liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • tot asa trece si-un focus st de 230 de cai pe langa 300c, cum trece ala pe langa logan. iar incepem cu turbodiesel vs benzina? 3000 de cmc si 218 cai pe o balena de 2 tone chiar nu-i spectacol...spectacol fac supozitoarele tiganite la intache, nu balenele
    suporti, nu suporti, asta e, la aceeasi motorizare, dizalu si-o cam ia de la benzinar.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Scz de "dublu post"

      @Seba , sa te fereasca dumnezeu sa si sa nu treaca un BMW 123D pe langa al tau Skoda RS 200CP (benzina) si lista poate continua....cu multe benzinare (am vrut sa fiu un baiat fin cand am zis 123D , puteam sa zic A6 3.0 TDI V6 care ... ..)
      Last edited by Roupdate; 22 May 2009, 14:56.

      Comment


      • daca nu te uiti la consum, nu trece motorinarul de benzinar. am avut si eu filme de-astea cu dizalu care bate benzinarul, dar mi-au fost limpezite gandurile intre timp.
        apropo, sa ma fereasca pt ce? mi-o lua freza dupa el? o fi si tractorul ala vreun ferrari...sau locomotiva si ma calca.
        3.0 tdi quattro vs 2.5t wrx/sti si de pe loc si din mers, ciao-ciao audi. mai lasa-ma cu cuplul ala urias de dizal, care tine 500rpm. in acceptiunea unora, da, cuplul mare pt 500rpm poate substitui puterea dezvoltata timp indelungat de un benzinar. dar in realitate, nu poate.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Corect , dar degeaba zici tu ... pentru ca sunt masini diesel mai rapide ca cele pe benzina (si invers) . Ce este drept .. mai multe sunt cele pe benzina ...

          Dar ce senzatie ai cand faci praf un "sportiv" pe benzina cu al tau Diesel ???

          Pai nici cu AUDI A8 4.2 TDI nu imi este rusine sa ma tin Bucuresti-Constanta dupa SUBARU Impreza WRX STi 2.5 .... asta parca'i manual , daca mai ratezi si tu o viteza pe linie dreapta ... nu te scap din ochi ))

          Comment


          • Hai sa lasam visele umede si sa revenim la topic.

            Comment


            • Roupdate Care masina turbo diesel face benzinara turbo la aceeasi cilindree ?... Revino'ti la realitate...

              Comment


              • Cu aceasi cilindree nici una , nu sunt eu prea in domeniu ce este drept ... dar ce mai conteaza ca ala are motor de 3.000 si tu de 2.000 ? Te-a dat pe spate asta este.....

                (nu da cu parul)

                Cred ca asa o sa iti zica tie ala din BMW 335d "Revino'ti la realitate..." (cand ii zici de cilindree...) cand va face praf un Skoda RS / VW Scirocco de 2.0 si 200CP Benzina ....

                Comment


                • Pai tu compari masini cu cilindree diferite si puteri diferite ...

                  E ca si cum as provoca eu un Tico ...

                  Ala cu 335d sa se ia cu 335i ...

                  Comment


                  • Incetam cu off-topicul? V-am mai rugat o data. Exista topic separat "mari producatori de automobile....vs". Continuati acolo.

                    Comment


                    • ma voi ati vazut prea mult NFS ?
                      pana una alta noi avem logane ... noi pe cine batem ?

                      Comment


                      • Faci cu Loganul un Ferarri pe drum accidentat
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Pfuuuu, varza-l faci pe nenea Ferrari ...sau ii schimbam si la asta suspensia, ii punem de Logan?

                          Comment


                          • mi sa sters postul ?
                            eu zic ca eram ON ... daca tinem cont ca vb de liniutze(pamflet) , despre ferarri si logan

                            Comment


                            • Originally posted by darksid3 View Post
                              0-100 kg?......adica 0-100 km /h
                              De la oboseala

                              Comment


                              • Pentru pasionati de asa ceva cateva filmulete de la CURSA ACCELERARE 23 MAI 2009 - AEROPORTUL KOGALNICEANU Constanta www.************/racecars.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google