.
                    Si inca ceva. Atentie...trebuie sa aiba inele adaptoare , adica acele inele se se monteaza intre diametrul interior al jantei si diametrul exterior al butucului roata.
                    Nu vad de ce ar trebui si inele adaptoare daca are aceleasi dimensiuni la prezoane 4*100 ca doar se centreaza singura cand se strang prezoanele ca doar gaurile prezoanelor sunt la distante egale fata ce centrul butucului atat al jentii cat si al suportului de prindere de pe masina (nustiu exact cum se numeste).
                    Last edited by Flipper; 14 May 2009, 21:05. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      De ce trebuiesc inele? Echilibrare dinamica, cica.

                      Comment


                      • #12
                        trebuie inele intrucat jantele sunt universale si atunci diametrul gaurii este mai mare. pentru a se ajunge la diametrul dorit se monteaza inele de centrare.

                        @flipper mi-au dat si prezoane si inele de centrare. de fapt ar trebui ca la toate jantele noi sa ti se dea si kitul de instalare.
                        ONLY GOD CAN JUDGE ME
                        http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

                        Comment


                        • #13
                          Un eleron care sa fie misto si sa nu fie prea inalt unde as putea gasi in galati? Caut un eleron ori deasta de palstic cu stop pe el pe care sa il vopsesc in culoarea masinii ori un eleron gen masina de cursa(de tabla sau din ce o fi facut) sper sa intelegeti la ce fel de eleron ma refer dar nu vreau sa fie inalt(undeva la 10-15cm) deasupa portbagasului.
                          Poate stie cineva si unde as putea gasi becuri calumea pentru proiectoare H11 dar ceva de firma(osram, filips) eventual si dealea care imita xenonul ca la Iatsa mi-au cerut 120ROn pentru un bec de proiector cea ce mi se pare un pret exorbitant. La banii astia mai pun putin si imi iau proiector nou.
                          Last edited by Flipper; 16 May 2009, 19:01.

                          Comment


                          • #14
                            Hai sa ne organizam putin. Stii ce vrei pana la urma, flipper? Ca am o vaga impresie ca nu prea......
                            Dupa cum pui problema, singura locatie care sa satifaca cerinta ta, pare a fi parcarea Popescu. Becuri H11, de tipul cautat de tine, se gasesc aici, in parcare. Dar sa stii ca nicio firma de renume nu produce becuri H11, de tipul ,, xenon ". Doar incandescenta, acel alb normal, de stock. De ce ? Din simplul motiv ca pentru ceata, temperatura luminii incandescente fac proiectoarele eficiente. Cauta pe philips sau osram si ai sa intelegi. Nu cadea in ispita sa-ti pui, tip xenon, pe proiectoare, ca o sa ai frigiderul plin pana la Craciun.
                            Gasesti H11, tip xenon, dar kichiuri.
                            In ceea ce priveste, eleroanele, este netul plin. Trebuie sa cauti. Incearca sa te zbati putin, nu doar sa ceri din prima, ca nu-i DOAR birou de informatii, acest forum.
                            Daca ai o problema reala, te ajutam.
                            Ai deschis topicul asta cu un scop, sper. Eu unul inca il mai caut.
                            Last edited by lupulucian; 16 May 2009, 20:20.

                            Comment


                            • #15
                              Forumul este pentru a discuta diverse lucruri si de acere informatii. NU inteleg cu ce te deranjeaza pe tine ca cer asa multe informatii pe forum, pt asta este forumul ca altfel nu isi mai are nici un rost.
                              Evit sa comand piese de pe net pt ca nu vreau sa am surprize neplacute, vreau sa vad piesa pe viu si eventual sa vad cum se aseaza pe masina, pozele de pe net nu exprima intotdeauna realitatea. Eu de felul meu sunt mai pretentios si nu am asa multi bani ca sa fac experimente cu piese vazute doar in poze.
                              Si in privinta proiectoarelor te contrazic, daca sunt bine reglate si nu bat in pomi nu deranjeaza pe nimeni chiar daca imi pun si bec de 500W.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google