Plec Cu Loganul In Italia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    imi spunea cineva care are casco la bcr ca daca ai la ei casco si nu ai si rca tot la ei, trebuie sa anunti la bcr cand iesi din tara si sa spui unde te duci - altfel casco nu e valabil. Asa o fi oare???

    Comment


    • #17
      Asa mi-a spus si cel care mi-a facut asigurarile (Casco si RCA). M-a sfatuit sa fac si una si alta la aceiasi firma ca sa nu am probleme. A incercat el sa-mi explice dar eram prea grabit si nu am prins toata povestea.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #18
        mergi linistit ca nu ai probleme,vad o gramada de mpi-uri pe aici eu am dci si am facut deja 3 drumuri de italia.despre traseu pot sa-ti zic ca eu am facut mereu ungaria-austria dar am inteles ca acum au dat drumul la niste autostrazi prin slovenia si e mai convenabil pt ca e mai aproape.aaaaaa nu merge cu proiectoarele aprinse prin ungaria si austria ca-ti iei amenda urata.drum bun si mare grija la oboseala!

        Comment


        • #19
          Casco sa fie valabil in alta tara trebe facut si RCA la aceeasi firma!

          Comment


          • #20
            Mie nu mi-a zis nimeni nimic de treaba asta cu asigurarile scrie in contractul de la casco ca sunt acoperite toate daunele suferite de autoturism atat in tara cat si in strainatate,doar in 2 tari nu este acoperit furtul daca nu gresesc moldova si inca una pe care nu mi-o amintesc.Si pana la urma dece sa fie facute ambele la aceeasi firma?

            Comment


            • #21
              vin si eu cu un sfat. daca pleci dupa 15 iun ar fi bine sa pleci duminica deoarece in aceasta perioada pe dn7 exista in week end restrictii de tonaj pe numite sectoare in general cele mai grele si vei avea drumul mai liber pe romania.

              Comment


              • #22
                Recomand iesirea din tara pe la vama TURNU, pe aici trec numai masinile mici si e mult mai lejer in perioada verii (nu pe la Nadlac ca pe acolo e mult mai aglomerat).

                Comment


                • #23
                  @marce- Daca n-ai plecat, iti urez drum bun! Daca esti plecat, ai grija! Cand te intorci te asteptam la o intalnire in Calarasi!
                  LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                  Comment


                  • #24
                    drum bun...Gps...neaparat
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #25
                      Nu ai voie cu detector radar! Amenda mare in alte tari.

                      Comment


                      • #26
                        eu am fost cu golanelul meu in italia si inapoi. cand am venit bagaje de nu se vedea in spate nimic. din 130 nu l-am scos pe autostrada dar si consumul a fost pe masura. am prins pe ungaria un vant spurcat ca aveam impresia ca nu mai ajung in romania
                        ca traseu budapesta,viena, graz, udine
                        platesti vreo 7 euro autostrada pe ungaria si cam 8 euro pt austria. in italia nu ai vinieta,platesti autostrada pe loc cam 6 euro/100km.

                        sfatul meu fa o revizie generala la masina inainte de plecare. daca ai casco e valabil GRATUIT si in exterior doar daca e la aceeasi firma cu rca, daca nu platesti extindere casco cam inca o data asigurarea casco.
                        drumuri bune si fara evenimente neplacute.

                        a si sa nu uit faci plinul inainte sa iesi din tara ca ungurii sunt hoti rau. ei au forinti.

                        Comment


                        • #27
                          salutare la toti
                          inca nu am plecat in italia pe acum pe 24 iunie plec si deja mi-am facut rezervare la o pensiune in arad,dar si in timisoara ca inca nu stiu sigur pe unde sa ies din tara pe la cenad sau nadlac,multumesc mult pentru informatii legate de casco,chiar nu stiam ca trebuie sa am rca si casco la aceias firma de asigurari.
                          legat de ruta auto m-am decis;calarasi-bucuresti-pitesti-sibiu-deva-arad daca ies pe la nadlac apoi szeghed-budapesta-wiena-gratz-klagenfurt-udine.
                          orice sugestie sau informatie este binevenita.
                          multumesc

                          Comment


                          • #28
                            La ce pensiune ti-ai facut rezervare in Arad?

                            Comment


                            • #29
                              salutare se numeste cabana lac si am dat de ea prin intermediul www.viaRomania.eu,si e si foarte ieftin 50ron camera cu pat dublu.

                              Comment


                              • #30
                                salut!am fost si eu plecat cu loganelu meu in italia si e a fost super.3 persoane in masina bagaje...am iesit pe la oradea-borsa si am ajuns in italia milano-genova(cel mai mare acvariu din europa)-pisa(turnul din pisa),roma(tot ce se putea),dupa care m-am intors spre venetia-a fost super fain,as vrea sa mai repet experienta,am stat vreo 10 zile timp in care am facut vreo 6000 km,condus 2 soferi mers pe autostrata 140-160 rar scadeam sub 140,plecat de la oradea la 5 dimineata ajuns in milano la 5juma dupa amiaza.
                                God is my copilot

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google