liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E36...e46...era pisica. E mai bine ?

    Desi are cai mai putini ursul 18 is fuge mai tare ca pisica.

    Sent from my LG Optimus Net using Forum Runner

    Comment


    • eu sunt de parere ca la un 318is nu ai ce sa ii faci cu 16vul stock...sunt totusi 35cai diferenta.Indiferent cat nu imi este drag de pisicute,ursi si alte animale din gradina zoologica nu cred ca sunt sanse sa stea 16vul in fata.
      Nu gasesc niste timpi de doamne ajuta pentru is,dar cam peste tot zice ca 0-100 ia in 10.2 ... dar din cate imi amintesc 318 de 115cp lua in 10.2...
      Si daca are avea un 0-100 la fel ca 16vul, a 3a e mult mai puternica ca la logan unde trece tare...
      Last edited by Cristi_Xp; 15 August 2012, 02:31.
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • Clasica discutie... Bmw cazan cu nspe mii de km vs Logan nou.
        Daca ai "norocul" sa dai de unu' intretinut sau mai rau umblat sub capota pleci cu coada intre picioare cu tot cu 1.6 16v pacii, nu va imbatati cu apa rece .

        Comment


        • @ cristi xp

          http://www.carfolio.com/specificatio...car/?car=14421 E30 IS

          http://www.carfolio.com/specificatio...car/?car=56353 E36 IS

          16 valvele nu are nici o sansa sa bata ursul IS

          pisica avea 300.000 mii in bord, real...Dumnezeu cu mila
          era intretinuta bine, motorul se auzea bine dar avea un lag ciudat la acceleratie. facea si un balans ciudat la schimbarea treptelor.

          pe toate treptele dupa 5500 rpm luam avans juma de masina fara nici un fel de dubiu ca ar fi vreo diferenta de sofer.

          daca pisica IS e in mintile ei cu siguranta rupe in 2 16valvele. e cum era cu Kia 1.6 GSL ...ne bageam cu pumnu in iept ca 16valve o face si cand colo si o fura pe 400 de ii merg fulgii

          Comment


          • Orice ati zice voi, 1.6 16v poate sa bata doar 316i. Deja de la 318i incep problemele pentru el. Nu uitati ca are alta aerodinamica, alta cutie, alt motor, totusi este o masina BMW care a fost facuta la vremea ei cu grija, nu modelata cu ciocanu cum am vazut la Dacia !

            Comment


            • http://www.carfolio.com/specificatio...car/?car=14234 318i M40

              al meu avea 1030 kg cantarit. are putere si cuplu mai mari la turatii mai mari.

              Comment


              • Uite ce am gasit eu:
                E36 318i - 11.3s
                318is - 10.2s (nu are sanse)
                E46 318i- 10,4s (non-facelift)

                Deci observ ca are sanse. Credeam ca IS-ul este ceva mai puternic. Totusi 140cp fara turbo din 1800cmc3 mi se parea o lucrare frumoasa a anilor 90. Dar acuma un amarat de logan 1.6 il bate. Frumos

                Comment


                • vezi sa nu confunzi motoarele. au fost M10 1.8 103cai si M40 1.8 115 cai

                  11.x e timp de M10
                  Last edited by alessandro; 15 August 2012, 10:32.

                  Comment


                  • Nu stiu daca au prea mare relevanta cifrele astea...probabil sunt cifre care sunt calculate si masurate atunci cand masina este noua...dar la 300k km sigur nu mai sunt aceleasi ca la inceput...
                    Eu cu tractoru meu 1.5dci 85 (+soft) am batut 1.6 de pisica fara probleme , jumate de masina....asa ca 16v nici nu se complica cu 1.6 de bemveu.
                    Fara Semnatura.

                    Comment


                    • Originally posted by alessandro View Post
                      vezi sa nu confunzi motoarele. au fost M10 1.8 103cai si M40 1.8 115 cai

                      11.x e timp de M10
                      varianta de 115cp.

                      Comment


                      • pune si un link. tot ce am gasit eu despre 318 m40 are forma 10,x sec

                        Comment


                        • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                          eu sunt de parere ca la un 318is nu ai ce sa ii faci cu 16vul stock...sunt totusi 35cai diferenta.Indiferent cat nu imi este drag de pisicute,ursi si alte animale din gradina zoologica nu cred ca sunt sanse sa stea 16vul in fata.
                          Nu gasesc niste timpi de doamne ajuta pentru is,dar cam peste tot zice ca 0-100 ia in 10.2 ... dar din cate imi amintesc 318 de 115cp lua in 10.2...
                          Si daca are avea un 0-100 la fel ca 16vul, a 3a e mult mai puternica ca la logan unde trece tare...
                          Ba l-am facut eu acum 1-2 ani. Tot cu masina lui Alexandru...

                          PS: poate ma mai chemi si pe mine mai Alexandrule cand se intampla evenimente. Nr de telefon il ai. Eu astept

                          Comment


                          • luati in calcul si greutatea,bmw e36 318is sedan are 1280kg,coupe 1350 si cabrio cu hardtop 1400

                            Comment


                            • Originally posted by alessandro View Post
                              pune si un link. tot ce am gasit eu despre 318 m40 are forma 10,x sec
                              Deci 318i de 113cp si 165nm , codul este M40, (90-93) , 11.3s
                              318i de 115cp si 168nm, codul este M43, (93-99), 11,3s
                              318i de 140cp si 180nm, codul este M44 10.2s

                              Comment


                              • Originally posted by Cezar View Post
                                Ba l-am facut eu acum 1-2 ani. Tot cu masina lui Alexandru...
                                au trecut de atunci aproape 3 ani si s au mai scris pe threadul de liniute vreo 350 pagini

                                ce vreuri erau atunci ...cand doar MCD u scria singur 2 pagini pe zi, FOF se dadea cu tot ce prindea, Speedu era la inceputuri cu Distrigazu, CGK u se chinuia din rasputeri sa il bata pe MCD u si ramanea dezamagit mai mereu, ce flame uri au iesit cand l a batut Cezar pe MCD u, si Stig, cum sa il uitam e Stig .....ce a trecut timpul....parca ieri a fost

                                http://www.loganclub.ro/forum/liniut...t1367p100.html pentru nostalgici
                                Last edited by alessandro; 15 August 2012, 13:17.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google