How To Photo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    NU se cearta nimeni...sunt oameni de incredere, dar e pacat sa se ajunga la replici acide, tocmai din partea unora la care ai pretentii. D-aia am si atentionat, nu ca se certau.
    Auzi mama omida, vezi ca esti offtopic...vrei si pe ziua de azi un rosu ?
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      bai andy fa o sectiune
      unde sa puna fiecare o poza pe zi
      adica fiecare membru are dreptul sa uploadeze o poza pe zi
      poza sa fie facuta de el si sa fie artistica cat de cat...

      intunecatule mie foame

      sigpic

      Comment


      • #18
        o poza facuta de je in modul panning
        aparatul este SONY w120
        F/7.1
        ISO - 125
        O iesit acceptabil
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • #19
          asta ai facuto acum , cand ai vazut pe forum? sau o aveai mai veche...
          oricum e misto

          sigpic

          Comment


          • #20
            poza este facuta astazi. dupa ce am citit "instructiunile" cum se face o poza panning. asta este prima poza facuta printre alte 4 poze. celelalte 4 nu au iesit ca asta. oricum, pozele le faceam "pe blat" ca sa nu ma ia la .... soferii
            aparatul nu e stralucit. are doar o functie in plus fata de alte aparate normale. functia este smile shutter
            ma bucur ca iti place.
            bafta!
            Last edited by bogdan_1984; 24 May 2009, 21:09.
            sigpic

            Comment


            • #21
              Chiar o iesit. Mai incearca, o sa iti fie usor dupa ce incepi sa te misti cu aceeasi viteza cu subiectul. Dupa e simplu simplu!
              sigpic

              Comment


              • #22
                Ceva tips gen "reglua treimilor" (sau cum i-o zice - banuiesc ca stii la ce ma refer), ne dai si noua? Nu-mi gasesc niciodata timp sa "cercetez" subiectul...
                Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                Comment


                • #23
                  "There are no rules for good photographs, there are only good photographs" Ansel Adams
                  Dar ar trebui sa cunoastem regulile pentru a le putea incalca, adaug eu. Ca sa nu pun mii de semne pe forum, o sa dau un link catre un site, ales dupa o cautare pe google.
                  Ca o mica regula de baza, universal valabila ar fi centrul de interes. O imagine are 9 parti (o matrice 3x3). Dreapta sus are cea mai mare vizibilitate intotdeauna. Apoi se va merge pe numar impar de elemente, de centre de interes. Incadrarea pe mijloc, cel mai adesea scoate fortat in evidenta ceva si distruge peisajul, fondul unde a fost facuta poza.
                  O alta regula ai fi ca aparatul sa fie tinut paralel cu solul. Dar e o regula foarte des incalcata.
                  Daca mai stie cineva ceva, il rog sa scrie. Un student/elev la arte ar fi de folos.

                  LE - semnatura ta ar trebui propusa drept moto pentru cei din Cta
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Intai sa stapanim regulile, apoi sa le incalcam. Sau macar sa le "incercam". Degeaba incerci sa incalci reguli pe care nici macar nu le cunosti. Am un "manual" de fotografie National Geographic, n-am avut inca timp sa-l rasfoiesc. Vine vara, sa speram ca n-o sa mai gasesc scuze.
                    Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                    Comment


                    • #25
                      Ai zis acelasi lucru de 3 ori
                      Lumina buna sa ai!
                      Despre ce manual e vorba? Daca vrei carti de calitate din care inveti ceva iti recomand sa meri intr-un anticariat si sa cauti orice titlu vechi. Combinat cu cartea tehnica a D40-ului tau vei face o figura faina. In general Nat Geo explica un pic cam... de sus. Ei presupun ca ai deja un pachet destul de avansat de cunostinte cand le iei produsele.
                      Last edited by andy_x3m; 25 May 2009, 17:21.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Sorry, oboseala (de obicei la ora 22 sunt in lumea viselor de cateva saptamani incoace) Jeez, make me stop.. Cred ca iar cer asa subtil un warn (Sa vedem care e norocosul castigator de data asta!)

                        PS: Daca esti indulgent, poti zice ca am zis doar de 2 ori acelasi lucru...
                        Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                        Comment


                        • #27
                          bai , alo , golanilor!!!
                          voi pozati , sau mai aveti putin si va fotati??? cei aici...
                          get a room...


                          PS. femeia tot femeie , la facut la un nivel , inimaginabil , el se chinuie sa explice , ea la avatar: Fuck what you think!
                          Last edited by SoNyKeL; 25 May 2009, 18:38.

                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Sony, te iei de mine?

                            Va rog sa ramanem la subiect!
                            Last edited by andy_x3m; 25 May 2009, 22:36.
                            Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                            Comment


                            • #29
                              Copilasi dragalasi...galben de grasi

                              Am gasit o serie de filme de initiere in ale fotografiei...

                              Le gasiti pe :



                              Ziceti-mi si mie daca vi se par interesante...

                              P.S.: Site-ul nu este facut "nice", este doar un web folder. Nu consider necesara estetica, ci informatiile Poate in viitor o sa lucrez si la o interfata
                              e-mail: office@stickere.info

                              Comment


                              • #30
                                Daca e facut de tine, salut initiativa daca nu sa stii ca nu e ok sa iei filmele altora fara sa dai sursa si scopul in care le folosesti.
                                Te-as ruga sa urci si aici cate ceva tinand cont ca e greu de urmarit un FTP-ul ala.
                                Merci si felicitari!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google