Cei Care Ne Conduc...din Pacate...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cei Care Ne Conduc...din Pacate...

    Acest thread va etala prostia si nesimtirea politicienilor romani. Cei pe care unii din noi I-AM VOTAT!!!
    Incepem cu binecunoscutul Vanghelie .
    O serie de citate:

    -Acel tanar care s-a transformat in 300 este vorba de unul singur.
    -Soarta mea a fost hotarata de destin.
    -Vocea mea se va face auzita oriunde. Si pe sub apa.
    -Sunt oameni tineri, oameni care sunt prezenti aici in fata si pe care vreau sa le multumesc.
    -In ultimii cinci ani este anormal sa mergem cu masinile si cu transportul in comun care mergem.
    -Deci prezenta mea e datorita starii Bucurestiului in care ne aflam.
    -Nu exista fiinta umana, fie ca locuieste in Africa, in Asia sau in Rahova, care sa nu fi vazut un film, sa nu fi rupt o floare, o fata sau un baiat, dupa cazul care este fiecare.
    -Numai cine nu lucreaza nu poate sa i se impute ca poate sa fie si mici greseli, dar nu astea.
    -De cand ma stiu eu copil, ma urcam in pom si mancam corcodusi.
    -Cine nu are loc de mine… nu ma intereseaza… sa se inghesuieste!
    -M-am saturat sa facem dosare noi lor si noi noua.
    -Tre sa vedem cum putem sa rezolvam o parte din problemele romanilor sin u cu asemenea formulte de a spune ce tre sa invete romanii si unde gasesc pe goagal, gagal cum, gugal gagal gulgal asa. Unde gasim papadia unde gasim nu stiu ce si unde ne interesam de Herodot.

    Sursa: Net.
    O reala dovada de incultura...
    Attached Files

  • #2
    Da ne conduc...spre dezastru.Macar daca ar fi numai incultura vorbelor...dar e mult mai mult de atat...

    Comment


    • #3
      La câte "suucesuri" avem de 20 de ani încoace, merităm ca Clujul să fi capitala Aradului, mai ales că "iarna nu-i ca vara". Nu asta spunea acea "păsărică" a celui care vede într-o femeie care se zbate să câştige o pâine întruchiparea de "ţigancă împuţită"? Ne merităm soarta şi ar trebui să ne ţinem "ciocu' mic", fiindcă acum sunt ei la putere şi nu ne mai cheamă nimeni să "numărăm ouăle". RUŞINE LOR şi bravo nouă, fiindcă (încă) îi mai putem înghiţi. Dar poate nu ar fi foarte rău să le amintim că vine luna decembrie. După încă 20 de ani...
      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

      Comment


      • #4
        Originally posted by JREwing View Post
        RUŞINE LOR şi bravo nouă, fiindcă (încă) îi mai putem înghiţi.
        RUSINE noua! Acum 20 de ani, unii au avut curaj...pe cand noi...

        Comment


        • #5
          N-a avut nimeni curaj acum 20 de ani! Au fost treburi orchestrate, lovitura de stat. A naibii coincidenta ca in perioada aia a picat comunismul peste tot...nu avem de ce sa ne vaitam. Nicaieri in lume, oamenii care sunt in pozitii politice nu-s pentru ca au o anumita cultura si caracter, ci pentru ca sunt niste "prostituate" care pot fi manipulate ca niste papusi de cei care isi duc planurile la indeplinire la adapostul unui teatru ieftin, numit POLITICA!
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            corect....insa daca am 'scoate pe tusa' cativa dintre ei....s-ar mai speria unii macar.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #7
              n-am auzit pana acum de unul de-asta din umbra sa fie pus pe tusa, decat de milioane de tusieri din cauza unei maina de oameni. a incercat unu acum cateva luni o smecherie, sa divulge ceva secrete ale sistemului din care facea si el parte la un moment dat si a murit a doua zi. i-a crescut o gaura in cap...si un binevoitor i-a sadit o seminta de glont, in ideea ca poate rasare un kalasnikov...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                nasol
                dar...daca facem partidul loganistilor......
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #9
                  am trait sa o aud si pe asta..partidul loganistilor....mi se pare o mare prostie sincer...
                  Si daca il facem ce ne face statul ? Reducere la benzina, la cumpararea masinii ( nu mai platesti tva )

                  Comment


                  • #10
                    Politica = Afaceri .Chiar nu intelegeti!Cele mai bune afaceri se fac pe banii statului.
                    AC/DC- RIDE ON

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Loganu View Post
                      am trait sa o aud si pe asta..partidul loganistilor....mi se pare o mare prostie sincer...
                      Si daca il facem ce ne face statul ? Reducere la benzina, la cumpararea masinii ( nu mai platesti tva )
                      facem politica...deci afaceri...
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #12
                        afaceri pac pac .... ca jiji nu ? poate ne da si ceva almanahe sa citim..

                        Comment


                        • #13
                          lasa-l pe jiji..la cate afaceri 'curate' are....e super ok..a scapat doar cu o avertizare...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #14
                            Noi nu facem politica ci discutam .(diferenta de cer la pamant)
                            AC/DC- RIDE ON

                            Comment


                            • #15
                              Off topic (că au făcut și alții): Măi fraților, ce vorbiți voi de curajul nostru de acum 20 de ani? Eu abia aveam 14. I-am văzut pe cei ce au tras, i-am văzut pe cei în care s-a tras. Am primit un glonț în casă. Alții, cum zice Seba, au primit în piept sau în cap. Eram în armată și, legat de decembrie 89, comandantul a povestit că ordinul a fost „scoateți militarii și armamentul pe platoul unității, armele în sus la 45 de grade și foc de voie”. De asta ce ziceți? Am martori la discuție. Scuze de off...
                              On topic: Rămân la ideea de RUȘINE LOR, că și pentru ei s-a murit acum 20 de ani.
                              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google