liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ati devenit melancolici...
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • A mai fost discutia asta pe aici pe forum...

      BMW 318is (136 PS - ursuletul) bate Loganul 1.6 16 V fara probleme (asta daca nu e vreunul cu motorul obosit)

      Totusi BMW e BMW, sa nu ne imbatam cu apa rece. Nu va luati dupa pisicutele si ursuletii pe care ii vedem zilnic pe strada - niste epave la care abia le mai stau rotile si lasa fum albastru in spate... Din astea faci fara mari probleme si cu Loganul 1.6 MPI si cu 1.6 16V.

      Comment


      • bme e bmw ziceau si nemtii, ori de cate ori si-o furau de la un r19. la fel si zicala aia cu mai bine impingi un bmw decat sa mergi cu dacia. tot de la frustrati vine
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Din pacate in tara asta BMW, dupa mine cam singura MASINA, dar sunt subiectiv, are eticheta "masina de cocalar"....in tara asta BMW nu este cumparat doar de parliti si tigani, scuzati-ma dar vaz zilnic, cel putin in capitala, oameni normali, oameni cu functii, care conduc BMW-uri....masini generatie noua. Din 10 BMW-uri 3 sa fie vechi! Dar nu asta e subiectul acestui thread...

          Comment


          • Romii cam atata au in cap, cocalarii ce ai vrea sa-si cumpere...? Hyundai?

            Daca intri pe forumul dedicat si esti mai atent pe strada, poti vedea si baieti ok cu bmw sau Mercedes.

            Originally posted by darksid3 View Post
            Ati devenit melancolici...
            Si e trist?
            Imi place mai mult un E30 decat modele mai noi ca tot veni vorba de bmw, multi ma judeca, ca ce imi place asa de mult la o conserva fara stele Ncap etc etc...
            Last edited by Octavian; 15 August 2012, 15:22. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • daca bmw e singura masina,atunci mercedes ce e? nu contest ca una peste alta e o masina buna, dar pana la a fi cea mai buna dintre toate mai e... mai sunt masini bune, chiar mai fiabile si mai confortabile, poate nu ambele, dar nici bmw nu-i cea mai sportiva si nici cea mai confortabila. parerea mea personala e ca-i suprevaluata in mintea romanilor, mai ales, pt ca din copilarie toti visau bmw ca merge mai tare ca dacia. normal, cand compari o masina de 54cp cu una de 150cp, sa-ti placa aia de 150, nu?
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Originally posted by alessandro View Post
                au trecut de atunci aproape 3 ani si s au mai scris pe threadul de liniute vreo 350 pagini

                ce vreuri erau atunci ...cand doar MCD u scria singur 2 pagini pe zi, FOF se dadea cu tot ce prindea, Speedu era la inceputuri cu Distrigazu, CGK u se chinuia din rasputeri sa il bata pe MCD u si ramanea dezamagit mai mereu, ce flame uri au iesit cand l a batut Cezar pe MCD u, si Stig, cum sa il uitam e Stig .....ce a trecut timpul....parca ieri a fost

                http://www.loganclub.ro/forum/liniut...t1367p100.html pentru nostalgici
                Adios cu vremurile alea, nu se mai da' nimeni, totul e monoton, a fost si asta un motiv sa fac masina stock, nu prea mai sunt Loganari dornici. Inainte, cel putin la 2 seri ne dadeam intr-una, "plictiseala" de altadata..

                Originally posted by Seba View Post
                bme e bmw ziceau si nemtii, ori de cate ori si-o furau de la un r19. la fel si zicala aia cu mai bine impingi un bmw decat sa mergi cu dacia. tot de la frustrati vine
                Depinde acum, sa luam un R19 de top cu un e36 de top. Ca daca pui un M3 e36 cu un R19 Williams, R19 e degeaba, strict parerea mea. Iar ca si estetica, tot parerea mea, BMW e36 arata muult mai bine decat R19 si este tot conceptie 1990, e36 cel putin a fost lansat la sfarsitul lui 1990. Nici 325i sau 328i in stare foarte buna n-ar avea probleme cu R19 Williams.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • poate ne adunam toti si facem o serata...muzicala logic...cantam la tobe

                  Comment


                  • daa, facem facem

                    Comment


                    • ati mai uitat din cei melancolici )
                      erau mai multi
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • vezi, mah, alexspeedule, ca si tu compari bmw cu motor de 5 litrii cu renault de 1.8 si cazi in extazul din spatele surii ca trage mai bine bimeru' de 5 litrii ia zi tu in anii '90 ce mare fas au facut bmw in campionatul de turisme si daca nu alfa 156 si peugeot 206 sunt taman amsini frantuzesti si italiene si cam bateau bmw-ul....normal ca pe strada, ala cu motor de 80000 de litrii bate o dacie de 1.3 litrii
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • daca tot suntem aici..sa comparam cinstit..nu stiu cum se descurca un r19 1.8 wiliams cu un 318 is..pe un circuit....
                          sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

                          Comment


                          • Fiecare firma isi face propria imagine prin care vinde. Pana la urma totul e o afacere. BMW nu are nevoie de competitii pentru ca si-a creat in timp clientela, imaginea, firma. Nici Ferrari nu rupe gura targului fata de masini la jumate sau sfert de pret dar si-a creat imaginea prin F1 si o istorie atent selectionata.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • O dam in offtopic grav la BMW vs. Reno' si deja nu-i bine, fiecare ramane cu gusturile sale auto pana la urma, ca asa mi-ar placea un polizor CRX din anii '90 daca o luam ca tehnologie a motorului si strict liniute, toaca multe adversare la aceeasi capacitate cilindrica aspirate..

                              Serenada muzicala nu mai am cum Alexe, deja-s fumat pe stock, zornaie, da' sa moara, e tuta masina, statuta, azi am primit o veste mare, incep iar sa strang finante odata pentru totdeauna, poate o vand, poate nu, depinde.

                              "Dracii" din mine nu s-au linistit chiar daca am un low-cost semistock.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Originally posted by nairod View Post
                                daca tot suntem aici..sa comparam cinstit..nu stiu cum se descurca un r19 1.8 wiliams cu un 318 is..pe un circuit....
                                pt mine, asta e ultimul offtopic: il rupe pe gununchi. r19 pe 318

                                cum bine zicea darkside, bmw nu isi face reclama ca masina sport pt a-si castiga clienti. asa cum cine cumpara ferrari nu da de 4 ori pretul unui porsche care merge cu maxim 5% mai incet, in plus porsche e o masina cu care poti emrge linistit prin oras, la servici, etc. pe cand cu ferrari poti linistit sa nu treci o linie de tramvai
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google