Anvelope Resapate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by KeanuRev
    Si.. care sunt sansele ca sa ti se exfolieze... o bucata din cauciuc.. ? sa zicem ca mergi si cu 150.. 1 la 100 is sansele si cum am spus mai sus.. NU am auzit pe cineva sa zica ca la 150 de km sau si la 100 mi-a crapat anvelopa
    Sansele sunt 60/40 in favoarea exfolierii. Anvelopele resapate au fost gandite ca alternativa pt vehiculele foarte mari la care o anvelopa costa cateva mii de euro si viteza de deplasare a acestora este de cel mult 40-60km/h. Pe vremuri (nu de mult apuse) s-a introdus alternativa asta si la autoturisme pt ca oricum nu alergau prea mult (la 22L de benzina pe luna... nu prea aveai unde alerga!) si nici posibilitatile tehnice ale masinii nu erau foarte spectaculoase (v max ~110-120km/h).

    Comment


    • #17
      Plus ca mi se pare ca trebuie pusa si camera inauntru, alt pericol si asta.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        Nu ti se pare.. chiar trebuie!

        Comment


        • #19
          Aha bun ) am fost lamurit deci concluzia.. ii ca mai bine imi iau ceva anvelope noi.. chiar daca nu is de ceva firma buna
          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
          Enter the Matrix

          Comment


          • #20
            Resapate ? Niciodata. Doar cine stie cum sa-mi bulesc doua roti in acelas timp , as rezolva una cu rezerva si cealalta .... daca nu am banuti, sa-mi iau una noua ... poate as alege ceva de genul "Malatesta".
            , sunt cu ochii pe voi !
            :thumbsup:

            Comment


            • #21
              Pe un camion, o duba, da ,as pune fara sa stau pe ganduri. Pe masina mea.. niciodata. Am nevoie de cauciucuri bune pt vitezele de avion cu care zice lumea ca ma deplasez.
              numar secundele

              Comment


              • #22
                Mie mi s-au furat intr-o noapte 2 roti,cand aveam o Nova,am pus rezerva si am cumparat cauciuc nou plus janta noua dar reesapat tot n-am pus,iar banii nu ma dadeau afara din casa nici atunci...
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #23
                  Ok.. dar nah am vazut si un documentar despre fabricarea lor.. ideea ii ca nu de fiecare data se respecta, iar majoritatea is facut in germania si nu cred ca nemtii se joaca asa numa dea lela
                  LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                  Enter the Matrix

                  Comment


                  • #24
                    am vazut si eu documentarul ala, dar daca ai observat resapau amvelopa e camion, si nu de autoturism... am votat NU, desi prin Practikeram vazut ca se cam vand resapatele, ce-i drept pe R13, sunt totusi si oameni care nu isi permit decat cauciucuri de 70Ron...asta e Living la vida loca in RO

                    Comment


                    • #25
                      Nu numai prin Praktiker sunt anvelope resapate, si prin Metro sunt multe modele. Si am vazut ca au cautare...
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #26
                        Andrei nu le mai idei! Sa nu te dea vre-unul in judecata ca i s-a bulit cauciucu!

                        Comment


                        • #27
                          ))) exact exact BIne nah BF- Goodrich is bune? adica am vazut la 265 de lei se merita?
                          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                          Enter the Matrix

                          Comment


                          • #28
                            Sunt anvelope neresapate mai ieftine, asa ca nu m-as complica cu cele resapate.

                            Comment


                            • #29
                              Pai asta ziceam ca astea nu is resapate Bf - Goodrich si am auzit ca is destul de bune. Sau.. sa zicem alta chestie daca ar fi sa iti iei o avenlopa resapata si una sh care ai lua-o..?
                              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                              Enter the Matrix

                              Comment


                              • #30
                                Nici-una.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google