liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by nairod View Post
    eu..1.5 dci+soft+filtru sport (toba..nu cred ca se pune)..el un 1.4 +soft
    am plecat la semafor din spatele lui..l-am luat si l-am si depasit..amandoi stiam ce facem..
    cu ce usurinta l-am facut sunt sigur ca fac si 1.6
    sunt curios dupa ce schimb toata evacuarea si renunt la catalizator cum se va comporta..
    spor si multe ture tuturor!!!
    Eu as fi curios ce reprize mai faci fara catalizator si cu softuri din astea pe DCi cand te prinde ARR-ul si vede ca lasi ,,nouri negrii" pe drumurile patriei
    1.6 va trece cu brio testul.

    Comment


    • pentru informatia ta generala...am fost prins de arr si mi-a fost luat talonul pentru surplusul de noxe ..si surpriza..masina era logan mcv 1.5 dci stock 2009..
      si ca sa stii...motoarele 1.5 dci nu au noxele bune nici cand ies din fabrica
      iar daca e sa gandesti asa..cu frica de arr si alte alea..90% din masinile de aici ar trebuii trase pe dreapta..iar semne gen.. si sa le pui in dreptul motorizarii de 1.2 16v....
      o zii buna!!
      si scuze de off..
      sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

      Comment


      • Originally posted by nairod View Post
        motoarele 1.5 dci nu au noxele bune nici cand ies din fabrica
        Greu de crezut... mai ales in lipsa unor argumente care sa sustina afirmatia.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Pai mie imi convine cand vad argumente negative aduse asupra motorizarilor diesel. Nu ca as fi auzit pt prima data acest lucru. Sa mai discutat si cu altii care au mers la itp cu el stock si nu le-a iesit noxele. + ca si dealerul nu mi-a recomandat diesel datorita problemelor care le are.
          1.2 16v is za best

          Comment


          • cand am refacut testul noxelor...etalon a fost maximul noxelor din categoria euro 3.masina mea fiind euro 4..si relativ noua la vremea aceea masina avea 3 ani..deci nu le este noua acesta problema iar afirmatia "nu-s conforme nici cand sunt noi" le apartine...
            motoarele dci folosite pe logan in prezent sunt de o generatie mai veche...renault nu le mai foloseste de ceva vreme in configuratia asta.
            inca odata scuze de off
            Last edited by nairod; 12 August 2012, 18:31.
            sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

            Comment


            • Daca nu erau conforme, nu mai puteau fi omologate la norme E4, E5. Da 'au ba?
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Originally posted by CSH View Post
                Pai mie imi convine cand vad argumente negative aduse asupra motorizarilor diesel. Nu ca as fi auzit pt prima data acest lucru. Sa mai discutat si cu altii care au mers la itp cu el stock si nu le-a iesit noxele. + ca si dealerul nu mi-a recomandat diesel datorita problemelor care le are.
                1.2 16v is za best
                Vezi pretenash, cand am fost sa fac autentificarea taxi la RAR Voluntari, mi-au descoperit ca circulam fara ITP de doua saptamani (eu stiam ca e valabil pana in data de 31, cand de fapt era 13...) si-n consecinta mi-au spus ca nu plec de la ei fara sa fac si ITP-ul. N-aveam nici bani de atentii sau alte alea si a iesit perfect la noxe, dci 85 euro 4. Mai lasati-o naiba cu vorba ca nu ies noxele nici din fabrica. Masina avea la momentul respectiv 145.000 km. .
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • I-ai dezamagit pe toti.
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Altele sunt problemele la diesel (oricare, nu specific la o marca anume), nu normele de carbon. Ma refer la oxizii de azot si particulele solide, cele din urma fiind rezolvate prin introducerea DPF-ului.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • la diesel nu se fac noxele la ITP ci Opacitatea. daca te duci cu el dupa ce ai mers numai subturat n-ai sa scoti maximul admis pentru E4 ca la prima pedala pana in limitare zica ca ai intrat cu RABA. Pana acum am facut ITP-ul de doua ori la a mea si de n-ori la cele de la munca si niciodata nu am avut medie peste 2.7 (fata de 3.5) cat este maximul admis pentru sub 2000 cmc. daca ti-a dat la ITP sau la control in trafic buletin de verificare pentru noxe te duci clar peste ei cu DNA-ul ca sigur au facut-o la spaga
                      sigpic
                      Ambition 1.5 dc

                      Comment


                      • 1.4 (chel ) vs 1.6 full stock 2-0
                        prima data cu a 2 din 4000 pana la sfarsit de tr 3 2 masini
                        a doua tura a plecat inainte de claxon ......si i-am dat cam 3sferturi de masina tot pana in treapta a 4 ....
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • e binisor. cu start de pe loc il rupeai un 3

                          pe acolo pe unde vorbeam noi ai reusit ceva ?

                          Comment


                          • Nu-i nimic. Trebuia doar sa dezbatem anumite lucruri pe care unii poate nu le cunosc.

                            Comment


                            • Eu vs Alessandro -egali

                              ne-am dat din mers, din a doua si din a treia.Au fost mai multe incercari.

                              Salut!

                              Comment


                              • eu - evacuare 50 cu catalizator

                                florin - soft Dimsport
                                Last edited by alessandro; 13 August 2012, 22:00.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google