Scrisoare de la Dacia.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scrisoare de la Dacia.

    Am primit ieri o scrisoare de la Dacia...

    Stimabile Domn,
    Au trecur 6 luni de cand conduceti Dacia Logan 1.5 dci.In cazul in care nu ati efectuat inca prima revizie periodica,prevazuta lde Dacia la 10000km sau 1 an va invitam in atelierele service autorizate Dacia...

    In continuare descriu ei cat sunt de buni si cat de bune sunt accesoriile si piesele de origine dacia...
    A mai primit cineva asa ceva ?Acum am aproape 9000 de km...la anu' ma duc la revizie...sau sa ma duc acum?
    sigpic

  • #2
    Am primit şi eu la 9 luni de cand luasem masina (1,6 16 V). Pai depinde de cati km ai facut pana acum. Ei iti trimit preventiv scrisoarea, de tine depine cand te duci. Eu m-am dus la 1 luna jumate de cand am primit scrisoarea si nu pentru ca m-ar fi invitat ei la revizie, ci pt ca aveam deja 14.800 km si pt ca imi programasem (cu banii) sa merg atunci. Nu trebuie sa-ti faci probleme, numai sa nu depasesti numarul de km indicati pt prima revizie sau perioada specificata in carnetul de garantie al masinii.

    Comment


    • #3
      Asa se trimite automat la toata lumea la 6 luni de la cumparare.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Originally posted by andrei
        Asa se trimite automat la toata lumea la 6 luni de la cumparare.
        eu n-am primit nimic si o am din martie anul acesta..de fapt nici nu ma intereseaza asa mult daca o primesc sau nu

        Comment


        • #5
          Poti depasi cu maxim 1000km, este marja acceptata de fabricant.

          Comment


          • #6
            Eu am primit la 6 luni si apoi la 1an jumate,in cea 1an jumate imi ofreau gratuit filtru de ulei la urmatoarea revizie daca o fac cu piesele cumparate de la ei. Am inca scrisoarea acasa)) am pastrat-o

            Comment


            • #7
              Originally posted by tcv78
              Poti depasi cu maxim 1000km, este marja acceptata de fabricant.
              Eh, lasa, ca merge si cu mai mult, nu-i problema...
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Originally posted by tcv78
                Poti depasi cu maxim 1000km, este marja acceptata de fabricant.
                poti sa depasesti si cu mai mult,eu mai am acasa un logan 1.4 al parintilor si trebuia sa ma duc la revizia a 2-a la25000km(ca prima o facusem la 10000) si nu m-am dus,i-am luat schimbat uleiul acasa si filtru,acum are 29000km si probabil prin ianuarie o duce la revizie si sunt sigur ca se rezolva cu niste "grigorescu" ceva )

                Comment


                • #9
                  da dar totusi motorului nu stiu daca-i convine

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Ii convine, nu-i convine, e masina fiecaruia si face ce vrea cu ea, o intretine cum vrea. Nu cred ca niste km in plus o sa strice motorul, poate doar cateva zeci de mii in plus.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      nu stiu cati accepta aceasta marja,cert e ca in brasov si la 400-500 km fac astia ca trenul.
                      sigpic........restul e NoSpeedLimit

                      Comment


                      • #12
                        Eu zic ca este foarte important sa nu apara depasirile de kilometrii in programul de intretinere chiar in cazul in care nu esti acoperit de perioadade garantie.Cum lucrez ca mecanic pot spune mai multe despre un ulei si filtre schimbate periodic >Avem "conditii grele " pentru motoare: Praf -din plin,carburanti- de proasta calitate Drumuri -varza etc
                        Deci eu recomand ca reviziile sa se faca mai repede de 10000 dci/15000mpi mai ales ca ne alergam masinile si tinem la ele
                        Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

                        Comment


                        • #13
                          eu nam primit inca scrisoarea lu eminescu ) si o am din martie 07
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Nici eu nu am primit, o am din februarie 2007.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • #15
                              Daca ati facut deja prima revizie n-o sa primiti.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google